2024/02/23 - Penktadienis
No menu items!

Bronzinis finišas Rumunijoje – D.Rapšys Europos čempionate pridėjo trečią medalį

Privalai perskaityti

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys Europos čempionate trumpame (25 m) baseine iškovojo trečiąjį apdovanojimą. Šeštadienį lietuvis užėmė trečią vietą vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Iš kraštinio, aštuntojo takelio startavęs panevėžietis distancijoje laikėsi prie lyderių ir likus 50 metrų įsiveržė į pirmąją vietą. Visgi, iki pergalės mūsiškiui kiek pritrūko. Finiše trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinį vos keliomis šimtosiomis aplenkė du varžovai.

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas nuotolį įveikė per 1 min. 41,15 sek. ir buvo arti savojo Lietuvos rekordo (1.40,85 min.).

Čempionu tapo britas Matthew Richardsas (1.41,01 min.), o vicečempionu – jo tautietis James Guy (1.41,12 min.). Nuo aukso lietuvį skyrė vos 0,14 sek., o nuo sidabro – 0,03 sek.

Panevėžietis anksčiau Rumunijoje pelnė sidabrą 400 m laisvu stiliumi rungtyje ir bronzą 200 m kompleksiniu būdu plaukime.

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje finišavo šeštas (26,75 sek.), tačiau už stiliaus taisyklės pažeidimą buvo diskvalifikuotas po vaizdo peržiūros.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko italas Nicolo Martinenghi (25,72 sek.).

A.Šidlauskas / David Damnjanovic/European Aquatics nuotr.

Lietuvių pasirodymą šiame čempionate uždarė Erikas Grigaitis, patekęs į vyrų 200 m plaukimo nugara pusfinalį.

Šeštadienio vakarą E.Grigaitis nuotolį įveikė 0,04 sek. greičiau nei atrankoje – per 1 min. 54,84 sek. ir pirmajame pusfinalyje finišavo septintas.

Galutinėje įskaitoje kauniečiui atiteko 14-a vieta.

Pusfinalyje greičiausias buvo britas Luke’as Greenbankas (1.49,87 min.).

E.Grigaitis / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics archyvas

Čempionatas Rumunijoje baigsis sekmadienį. Priminsime, kad varžybose dirba ir tarptautinės kategorijos teisėjas iš Lietuvos – Robertas Vilkelis.

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Paryžiaus paralimpinės žaidynės: įdomieji skaičiai

Ar žinojote, kad šių metų paralimpinės žaidynės Paryžiuje bus surengtos pirmą kartą? Kiek paraatletų iš viso pasaulio varžysis paralimpiniame...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img