2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

#ŽalgirisOnAir. B.Manekas apie norą žaisti NBA, psichologiją ir profesionalo karjeros pradžią

Privalai perskaityti
#ŽalgirisOnAir tinklalaidėje apsilankė vasarą prie Kauno „Žalgirio“ prisijungęs amerikietis Brady Manekas, kuris šiuo metu komandai negali padėti dėl patirtos traumos.
Per ilgiau nei valandą trukusį pokalbį su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku krepšininkas papasakojo apie savo pirmuosius įspūdžius Lietuvoje, reabilitaciją po traumos, karjeros pradžią ir laikus iš JAV, o „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams skirtoje dalyje atsakė į sirgalių klausimus.
Aktualiu klausimu jau tinklalaidės pradžioje tapo patirta žalgiriečio trauma. Šiuo metu B.Manekas atlieka reabilitaciją ir individualiai sportuoja su fizinio rengimo treneriais Justinu Grainiu ir Nerijumi Navicku.
„Traumų turėjau ir anksčiau: čiurnos, problemos dėl peties. Bet tai yra pirmas kartas, kai dėl traumos turiu praleisti rungtynes. Žaisdavau su trauma arba traumos būdavo vasaros metu. Tai pirmas kartas, kai nežaidžiu dėl traumos. Keistas jausmas. Prieš keletą metų taip pat būčiau praleidęs rungtynes, bet tada sirgau Covidu, todėl kaltinu jį“, – pasakojo B.Manekas.
Profesionalo karjerą aukštaūgis pradėjo Australijoje, o vėliau persikėlė rungtyniauti į Turkiją. Būtent etapas Turkijoje snaiperiui buvo neįprastas, kadangi pirmą kartą teko susidurti su Europos kultūra ir krepšiniu.
„Krepšinio prasme kultūrinio šoko nebuvo, bet buvo kitų dalykų. Pavyzdžiui, nebuvo tekę susidurti su tuo, kad mieste ateina laikas maldai ir per garsiakalbius sklinda maldos. Tai vykdavo 4–5 kartus per dieną“, – prisiminė Turkijoje užsirekomendavęs žaidėjas.
Šiemet B.Manekui teko persikelti į Kauną ir vėl taikytis prie naujų dalykų. Ne tik prie naujos komandos, bet ir prie naujos lygos.
„Eurolygoje visi yra turėję geras karjeras, žaidę NBA arba visą laiką buvę Eurolygoje. Čia jie gauna pinigus už tai, kad daro tam tikrus dalykus. Pastebėjau, kad krepšininkai čia vyresni ir protingesni, jie žino, kaip žaisti. Jeigu jiems yra pasakyta, kad neleisti vienam ir kitam žaidėjui priimti kamuolio ir atakuoti, jie tą ir daro, nes jiems už tai moka. Tai labai geras lygis“, – apie Eurolygą kalbėjo B.Manekas.
Amerikietis taip pat buvo paklaustas, ko likusioje sezono dalyje reikia Kauno „Žalgirio“ komandai, kad Eurolygoje rezultatai būtų dar geresni.
„Žaidžiame gerai tada, kai žaidžiame kartu, dalinamės kamuoliu, kai gerai ginamės ir neleidžiame varžovams atkovoti kamuolių po savo krepšiu. Tai yra pagrindiniai dalykai. Ketverias ar penkerias rungtynes pralaimėjome per kelias atakas, keliais taškais. Turėjome galimybes laimėti, prametėme metimus, padarėme klaidų gynyboje, bet visose tose rungtynėse buvo labai daug taisytinų vietų. Ne kartą buvome labai arti. Aišku, galėtume būti aukščiau nei esame. Yra labai daug taisytinų klaidų ir rungtynių, kurias turėjome laimėti“, – svarstė žalgirietis.
Viso pokalbio metu B.Manekas pasakojo apie daug įvairių dalykų bei atsakė į sirgalių klausimus „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams skirtoje dalyje.
0:00 B.Manekas apie Lietuvą;
04:48 Oklahoma ir sniegas;
5:20 B.Maneko trauma ir J.Grainys;
7:33 B.Maneko šeima ir beisbolas;
8:45 Pradžia krepšinyje;
11:16 Koledžas, žaidimas su T.Youngu ir tritaškiai;
16:12 Šiaurės karolinos universitetas;
19:45 TikTok;
21:24 Noras žaisti NBA;
23:44 Pirmoji profesionalo patirtis Australijoje ir Turkijoje;
31:21 Kalbos apie „Žalgirį“ ir galimybės žaisti NBA;
35:52 Persikėlimas į Lietuvą;
37:09 Noras uždirbti pinigus;
38:30 Pirmas įspūdis Kaune ir prisitaikymas prie Eurolygos;
44:39 Psichologija ir ko reikia „Žalgiriui“?

zalgiris.lt naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos bokso rinktinė stoja į kovą dėl olimpinių kelialapių

Kovo 3-11 dienomis Italijos didmiestyje Milane vyksiančiame atrankiniame turnyre į kovą dėl Paryžiaus olimpinių žaidynių kelialapių stos Lietuvos bokso...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img