2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

Turkus pervažiavę Lietuvos golbolininkai – Europos čempionato finale!

Privalai perskaityti

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Juodkalnijoje vykstančio Europos čempionato pusfinalyje 11:1 sutriuškino Turkijos komandą ir pateko į finalą. Šeštadienį lemiamose rungtynėse dėl aukso medalių ir kelialapio į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes Lietuvos rinktinė grumsis su Ukrainos ekipa.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Lietuvos rinktinės įvarčių sąskaitą antrą minutę atidarė Genrikas Pavliukianecas, netrukus taikliai atakavo dar kartą. Du įvarčius pridėjo gimtadienį šiandien švenčiantis Justas Pažarauskas, ir Lietuva pirmo kėlinio viduryje nutolo 4:0. Iki pertraukos turkams G. Pavliukianecas oponentams atseikėjo dar tris įvarčius, J. Pažarauskas pridėjo vieną. Turkai atsakė taikliu metimu, bet Lietuva pirmavo – 8:1.

Antrame kėlinyje turkų agoniją užbaigė G. Pavliukianecas. Lietuvos rinktinės atakų lyderis realizavo du baudinius, pelnė vieną įvartį „iš žaidimo“ ir padidino persvarą iki dviženklės – 11:1. Pagal golbolo taisykles mačas buvo nutraukas, pergalė įskaityta Lietuvos rinktinei.

Nugalėtojams G. Pavliukianecas pelnė 8 įvarčius, J. Pažarauskas pasižymėjo 3 kartus.

Lietuvos rinktinė šeštadienį finale susitiks su Ukraina. Pastaroji pusfinalyje 7:3 nugalėjo Izraelį. Ukrainos golbolininkai laimėjo B grupės varžybas, patirdami vienintelį pralaimėjimą. Lietuva žygiuoja pergalingai.

„Džiaugiuosi komanda, šiandien atrodėme labai gerai. Džiaugiuosi, kad komanda kuo toliau tuo geriau žaidžia – šiandien įvykdė planus ir gynyboje, ir puolime. Viską, ką buvome susitarę, jie idealiai įvykdė. Ir matosi to rezultatas. Rytoj laukia finalas, kovosime dėl kelialapio į Paryžių. Tikiuosi, kad vyrai dar turės jėgų ir jas visas atiduos“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Klaidas Janeika.

„Labai smagu, nes pastaruoju metu mums pusfinalis vis pakišdavo koją. Atrodė, kad turkai yra vien iš stipriausių šiame čempionate, bet mes buvome labai gerai susikaupę, demonstravome labai gerą gynybą. Tokio rezultato nesitikėjome. Man tai tikrai čia buvo gera gimtadienio dovana, taip pat ir visai mūsų komandai. Svarbiausia, kad šį kelialapį į finalą rytoj paverstume kelialapiu į paralimpines žaidynes. Stengsimės taip žaisti, kaip žaidėme pastarąsias kelias dienas. Manau, mums pavyks“, – kalbėjo J. Pažarauskas.

Lietuvos ir Ukrainos dvikova finale, kurios kaina – ir auksas, ir paralimpinis bilietas į Paryžių, prasidės šeštadienį 18.30 val., ją bus galima stebėti Tarptautinės aklųjų sporto federacijos kanale Youtube.

Lietuvos rinktinė Juodkalnijoje gina prieš dvejus metus Turkijoje iškovotą Senojo žemyno čempionės titulą. Iš viso lietuviai Europos čempionais yra tapę penkis kartus. Mūsų šalies rinktinė medalius skina kiekviename Europos čempionate iš eilės nuo 2007 m.

Lietuvos golbolo komanda paralimpinėse žaidynėse be pertraukų dalyvauja nuo 2000 m. ir keturis kartus yra tapusi prizininke – 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, 2016 m. Rio de Žaneire tapo paralimpine čempione, o 2021 m. Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė: Genrik Pavliukianec, Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas Juozas Eigminas. Treneriai: Klaidas Janeika, Aurimas Skinulis. Gydytojas: Artiom Aleksejev.

Europos golbolo čempionato tiesiogines vaizdo transliacijas galima stebėti Tarptautinės aklųjų sporto federacijos kanale Youtube.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos bokso rinktinė stoja į kovą dėl olimpinių kelialapių

Kovo 3-11 dienomis Italijos didmiestyje Milane vyksiančiame atrankiniame turnyre į kovą dėl Paryžiaus olimpinių žaidynių kelialapių stos Lietuvos bokso...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img