2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Baltijos šalių nacionaliniai olimpiniai komitetai kreipėsi į TOK prezidentą Thomą Bachą

Privalai perskaityti

Šią savaitę Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių olimpinių komitetų prezidentai kreipėsi į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovą Thomą Bachą išreikšdami nepritarimą ir nusivylimą TOK Vykdomojo komiteto sprendimu dėl neutralių sportininkų olimpinėse žaidynėse.

TOK Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą leisti Rusijos ar Baltarusijos pasą turintiems sportininkams, atsirinkusiems per Tarptautinių federacijų atrankos sistemą, dalyvauti 2024 m. vasaros olimpinėse žaidynėse neutralių sportininkų statusu. Tai reiškia, kad žaidynėse nebus minėtų šalių vėliavų, himnų, spalvų ar bet kokių ženklų, galinčių identifikuoti valstybes. Rusijos ir Baltarusijos komandoms ir oficialiems asmenims durys į olimpines žaidynes lieka užvertos.

„Vos išgirdę apie šį sprendimą ėmėme kalbėti su Baltijos ir Skandinavijos šalių nacionaliniais olimpiniais komitetais. Visada aiškiai deklaravome savo paramą Ukrainai ir smerkėme rusų ir baltarusių dalyvavimą olimpinėse žaidynėse. Ši pozicija nepasikeitė. Esame nusivylę sprendimu, raginame Tarptautines sporto federacijas neįsileisti šių šalių sportininkų į tarptautines varžybas, taip pat reikalaujame, kad kuo greičiau būtų pateikta aiški sistema, kaip bus filtruojami karą palaikantys rusų ir baltarusių sportininkai“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Raštu TOK vadovui, Baltijos šalių olimpinių komitetų prezidentai ne tik pasmerkė šį sprendimą, bet ir pareikalavo paaiškinti, kaip veiks sistema, pagal kurią bus aiškinamasi, kurie sportininkai palaiko karo veiksmus ir negali dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Baltijos šalių nacionalinių olimpinių komitetų vadovų kreipimasis:

„Šiuo laišku Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionaliniai olimpiniai komitetai išreiškia nepritarimą ir nepalaikymą TOK Vykdomojo komiteto sprendimui leisti neutraliems sportininkams, turintiems Rusijos ar Baltarusijos pasą, varžytis 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Esame įsitikinę, kad kol Ukrainoje vyksta karas, kurio metu nuo Rusijos vykdomų ir Baltarusijos palaikomų karo nusikaltimų kenčia civiliai gyventojai, toks sprendimas yra nepriimtinas. Kartu gedime daugiau nei 350 ukrainiečių sportininkų, žuvusių invazijos metu. Taip pat stengiamės palaikyti tuos, kurie liko be svarbios infrastruktūros, reikalingos ruoštis Paryžiaus olimpinėms žaidynėms.  

Suprantame, kad ne visi (nacionaliniai olimpiniai komitetai, – red.) yra tokio pat požiūrio ir jų nuomonės nuo mūsų skiriasi, dėl ko ir buvo priimtas šis sprendimas. Tačiau šiuo atveju manome, kad būtina pabrėžti kompetentingo, skaidraus, atskaitingo, sąžiningo ir aiškiai suprantamo sprendimo vykdymo tvarkos svarbą. Siekiant išlaikyti patikimumą tų, kurie šį sprendimą priėmė bei tų organizacijų ar individų, kurie turės jį vykdyti.

Todėl raginame kuo greičiau nacionaliniams olimpiniams komitetams bei plačiajai visuomenei pristatyti techninį aprašą arba išsamų procedūros, kuri bus naudojami nustatyti ar atletai atitinka neutralių sportininkų kriterijus, aprašymą.

Užtektų vieno incidento, kad olimpinės žaidynės taptų karą remiančia platforma. Užtikrinkime, kad taip neatsitiktų.”

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img