2024/02/23 - Penktadienis
No menu items!

Lietuvos rankininkai triuškinama pergale pradėjo Baltijos taurės turnyrą

Privalai perskaityti

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė įspūdinga pergale pradėjo Baltijos jūros taurės turnyrą. Ludzoje (Latvija) vykstančio turnyro pirmose rungtynėse Lietuvos rankininkai sutriuškino Suomijos rinktinę. Būtent su suomiais lietuviai kitų metų kovo mėnesį žais 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynes.

Lietuva_Suomija_1

Lietuvos rankininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmi išsiveržė į priekį 2:0. Po dar vienos sėkmingos atkarpos lietuvių persvara 8 min. jau siekė 6:1. Suomiams 15 min. buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 5:7. Tačiau Lietuvos rinktinė dar iki pertraukos įgijo dviženklę persvarą 18:8, o pirmą kėlinį laimėjo 19:9.

Beveik viso antro kėlinio metu Lietuvos rinktinė rinko dvigubai daugiau įvarčių negu varžovai ir iškovojo triuškinamą pergalę 41:22.

Lietuva_Suomija_3

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 7 įvarčius pelnęs Matas Aukštikalnis, Tadas Rasakevičius įmetė 6 įvarčius, Karolis Antanavičius – 5, Marius Kairys ir Romas Aukštikalnis – 4, Tomas Drakšas, Mantas Urvikis ir Matas Jurkevičius – 3, Andrius Montvilas – 2, Džiugas Jusys, Benas Butkus ir Ernestas Stvolas – 1.

Pirmą kėlinį žaidęs Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas atmušė 9-is varžovų metimus iš 18-os (50 proc.). Po pertraukos rinktinės vartus saugojęs Lukas Gurskis iš 19-os metimų atmušė 6-is (32 proc.) bei pats pelnė įvartį į tuščius varžovų vartus.

Lietuva_Suomija_2

Suomijos rinktinei Oliveris Nordlundas pelnė 5 įvarčius, Miska Henrikssonas ir Fredrikas von Troilas – 4, Julius Kemppainenas – 3, Jonathanas Ekmanas ir Benjaminas Peitsaro – 2, Carlas Weurlanderis ir Jonathanas Roosas – 1.

Lietuvos ir Suomijos rinktinių rungtynių vaizdo įrašas.

„Labiausia džiugina komandinis žaidimas. Per tokį trumpą laiką iki turnyro pavyko sulipdyti kolektyvą ir aikštelėje nesijautė kurie yra rinktinės senbuviai, o kurie yra naujokai. Užtikrintą pergalę lėmė labai geras komandinis žaidimas ir nenorėčiau išskirti nei vieno žaidėjo. Visi žaidė kaip komanda, rodė begalinį norą, atidavė visas jėgas aikštelėje ir įsiklausė į trenerių reikalavimus – kovoti nuo pat rungtynių pradžios iki pat finalinės sirenos, – rungtynes komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. – Laimėjus pirmą kėlinį dešimties įvarčių skirtumu, nėra lengva tokią persvarą išlaikyti visų rungtynių metu. Nepaisant to, mes po pertraukos ne tik išlaikėme, bet ir nuolat didinome persvarą. Džiugu, kad komanda neatleido vadelių ir mums daug kas pavyko. Padarėme tik penkias technines klaidas. Tai rodo, kaip komanda brangino kamuolį ir žaidė kokybišką rankinį. Tokiu pačiu nusiteikimu ruošimės ir likusioms turnyro rungtynėms. Nes vienos laimėtos rungtynės, kad ir triuškinamu skirtumu, dar nėra laimėtas visas turnyras.“

Kitose Baltijos jūros taurės rungtynėse ketvirtadienį Estijos rankininkai 35:29 (20:16) įveikė turnyro šeimininkę Latvijos rinktinę.

Antrąsias turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė žais penktadienį 18.00 val. su Latvijos ekipa. Turnyrą Lietuvos rankininkai baigs šeštadienį rungtynėmis 12.00 val. su Estijos rinktine.

Lietuva_Suomija_4

Baltijos jūros taurės turnyro tvarkaraštis:
Gruodžio 29 d. (penktadienis)
16:00 Estija – Suomija
18:00 Latvija – Lietuva

Gruodžio 30 d. (šeštadienis)
10:00 Suomija – Latvija
12:00 Lietuva – Estija

Lietuva_Suomija_6

Dace Eihvalde (Latvijos rankinio federacija) nuotraukos

LRF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Paryžiaus paralimpinės žaidynės: įdomieji skaičiai

Ar žinojote, kad šių metų paralimpinės žaidynės Paryžiuje bus surengtos pirmą kartą? Kiek paraatletų iš viso pasaulio varžysis paralimpiniame...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img