2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

Baltijos jūros taurės turnyre Lietuvos rankininkės užėmė 2 vietą

Privalai perskaityti

Lietuvos rankininkėms nepavyko laimėti pirmą kartą vykusio Baltijos jūros taurės turnyro. Druskininkuose vykusio turnyro lemiamose rungtynėse Lietuvos rankininkės po atkaklios kovos pralaimėjo nugalėtoja tapusiai Suomijos rinktinei ir užėmė 2 vietą.

LTU_FIN_8

Iki lemiamo susitikimo Lietuvos ir Suomijos rinktinės buvo iškovojusios po dvi pergales ir jų tarpusavio rungtynėse sprendėsi kas taps turnyro nugalėtojomis. Visų rungtynių metu vyko lygi kova ir nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei dviejų įvarčių persvaros. Rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidusios Suomijos rankininkės išplėšė pergalę rezultatu 32:30 (15:14).

Lietuvos ir Suomijos rinktinių rungtynių vaizdo įrašas

LTU_FIN_2

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 11 įvarčių pelniusi Gabija Pilikauskaitė. Agnė Gudlinkytė pelnė 5 įvarčius, Greta Makovskytė, Inesa Verbovik ir Rita Rakauskienė – 4, Austėja Rimkutė – 2.

„Lemiamose rungtynėse pritrūko jėgų. Trečią dieną iš eilės žaidėme lemiamas rungtynes ir dėl siauresnio suolelio pritrūko jėgų. Tai yra ir šioks toks akmuo į rinktinę neatvykusių rankininkių daržą. Bet tos, kurios žaidė Baltijos jūros taurės turnyre, atidavė visas jėgas ir joms neturiu jokių pretenzijų. Jos kovėsi iki galo. Deja, jėgų stygius atsiliepė metimų realizacijoje. Prie lygaus rezultato daug nesumestų metimų ir lėmė skaudų pralaimėjimą“, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

LTU_FIN_6_Pilikauskaite

Rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo G. Pilikauskaitė. Lietuvos moterų rinktinėje debiutavusi 17-etė G. Pilikauskaitė per trejas rungtynes pelnė 27 įvarčius. G. Pilikauskaitė kartu su kita 17-ete A. Gudlinkyte bei I. Verbovik buvo išrinktos į simbolinę turnyro rinktinę.

LTU_FIN_7_simboline rinktine

„Rinktinę papildžiusios jaunos rankininkės yra labai talentingos ir tai, kad jos jau dabar atveria rinktinės duris, yra joms didelis postūmis. Tuo pačiu ir rinktinei tai yra didelis pastiprinimas. Tikiuosi, kad nacionalinę rinktinę papildys ir daugiau jaunų žaidėjų. Iš kitos pusės, jaunos žaidėjos rinktinėje žaidžia ne iš gero gyvenimo. Pernai Lietuvos rinktinė praleido pasaulio čempionato atrankos turnyrą. Dabar subrendo nauja karta, kuri jau pasiruošusi žaisti Lietuvos rinktinėje“, – teigė K. Kaladinskas.

Baltijos jūros taurės turnyras Lietuvos rinktinei buvo generalinė repeticija prieš Europos čempionato atrankos kovas. Vasario 28 d. svečiuose ir kovo 3 d. namuose Lietuvos rankininkės dukart susitiks su Azerbaidžano rinktine.

LTU_FIN_3

„Baltijos jūros taurės turnyras, kaip ir lapkritį Ispanijoje vykęs turnyras davė labai daug naudos tiek formuojant komandos branduolį, tiek ir žaidybinį braižą. Dabar mums užtenka kelių treniruočių prieš rungtynes, kad atgaivintume visą žaidimo planą. Ir rinktinę papildančioms žaidėjoms lengviau, ir treneriams lengviau, nes nereikia statyti visą žaidimo planą iš naujo. Rungtynėms su Azerbaidžanu tikimės surinkti stipriausią rinktinės sudėtį. Tikimės tik pergalių ir netgi įvarčių santykis mums bus svarbu kovojant dėl kelialapio į Europos čempionatą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris.

Baltijos jūros taurės turnyrą trečią vietą užėmė Estijos rinktinė. Kovoje dėl bronzos Estijos rankininkės 31:20(17:8) nugalėjo be pergalių ketvirtoje vietoje likusią Latvijos rinktinę.

LTU_FIN_4

Evaldo Šemioto nuotraukos

rankinis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos bokso rinktinė stoja į kovą dėl olimpinių kelialapių

Kovo 3-11 dienomis Italijos didmiestyje Milane vyksiančiame atrankiniame turnyre į kovą dėl Paryžiaus olimpinių žaidynių kelialapių stos Lietuvos bokso...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img