2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

Lietuvos jaunių rinktinė apmaudžiai nepateko į Europos čempionatą

Privalai perskaityti

Lietuvos jaunių rinktinė paskutinėmis minutėmis išleido iš rankų kelialapį į EHF Europos U18 vaikinų čempionato finalinį etapą. Italijoje vykusiame atrankos turnyre Gintaro Cibulskio treniruojami jaunieji Lietuvos rankininkai A grupėje susitiko su Nyderlandų, Graikijos ir Italijos rinktinėmis. Kelialapius į Europos čempionatą iškovojo dvi geriausios komandos.

Lietuvos jauniai turnyrą pradėjo pergale minimaliu skirtumu 30:29 (14:15) prieš Nyderlandų septynetą. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo 10 įvarčių pelnęs Tomas Boguševičius. 8 įvarčius prie pergalės pridėjo Matas Kairys, 4 – Paulius Čėsna, 3 – Simas Butkus.

Antrame susitikime Lietuvos rinktinė 21:27 (12:15) pralaimėjo Graikijos bendraamžiams. Lietuvos komandai M. Kairys pelnė 6 įvarčius, Benediktas Labutis – 5, T. Boguševičius – 4.

Paskutiniame ture Lietuvos rankininkai surėmė ginklus su atrankos turnyro šeimininke Italijos rinktine. Lietuviams pakako lygiųjų ir jie būtų užėmę 2 vietą grupėje bei iškovoję kelialapį į Europos čempionatą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 min. lietuviai dar pirmavo dviem įvarčiais 30:28. Tačiau lemiamą rungtynių atkarpą italai laimėjo 7:3 ir išplėšė pergalę rezultatu 35:33 (15:17). Lietuvos rinktinei T. Boguševičius pelnė 6 įvarčius, S. Butkus ir Artūras Budraitis – 5, Radvilas Adamonis ir Arnas Narijauskas – 4.

Į Europos čempionatą pateko 5 taškus iškovoję ir A grupės nugalėtojais tapę Graikijos rankininkai. 2-ą vietą ir antrą kelialapį pelnė 3 taškus surinkusi Italijos rinktinė. Lietuvos jauniai su 2 taškais liko 3-oje vietoje. 2 taškus surinko ir paskutinėje 4-oje pozicijoje likusi Nyderlandų rinktinė.

„Gavome neįkainojamų pamokų. Po pergalės prieš Nyderlandų rinktinę, nepavyko toliau išlikti susikaupusiems, kaip pirmose rungtynėse. Susitikime su graikais kažkur paklydome. Net treneriams buvo truputį šokas, kaip taip prastai sužaidėme. Dar vieną šoką patyrėme susitikime su italais. Per daug klydome, neišnaudojome gerų progų, per daug neįmetėme iš patogių situacijų. Deja, bet Lietuvos rinktinė vėl liko per žingsnį nuo Europos čempionato. Labai gaila ir apmaudu, nes visi vaikinai degė noru, – sakė Lietuvos jaunių rinktinės treneris Gintaras Cibulskis. – Viena pagrindinių nesėkmės priežasčių yra tai, kad nemokam gintis. Niekas nenori muštis aikštelėje, visi nori pelnyti įvarčius. Bet kol nesiginsim, tol neturėsim rezultato. Kai kurie rinktinės žaidėjai tokias rungtynes žaidė pirmą kartą. Trūksta mums tarptautinių varžybų patirties. Kai per metus rinktinė susirenka tik keletą kartų, sunku atidirbti žaidimo stilių ir jį kuo labiau nugludinti. Nepaisant nesėkmės, kalbėjome su vaikinais, kad jie turi kasdien tobulėti ir nesustoti. Kaip pavyzdį matome olandų rinktinę. Jie po septyniolikmečių Europos čempionato per pusmetį labai ženkliai patobulėjo, nes jų 10 ar 12 žaidėjų nuolat kartu žaidžia vienoje akademijoje.“

Lietuvos ir Nyderlandų jaunių rinktinės, kartu su Bosnijos ir Hercegovinos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Slovakijos ir Turkijos rinktinėmis žais antrame pagal pajėgumą turnyre – EHF Championship I. Į jį pateko 3 vietą atrankos grupėse užėmusios komandos bei trys geriausios 4 vietą grupėse užėmusios ekipos. Likusios Europos rinktinės rungtyniaus trečiame pagal pajėgumą turnyre EHF Championship II.

Stipriausiame EURO U18 finaliniame etape pirmą kartą istorijoje žais 24 rinktinės. Iki tol dėl Europos jaunių čempionų titulo finaliniame etape kovodavo 16 rinktinių.

Vasarą Juodkalnijoje vyksiančiame Europos čempionate žais pagal reitingą į finalinį etapą patekusios Juodkalnijos, Danijos, Farerų salų, Ispanijos, Islandijos, Kroatijos, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos rinktinės bei atrankos turnyrą įveikę Graikijos, Italijos, Šveicarijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Izraelio, Čekijos, Ukrainos, Austrijos ir Rumunijos jauniai.

rankinis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos badmintonas sugrįžta į Europos elitą

Lietuvos badmintonininkė Samanta Golubickaitė pradžiugino visą Lietuvos badmintono bendruomenę. Atkaklus triūsas, treniruočių procesas ir tarptautinių turnyrų patirtis davė saldžių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img