2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Paralimpiečių supergalios motyvuoja vaikus

Privalai perskaityti

Platesnė pasaulėžiūra, draugiškumas negaliai, drąsa svajojant ir siekiant tikslų. Visa tai – mūsų šalies vaikams iš susitikimų su paralimpiečiais Raimeda Bučinskyte, Oksana Dobrovolskaja ir Edgaru Mataku. Lietuvos paralimpinio komiteto ir Allianz Lietuva projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadoriai nuo rugsėjo mėnesio su projektu visoje Lietuvoje aplankė 650 moksleivių 9 šalies mokyklose, kur dalijosi savo įkvepiančiomis istorijomis, pasakojimais apie sportą ir negalią.

„Kartu su sportininkais aplankiau ne vieną mokyklą ir įsitikinau, kad kuriame tikrą pokytį. Mačiau, kaip vaikams viskas įdomu: klausyti įkvepiančių paralimpiečių istorijų, sužinoti apie negalią ir gyvenimą su ja, matyti prieš save begalinės žmogaus stiprybės pavyzdžius. Ta gera patirtis skatina ir mus. Noriu padėkoti projekto partneriams Allianz Lietuva gyvybės draudimas UAB už šią prasmingą ir svarbią galimybę”, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

„Džiaugiamės, jog mūsų bendras projektas „Negalią keičia supergalia“ įsibėgėjo, o projekto ambasadoriai įkvėpė ne vieną šimtą moksleivių. Matome, jog moksleiviai domisi paralimpiniu sportu, sportininkų supergaliomis, ir tikime, jog pokalbiai su sportininkais padeda trinti stigmas apie negalią, suprasti, jog visos ribos slypi tik mūsų galvose. Ir toliau sieksime jaunajai kartai įkvėpti tikėjimo savo jėgomis, prisijaukinti ir pamilti sportą bei padėti atrasti savo supergalias“, – sako Allianz Lietuva generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Nuo 15-os metų neįgaliojo vežimėliu judanti šaulė R. Bučinskytė neabejoja, kad pokalbiai su moksleiviais jiems padeda plėsti savo pasaulio sampratą, rasti motyvacijos siekti savo svajonių ir tikslų.

„Galima pasakyti, kad esu vaikams kaip gyva knyga, kuri perteikia savo gyvenimo patirtį. Sakau jiems, kad jeigu vaikščiojimas būtų ta gyvenimo prasmė ir tikslas, tai visi vaikštantys žmonės būtų laimingi. Dažnai matome, kad sveiki ir gražūs žmonės kenčia, nemato gyvenime prasmės. Prasmė yra susikurti tikslus, jų siekti. Kai jų sieki, tada atsiranda žmonių, kurie nori tau padėti ir prisidėti”, – įsitikinusi Raimeda.

Regėjimo netekusi lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja susitikimuose su vaikais pasakoja apie save, savo negalią ir sportinius pasiekimus. Ji pasitelkia edukacines priemones, padedančias suprasti, kad negalią turintys žmonės nori ir gali gyventi visavertį gyvenimą. Tereikia tinkamo požiūrio ir pritaikytos aplinkos.

„Mūsų susitikimai su moksleiviais formuoja jaunuolių pozityvesnį požiūrį į save ir aplinkinius. Susitikimų metu yra skatinama tolerancija ir empatija. Padedame suprasti, kad kiekvienas iš mūsų yra unikalus, nepriklausomai nuo turimų gebėjimų ir iššūkių. Savo asmeniniais pavyzdžiais įkvėpiame moksleivius pradėti labiau vertinti pastangas, iveikiant kliūtis ir siekiant užsibrėžtų tikslų”, – sako Oksana.

Nematantis plaukikas Edgaras Matakas sako, kad projektas pasiekia savo tikslus – motyvuoti ir įkvėpti.

„Manau, kad visuomenės švietimas apie žmonių su negalia sportą, apie pačius žmones su negalia turi didelę prasmę. Parodome, ką mes galime, kad mūsų negalia nėra pasiteisinimas nesiekti tikslų, kažko nedaryti. Vaikams sakau, kad nesvarbu, su kokiomis kliūtimis jūs susidursite gyvenime, nes viskas yra įveikiama, su viskuo įmanoma susitvarkyti ir gyventi toliau”, – teigia Edgaras.

Mokyklas, norinčias pasikviesti paralimpiečius į pamokas, kviečiame rašyti el. paštu: info@parateam.lt. projekto „Negalią keičia supergalia“ pamokos yra nemokamos.

parateam.lt naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Aivaras Mikutis UCI lenktynėse Prancūzijoje – septintas

Prancūzijoje surengtose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de la Mirabelle“ (UCI II kategorija) Aivaras Mikutis („Tudor Pro Cycling Team U23“)...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img