2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

TOPsport futsal A lygos 14-asis turas: pirmasis čempionų pralaimėjimas

Privalai perskaityti

Ketveri metai ir devynios dienos – tiek laiko truko „Kauno Žalgirio“ nepralaimėtų rungtynių serija futsal A lygoje. Per tą laiką sykį buvo pralaimėta LFF futsal taurės akistata „Vikingams“, dar kelis kartus buvo užfiksuotos lygiosios, tačiau didžiąją dalį rungtynių kauniečiai laimėjo.

2020-aisiais sausio 4 dieną „Kauno Žalgiris“ neatsilaikė prieš Mažeikių VIP ir po to fiksavo beveiko šimto nepralaimėtų rungtynių seriją. Ji nutrūko dvikovoje prieš tuos pačius VIP futbolininkus, kurių dalis neblogai prisimena ir tą pergalę dar prieš pasaulį sukausčiusį COVID bei karą Ukrainoje.

Keturioliktajame ture nelaimėjo ir artimiausi žalgiriečių varžovai „Vikingai“, savo ruožtu puikias pergales pasiekė „Bruklinas“ ir „Hegelmann“, o „VGTU Vilkai“ iki minimumo sumažino šansus išlikti A lygoje.

Sensacija

Namų rungtynes Kauno sporto halėje žaidęs „Žalgiris“ į save nepanašus buvo nuo pat dvikovos pradžios. Dar nesužaidus nė pusės minutės, kauniečiai padovanojo įvartį buvusiam komandos draugui Artūrui Juchno.

Vėliau permainingai besiklosčiusiose rungtynėse arčiau išlyginamojo įvarčio buvo šeimininkai, tačiau svečius gelbėjo tiek vartų konstrukcija, tiek puikias rungtynes sužaidęs vartininkas Karolis Čirba.

Prasidėjus antrajai rungtynių daliai, vartininkas Jordanas prisidėjo prie komandos veiksmų puolime ir žalgiriečiai žaidė penkiese prieš keturis. Tai davė greitą rezultatą dar vieną įvartį pelniusiam Igoriui Kassulai.

Išlyginę rezultatą, kauniečiai turėjo bent tris ar keturias puikias galimybes išsiveržti į priekį, tačiau to nepadarė. Per visą tą laiko VIP atsakė viena pavojinga kontrataka, kuri įvarčiu taip pat nevirto. Rungtynių lūžiu tapo 37-oji minutė, kai perdavimą uždarė Genaras Samsonikas.

Po šio įvarčio „Kauno Žalgiris“ vartininką pakeitė penktu žaidėju, bet nesusikalbėjimas kainavo dar vieną įvartį. Bandydamas atžaisti kamuolį komandos draugams, Vitinho nepamatė, kad to kamuolio niekas nelaukia. Ir jis per visą aikštę įsimušė įvartį į savo vartus.

Dar po keliolikos sekundžių žalgiriečiai sudrebino varžovų vartų skersinį, o dėl kamuolio kovojęs tas pats Vitinho gerokai persistengė. Už pražangą jis buvo nubaustas antra geltona kortele ir pašalintas iš aikštės. VIP įgijo žaidėjo persvarą, bet tai neišgelbėjo nuo dar vieno I. Kassulos įvarčio.

Tačiau – tik tiek. VIP laimėjo ir turnyre įsitvirtino penktoje pozicijoje.

„Kauno Žalgiris“ – Mažeikių VIP 2:3

Įvarčiai: I. Kassula 2; A. Juchno, G. Samsonikas, Vitinho (į savo vartus).

**********

Dėl antros vietos

Jonavoje susitiko komandos, turnyro lentelėje užimančios antrą ir trečią pozicijas. Įdomu tai, kad „Akmenės krašto“ šįsyk nesulaikė nei tai, kad varžovai pirmieji pelnė įvartį, nei tai, kad jų lyderis Jose Wellingtonas dar pirmajame kėlinyje buvo pašalintas iš aikštės.

Rungtynių pradžioje savo pirmųjų progų abi komandos neišnaudojo, tačiau netrukus vienas prieš varžovų vartininką pabėgęs „Vikingų“ legionierius Oscaras Hernandezas atidarė rungtynių įvarčių sąskaitą.

Po to aikštės šeimininkai sukūrė dar dvi geras galimybes, tačiau nepasinaudojus jomis, netrukus teko traukti kamuolį iš tinklo, kai jau minėtas J. Wellingtonas galingu smūgiu rezultatą išlygino.

Besibaigiant pirmajam kėliniui, J. Wellingtonui buvo parodyta antra geltona kortelė, o jo komanda liko žaisti mažumoje. Tačiau net ir tai nesutrukdė po kontratakos Maicolui Lopezui pasiųsti kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Tiesa, po minutės rezultatas vėl tapo lygus – vis dar daugumoje žaidę „Vikingai“ išretino varžovų gynybą ir po Hernandezo Silvos tikslaus smūgio įmušė antrąjį rungtynių įvartį.

Po pertraukos Jonavos komanda vėl susikūrė fantastiškų progų, tačiau pasižymėjo tik kartą. „Akmenės kraštas“, savo ruožtu pelnė du įvarčius. Abusyk Tomas Salamanavičius – sykį po standartinės situacijos, sykį po kontratakos.

Jonavos „Vikingai“ – „Akmenės kraštas“ 3:4

Įvarčiai: H. Silva 2, O. Hernandezas; T. Salamanavičius 2, J. Wellingtonas, M. Lopezas.

**********

Ant iškritimo ribos

„VGTU Vilkai“ pralaimėjo dar vienerias itin svarbias jiems rungtynes ir praktiškai prarado galimybes pakilti iš paskutinės vietos. Kad taip įvyktų, komanda per likusias ketverias rungtynes turi laimėti mažiausiai tris kartus, tačiau realu, jog ir to neužtektų norint išlikti aukščiausiame divizione.

„Vilkai“ šįsyk susitiko su dabar jau buvusiu tiesioginiu oponentu „Radviliškiu“, kuris Vilniaus kolegijos sporto salėje šeimininkavo nuo pirmos minutės. Nesužaidus nei 40-ies sekundžių, vadovėlinę ataką sukūrė svečiai – keli perdavimai, Edas Romanovas laisvas ir kamuolys vartų tinkle.

Antrasis įvartis krito šeimininkams suklydus netoli savo baudos aikštelės. Ir nuo to momento „Radviliškis“ „Vilkų“ arčiau savęs neprisileido. Šeimininkai vis sumažindavo skirtumą, tačiau svečiai iškart atitoldavo.

Reziumuojant – „VGTU Vilkams“ daug kainavo grubios klaidos, kurių varžovai neatleisdavo.

„VGTU Vilkai“ – „ŠSPC-Radviliškis“ 5:8

Įvarčiai: A. Kaulinis 3, M. Makutunovičius 2; N. Volkovas 3, E. Romanovas, M. Adomėnas, J. Gulbinas, M. Lesnikauskas, J. Višinskas (į savo vartus).

**********

Istorija

Trumpą istoriją futsal A lygoje skaičiuojantis Kauno rajono „Hegelmann“ klubas savaitgalį rungtynėse prieš Gargždų komandą pagerino net kelis rekordus. Pirmą kartą komanda sumušė devynis įvarčius, pirmą kartą komanda pergalę iškovojo bent šešių įvarčių skirtumu.

Tiesa, kad taip viskas gražiai klostysis šeimininkams, beveik pusantro kėlinio numanyti nebuvo įmanoma. Pavyzdžiui, dar 18-tą minutę rezultatas buvo 1:1, o 32-ąją – 3:2. Tačiau tuomet prasidėjo šeimininkų fiesta, kuri, jei ne finalinis teisėjo švilpukas, galėjo prasitęsti ir dar ilgiau.

Lukas Sipavičius, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, vienas prieš vieną sėkmingai įveikė varžovų vartininką, o netrukus Konstantinas Bondarenko dviem smūgiais per visą aikštę padidino skirtumą iki 6:2. Tapo aišku, kad nuo tada rungtynių pabaiga buvo tik formalumas.

Beje, net ir turėdami keturių įvarčių deficitą, „Pramogų“ atstovai ir toliau žaidė penkiese be vartininko. Pastarasis iki vartus sugrįžo tik tuomet, kai švieslentėje „Hegelmann“ persvara jau siekė 8:3.

Kauno raj. „Hegelmann“ – „Garžgdų pramogos“ 9:3

Įvarčiai: K. Bondarenko 3, I. Peletskis 3, L. Sipavičius 2, A. Spelman; D. Matihinas 2, D. Surblys.

**********

Be intrigos

Žvilgtelėjus į galutinį „Kėdainiai United“ – „Bruklino“ rungtynių rezultatą, galėtų susidaryti įspūdis, kad vyko nuožmi kova, tačiau savo įvarčius aikštės šeimininkai sumušė per paskutines keturias minutes, kai svečiai jau turėjo penkių įvarčių pranašumą.

Ketvirtą vietą čempionate užimantis „Bruklinas“ įrodė, kad yra nenusiteikęs atiduoti užimamos pozicijos. Sužaidus penkias minutes, jie, nepaisant kelių varžovų pusprogių, surado atsidengusį Gintarą Čibirką, kuris tapo pirmojo įvarčio autoriumi.

Tuomet atėjo po diskvalifikacijos sugrįžusio Francisco Gustavo laikas. Jis dukart prieš pertrauką ir kartą antrojo kėlinio viduryje baudė varžovų vartininką bei komandos skirtumą užaugino iki 4:0. Paskutinės dešimt susitikimo minučių tebuvo formalumas.

„Kėdainiai United“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 3:6

Įvarčiai: M. Juknevičius, Š. Činikas, R. Lipnevičius; Francisco Gustavo 3, I. Raštutis 2, G. Čibirka.

LFF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img