2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Dakaro Ralis: Lietuvos Ekipažų Sėkmė

Privalai perskaityti

Sausio 17 d., Dakaro ralio dešimtajame etape, „Toyota Gazoo Racing Baltics“ įgula, sudaryta iš Benedikto Vanago ir esto Kuldaraso Sikko, pasiekė puikų rezultatą. Jie 371 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 25 min. 31 sek. ir iškovojo trečiąją vietą. Tai yra geriausias B. Vanago pasiekimas per jo dvylikos metų dalyvavimą Dakaro ralyje. Įgula išlaikė dešimtąją vietą bendroje įskaitoje.

Tuo tarpu Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas užėmė 26 vietą, o Gintas Petrus su portugalu Jose Marquesu pakilo į 30 vietą bendroje įskaitoje. Vaidotas Žala, patyręs techninių sunkumų po naktinės operacijos, užėmė 47 vietą.

Rokas Baciuška, kartu su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijanu, ketvirtajame greičio ruože užėmė ketvirtąją vietą „Challenger“ bagių klasėje. Jis demonstruoja puikią formą ralio antroje pusėje.

Sportininkai įveikė 612 km trasą aplink Alula miestą, kurio greičio ruožą sudarė 371 km. Etapo nugalėtoju tapo brazilas Marcelo Gastaldi.

Lietuvos lenktynininkas R. Baciuška, nepaisant pradinių sunkumų, sugebėjo pakilti iki ketvirtosios vietos. Jis tikisi, kad likusios dvi dienos gali atnešti staigmenų ir galimybę pakilti aukščiau bendroje įskaitoje.

Keturačių įskaitoje Laisvydas Kancius išlaikė ketvirtąją poziciją, o Antanas Kanopkinas finišavo šeštas.

SSV motobagių įskaitoje Emilija ir Arūnas Gelažninkai užėmė 13-ąją vietą ir yra devinti bendroje įskaitoje.

Lenktynės baigsis sausio 19 d., o vienuoliktajame etape, kuris yra vienas iš sudėtingiausių, sportininkams teks įveikti 480 km greičio ruožą su 107 km pervažiavimu. Organizatoriai prognozuoja, kad po šio etapo gali įvykti daug pokyčių bendroje įskaitoje.