2024/02/23 - Penktadienis
No menu items!

P.Jankūnas – apie vadovo patirtį, A.Trinchieri asmenybę ir likusį tikslą Eurolygoje

Privalai perskaityti
Kauno „Žalgirio“ klubas šiame sezone spėjo išgyventi pokyčius tiek vyriausiojo trenerio kėdėje, tiek žaidėjų sudėtyje. Šiuo sprendimus priimti teko pirmą sezoną komandai vadovaujančiam Pauliui Jankūnui, kuris tikisi, kad tokia spalvinga patirtis padės ateityje.
Apie savo įspūdžius klubo direktoriaus pozicijoje ir šį permainingą sezoną P.Jankūnas mintimis dalijosi tinklalaidėje „Žalgiris On Air“, kuri buvo įrašyta per gyvą susitikimą su „Žalgiris Insider“ Klubo prenumeratos plano nariais.
„Po truputį pradeda matytis pokyčiai. Trenerio Andrea Trinchieri braižas ir jo patirtis galbūt leido suvaldyti tą situaciją. Jis daro daug individualių pokalbių su žaidėjais, stengiasi išaiškinti, ko tiksliai iš jų nori, kur yra jų stipriosios pusės, kaip jis įsivaizduoja juos žaidžiančius. Visi turime pasitempti, pridėti, kad tas rezultatas imtų gerėti, – apie atvykusio naujojo trenerio iš Italijos efektą kalbėjo P.Jankūnas. – Buvome ir vakarienės su treneriu. Sėdime, šnekamės. Jis išsitraukia telefoną ir užsirašė kažkokį derinį. Klausiame, ką čia treneri darote? Jis atsako, kad visada taip daro: jeigu tik šauna mintis, ją užsirašo, nesvarbu ar gera, ar bloga, galbūt ji bus vėliau panaudota.“
Gruodžio mėnesį „Žalgiris“ išsiskyrė su klubui nuo 2021–2022 m. sezono pabaigos vadovavusiu Kaziu Maksvyčiu. Su treneriu išsiskirta po pralaimėjimų serijos Eurolygoje. Kalbėdamas apie prastos pirmosios sezono pusės turnyre priežastis, P.Jankūnas išskyrė kelis galimus faktorius.
„Dabar jau geriau jaučiuosi. Gruodis buvo labai sudėtingas, daug įtampų. Vasaros pabaigoje, sezono pradžioje buvo likę 80 proc. buvusios komandos. Atrodo, kad tas sezonas turėtų būti stabilus ir gražus, rezultatai gerėti. Bet kiekvienas sezonas yra kitoks, krepšinis yra dinamiškas žaidimas. Daug visokių faktorių – traumos, žaidėjų išvykimas, atvykimas, prisiderinimas prie komandos. Tai – sudėtingas procesas. Man kaip naujam vadovui tikrai buvo daug pamokų – gerų ir blogų. Visa tai yra patirtis, kuri padės ateityje“, – aiškino „Žalgirio“ direktorius.
Šio sezono pirmoje pusėje „Žalgirį“ paliko Ignas Brazdeikis ir Nazas Mitrou-Longas. Prisijungęs naujokas Edmondas Sumneris pratinasi prie komandos žaidimo po karjeros etapo NBA lygoje. Kitas naujokas – Austinas Hollinsas jau paliko komandą pasveikus Arnui Butkevičiui.
Dalindamasis mintimis apie žaidėjų paieškas, P.Jankūnas išskyrė, kad situacija renkantis žaidėjus sudėtinga – išsirinkus norimus žaidėjus, ne visada su jais pavyksta pasirašyti sutartis.
„Norėtųsi, kad tos žaidėjų paieškos būtų greitesnės. Išvykus I.Brazdeikiui, nusistatėme standartą, kokio žaidėjo norime. Buvo poreikis ieškoti žaidėjo panašaus į Iggy iš fizinių dalykų ir krepšinio pusės. Turėjome 2 ar 3 variantus, jie buvo iš Europos taurės, vedantys savo komandų žaidėjai. Bet po pokalbių su jų komandomis supratome, kad jie nebus paleisti net už išpirką. Tos paieškos turėjo keistis, buvo noras, kad žaidėjas turėtų europinės patirties, kad jis greičiau įsilietų į komandą. Tada nepavyko rasti tokio žaidėjo ir pradėjome žiūrėti į NBA ir „G lygos“ rinką. Mūsų skautas Erikas Kirvelaitis tikrai darė didžiulį darbą, bet nebuvo lengva rasti žaidėjų. Ir kiti Eurolygos klubai ieško žaidėjų ir beveik visi jų ieško į tas pačias pozicijas“, – teigė P.Jankūnas.
Žalgiriečiams Eurolygoje liko sužaisti 13 reguliariojo sezono rungtynių, per kurias komanda neturi didelės prabangos suklysti. P.Jankūnas aiškino, kad komanda neturi skaičiuoti, kiek turi iškovoti pergalių norint žengti toliau, o privalo kautis kiekviename susitikime.
„Tiesiog nereikia žiūrėti į lentelę. Mums yra svarbios kiekvienos artėjančios rungtynės. Turime savo tikslus. Visų pirma, gerinti savo žaidimą, tarpusavio supratimą. Rungtynės po rungtynių turime gyventi. Sužaidžiame vienas, stengiamės laimėti. Laimime – valio. Nelaimime – darome išvadas, analizuojame, treniruojamės toliau ir taip gyvename. Jeigu pradėsime žiūrėti, kad iš likusių 13 rungtynių reikia laimėti 11, nedaug kas patikės, kad taip gali nutikti. Jeigu galvosime tik apie artėjančias rungtynes, neužsidėsi to spaudimo, ką gali žinoti – balandžio mėnesį pasižiūrėsime, kaip mums sekėsi“, – tvirtino žalgirietis.
Antroje pokalbio dalyje, skirtoje „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams, P.Jankūnas atsakė į sirgalių klausimus.

zalgiris.lt naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Paryžiaus paralimpinės žaidynės: įdomieji skaičiai

Ar žinojote, kad šių metų paralimpinės žaidynės Paryžiuje bus surengtos pirmą kartą? Kiek paraatletų iš viso pasaulio varžysis paralimpiniame...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img