2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

FA „Šiauliai“ pristatė naujokų duetą

Privalai perskaityti

Pergalingai kontrolinių rungtynių ciklą praėjusį savaitgalį pradėjusi futbolo akademija „Šiauliai“ sulaukė dar vieno komandos papildymo – 6-uoju šio tarpsezonio naujoku tapo nacionalinės Latvijos rinktinės puolėjas Davis Ikauniekas.

Iš kaimyninės Latvijos kilęs Davis dalį savo profesionalaus futbolininko karjeros praleido Čekijoje, o į Šiaulius puolėjas atvyksta iš aukščiausioje šios šalies futbolo lygoje besivaržančios „Jablonec“ ekipos, su kuria 2018 metų sezone rungtyniavo UEFA Europos lygos turnyro grupių etape.

Į žaidimą atakoje orientuotas latvis savo karjerą pradėjo tuo metu dar gyvavusioje Liepojos „Metalurgs“ klubo sistemoje. Vėliau „Šiaulių“ komandos naujokas persikėlė į naujai įkurtą „Liepaja“ futbolo klubą, kuriame švietė turbūt ryškiausiomis spalvomis karjeroje. Futbolininkas 2015 metų sezone tapo Latvijos čempionu bei pelnęs 15 įvarčių ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus buvo pripažintas rezultatyviausiu aukščiausios šalies futbolo lygos futbolininku.

Po sėkmingo laiko Liepojoje, 6-ojo komandos naujoko karjera pakrypo į Čekiją, kur 2 sezonus vilkėjo aukščiausiame šalies divizione rungtyniavusios Jihlavos „Vysočina“ ekipos marškinėlius. Joje futbolininkas iš viso sužaidė 60 rungtynių, pelnė 19 įvarčių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus savo komandos draugams.

Vėliau žaidėjas atkreipė „Jablonec“ klubo dėmesį, su kuriuo latvis pasirašė 3 metus trukusią sutartį. Tiesa, naujajam šiauliečių ekipos nariui laikas Jablonece buvo gana banguotas – klubas jį nuomojo Čekijos „Zlin“, „Mlada Boleslav“ bei Latvijos RFS ir „Liepaja“ ekipoms. Nepaisant to, paskutine karjeros stotele tapusioje Jabloneco miesto ekipoje žaidėjas iš viso sužaidė 51 rungtynes, pelnė 3 įvarčius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Pirmuoju latviu FA „Šiauliai“ ekipos istorijoje tapęs Davis taip pat buvo kviečiamas į visas jaunimo grupių rinktines, o šiuo metu yra ir nacionalinės Latvijos vyrų rinktinės narys. Futbolininkas gimtąją šalį reprezentuojančius marškinėlius iš viso yra užsivilkęs 44 kartus ir penkiskart pasižymėjęs įvarčiu.

Negana to, 2018 metais žaidėjas buvo pripažintas ir geriausiu Latvijos futbolininku.

„Na, jeigu atvirai, tai iš pradžių galbūt šiek tiek jaudinausi dėl to, kaip mane priims nauji komandos draugai, bet įžengus pro rūbinės duris visi mane šiltai pasitiko, tad greitai tas jaudulys ir dingo, o iš tikrųjų tai buvau maloniai nustebintas. Matosi, jog komandoje vyrauja išties puiki atmosfera.

Prieš prisijungiant prie šios ekipos žinojau galbūt tik Simoną Paulių, nes yra tekę prieš jį rungtyniauti, kai jis dar rungtyniavo Latvijos čempionate. Teko jau pabendrauti su ne vienu šios komandos nariu, visi malonūs ir draugiški, tad, manau, adaptacija prailgti neturėtų.

Kalbant apie organizaciją, tai iš pačios futbolo bendruomenės teko girdėti išties gerų atsiliepimų. Man patiko jos su kiekvienais metais augantys tikslai, ambicijos ir rezultatai. Viena iš esminių detalių yra ta, jog joje vyrauja geras mikroklimatas, o tai, mano nuomone, yra labai svarbu. Manau, jog Saulės miesto akademijos laukia išties šviesi ateitis.

Laikas Čekijoje davė man daug dalykų – buvo ir gerų momentų, buvo ir prastesnių, tačiau nepaisant to, bet kokia patirtis yra gera patirtis. Labai paaugau kaip futbolininkas, nes rungtyniavau keliose šios šalies ekipose, todėl teko susipažinti su skirtingų trenerių žaidimo filosofijomis.

Nelabai mėgstu prieš sezono pradžias kalbėti apie kažkokius asmeninius tikslus. Esu čia tam, jog padėčiau komandai pasiekti pačius aukščiausius tikslus, todėl tą ir sieksiu kiekvienam šios organizacijos bendruomenės nariui ir įrodyti. Viskas yra pasiekiama žingsnis po žingsnio, tiesiog tam dalykui reikia kantrybės. Tikiuosi, jog komandos aistruoliai gausiai rinksis palaikyti savo miesto komandos. Pirmyn, Šiauliai!“,– teigė komandą sustiprinęs D. Ikauniekas.

6-asis komandos naujokas artėjančiame sezone vilkės 10-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

***

Pasiruošimą naujajam 2024 metų sezonui tęsiančios futbolo akademijos „Šiauliai“ gretas sustiprino dar vienas naujokas. FA „Šiauliai“ vadovai sukirto rankomis su Kaune pastaruoju metu rungtyniavusiu Martynu Dapkumi.

Martynas savo profesionalaus futbolininko svajonės pradėjo siekti dar gimtojoje Tauragėje, vėliau vidurio gynėjas futbolo paslapčių mokytis persikėlė į Kaune įsikūrusią Nacionalinę futbolo akademiją. Jos auklėtinis 2011 metų sezoną užbaigė dar tuo metu gyvavusiame ir „TOPsport Pirmoje lygoje“ rungtyniavusiame Kauno „Atlete“, o po sezono pabaigos tauragietis sukirto rankomis su pajėgiausiame Izraelio futbolo divizione rungtyniavusiu Haifos „Maccabi“ klubu.

Tiesa, futbolininkas beveik metus atstovavo klubo jaunimo ekipoms, o vėliau buvo išnuomotas antrame pagal pajėgumą šalies divizione rungtyniavusiai Aukštutinio Nazareto „Hapoel“ ekipai.

Po laiko Izraelyje tvirtai sudėtas gynėjas sugrįžo į Lietuvą bei papildė tuo metu dar gyvavusio Kauno „Stumbro“ gretas. Vėliau sekė laikas „Trakų“ ir „Jonavos“ ekipose, o pastaruosius penkerius metus futbolininkas gynė „Kauno Žalgirio“ garbę.

Kapitono raištį Kaune ryšėjęs 30-metis gynėjas vilkėdamas žaliai baltų marškinėlius oficialiose rungtynėse iš viso aikštėje pasirodė daugiau nei 150 kartų, įmušė 5 įvarčius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Naujasis šiauliečių ekipos futbolininkas taip pat yra ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės narys, kurios marškinėlius iš viso yra vilkėjęs 16 kartų. Be to, žaidėjas taip pat buvo kviečiamas ir į įvairaus amžiaus grupių jaunimo rinktines.

„Na, jausmas yra nuostabus, prisijungiau prie komandos, kuri turi tvirtą charakterį ir dideles ambicijas. Džiaugiuosi, jog organizacijos vadovai pasitikėjo manimi ir suteikė šansą atstovauti Saulės miesto ekipai.

Tiesą sakant, šiai organizacijai jau seniai simpatizavau dėl savo išskirtinio požiūrio į Lietuvos futbolininkus. Manau, jog ne veltui jų pagrindu sudaryta Saulės miesto ekipa vos per kelis metus spėjo tapti tikru galvos skausmu ne vienai mūsų šalies komandai, o ką jau bekalbėti apie praėjusiame sezone iškovotą bronzą ir vietą Europos turnyrų atrankoje. Ji yra tikras pavyzdys visai mūsų futbolo bendruomenei, o rezultatai kalba patys už save.

Kalbant apie laikotarpį Kaune, tai jis buvo tikrai puikus. Buvo ir gerų, ir blogų etapų, tačiau ten sukaupta patirtis tapo neatsiejama mano karjeros dalimi. Tiesiog atėjo metas, kai supratau, jog noriu sau mesti naujus iššūkius ir toliau augti kaip žaidėjas ir asmenybė.

Komandoje yra labai daug pažįstamų veidų bei bičiulių, su kuriais jau yra tekę kartu rungtyniauti anksčiau, todėl tikiu, jog adaptacija neprailgs, o visas darbo procesas bus išties malonus ir įsimintinas.

Manau, jog artėjantis sezonas bus tikrai įdomus, su nekantrumu laukiu jo pradžios. Saulės miesto ekipos aistruoliams pažadu, atiduosiu visas jėgas, jog galėtume visi kartu džiaugtis pergalėmis ir įsimintomis akimirkomis. Pirmyn, Šiauliai!“,– kalbėjo komandą sustiprinęs M. Dapkus.

7-asis komandos naujokas ateinančiame sezone užsivilks 44-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

Alyga Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: D. Karalienė ir 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img