2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Olimpinių žaidynių metus lengvaatlečiai pradės Vilniaus manieže

Privalai perskaityti

Šeštadienį (sausio 27 d.) sostinėje vyks kasmetinės Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės ir LLAF sporto klubų komandinės varžybos. Daugiau nei 240 lengvaatlečių susirungs dešimtyje rungčių, o daugeliui tai bus 2024 metų sezono atidarymas. Prieš varžybas olimpiečiai Airinė Palšytė ir Gediminas Truskauskas pasidalino mintimis apie pasiruošimą ir laukiančius pagrindinius metų startus – pasaulio uždarų patalpų čempionatas (kovo 1–3 d., Glazgas, Škotija), Europos čempionatas (birželio 7–12 d., Roma, Italija) bei Paryžiaus olimpinės žaidynės (rugpjūčio 1–10 d., Prancūzija).

„Nuo rudens įvyko pokyčių pasirengimo procese, nes prie trenerių komandos prisijungė Audra Gavelytė, kuri padeda ir asistuoja su šuoliais į aukštį. Papildomas žmogus ir jo pagalba prisidėjo prie pokyčių treniruotėse. Turėjau jau tris stovyklas Palangoje, Turkijoje ir Pietų Afrikoje, kuriose dėliojausi tvirtus pagrindus sezonui. Pasiruošimas vyko sėkmingai, o sportinę formą parodys varžybos. Visi žinome, kad šie metai olimpiniai, todėl stengsiuosi daug dalyvauti ir rinktis svarbius reitingo taškus“, – kalbėjo Lietuvos rekordininkė A. Palšytė.

LLAF taurės varžybos bus pirmas Airinės startas šiemet, kuriame bus renkami taškai ir atstovaujamam klubui „Cosma“: „Sava aplinka, praktiškai namų varžybos skirtos pradėti sezoną. Norisi pasižiūrėti elementus, kuriuos reikės pataisyti prieš kitas varžybas. Sausio 31 d. manęs laukia vienas mylimiausių žiemos startų tarptautinėse šuolio varžybose Kotbuse (Vokietija). Esu sutelkusi visą dėmesį vėlesniam sezono etapui ir tikiuosi išlaikyti geresnę savijautą, nes sveikata svarbiausia.“

Keturiuose pasaulio uždarų patalpų čempionatuose dalyvavusi A. Palšytė neslepia, jog į Glazgą patekti bus itin sunku: „Žiemos varžybos labai aukšto rango, beprotiškai sunku papulti, o normatyvai aukštesni nei olimpinėse žaidynėse. Norint patekti į šį pasaulio uždarų patalpų čempionatą reikia įvykdyti 1.98 m normatyvą arba reitingavimo sistemoje patekti į dvyliktuką. Sunku konkuruoti, bet jeigu viskas tvarkoje – negali žinoti, kas nutiks. Kartais rezultatai nustebina ne tik aplinkinius, bet ir patį sportininką. Lūkestis yra atstovauti Lietuvai aukščiausio rango varžybose ir čempionatuose.“

Pasak Europos uždarų patalpų čempionės ir Europos vicečempionės, artėjantis Europos čempionatas Romoje bus ankstyvas, todėl svarbu išlaikyti optimalią sportinę formą ilgą laiką. Vienas iš tikslų – įvykdyti Europos čempionato normatyvą (1.92 m), o čempionate susirinkti daug reitingo taškų olimpinėms žaidynėms, kurios A. Palšytei gali būti jau ketvirtos. Šeštadienį lengvaatletė LLAF taurės varžybose į šuolio į aukštį sektorių žengs 15:35 val.

Sprinteris G. Truskauskas šiais metais sykį startavo 60 m nuotolyje (atrankoje – 6,87 sek., finale – 6,88 sek.) ir dusyk 200 m distancijoje (Vokietijoje – 21,41 sek., Liuksemburge – 21,32 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)). „Šiose varžybose sekėsi visai neblogai, fokusas buvo daugiau ant 200 m, nes tai olimpinė rungtis. 60 m rungtyje vieną kartą startavau, bet tai nebuvo labai planuota. Apskritai, viskas dėliojasi pagal planą, laukia svarbūs metai. Valmieros miestelyje, kuris turi gerą maniežą ir sporto bazę, ruošėmės žiemos sezonui, o prieš vasarą dar yra numatytos treniruočių stovyklos Kipre ir Ispanijoje“, – pasirengimo planais dalinosi Lietuvos 200 m distancijos rekordininkas.

Rugpjūtį pasaulio čempionate Budapešte (Vengrija) debiutavęs lengvaatletis sakė, kad po praeito sezono spėjo ir pailsėti, ir pasiilgti sporto: „Po čempionato visą mėnesį ilsėjausi, tai spėjau pasiilgti sportinio režimo. Sezoną pradėjau puikiomis nuotaikomis, viskas klostosi puikiai. Sau keliu lūkesčius pasirodyti kuo geriau. Visada norisi maksimaliai gerai pasirodyti, realizuoti save, o tada ir geras rezultatas ateis.“

Rinkdamas reitingo taškus G. Truskauskas siekia vasarą patekti į trečią Europos čempionatą ir antras karjeros olimpines žaidynes. Pasak sportininko, abi šios varžybos yra itin svarbios, todėl keliami tikslai į jas patekti: „Europos čempionatas birželio pradžioje, tai reikia anksti pasiekti sportinę formą ir ją ilgai išlaikyti. Į Romą patekti pagal reitingą lengviau, o norint startuoti Paryžiuje – reikės gerų startų.“ LLAF taurės varžybose Gediminas startuos 60 m distancijoje (paruošiamieji bėgimai – 15:35 val., finalinis bėgimas – 17:35 val.).

Šeštadienį Vilniaus manieže sezoną pradės ir Ieva Gumbs (rutulio stūmimas – 14:30 val.), 13:00 val. trišuolio sektoriuje startuos Aina Grikšaitė ir Diana ZagainovaJogailė Petrokaitė bei Marius Vadeikis dalyvaus šuolio į tolį rungtyje (moterų – 14:50 val., vyrų – 17:25 val.), daugiakovininkas Edgaras Benkunskas pasirodys šuolio į tolį ir 60 m barjerinio bėgimo (paruošiamieji bėgimai – 13:10 val., finalinis bėgimas – 15:00 val.) rungtyse.

Varžybų pradžia – 13:00 val. (Lengvosios atletikos maniežas, Žemaitės g. 6, Vilnius).

Tiesioginę varžybų transliaciją stebėkite LLAF „Facebook“ puslapyje arba per „Delfi TV“. Įrašas

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Aivaras Mikutis UCI lenktynėse Prancūzijoje – septintas

Prancūzijoje surengtose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de la Mirabelle“ (UCI II kategorija) Aivaras Mikutis („Tudor Pro Cycling Team U23“)...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img