2024/07/20 - Šeštadienis
No menu items!

R. Jasiūnas kovą dėl olimpinio kelialapio tęs auksiniame laivyne: „Džiaugiuosi, kad pavyksta išnaudoti savo stipriąsias puses“

Privalai perskaityti

Po trijų IQFOIL burlenčių pasaulio čempionato dienų Lietuvos atstovas Rytis Jasiūnas pateko į auksinį laivyną ir kovą dėl vienintelio Europai šiose varžybose skirto olimpinio kelialapio tęs stipresniojoje laivyno pusėje. Šiuo metu kovoje dėl kelialapio pirmauja Danijos buriuotojas Johan Soe, tačiau iki čempionato pabaigos vasario 3 dieną – dar trys lenktynių dienos.

„Šiandien man buvo svarbu išnaudoti savo stipriąsias puses, tai yra greitį, ir plaukti kuo švaresniame vėjyje – taigi, su kuo mažiau žmonių aplink. Tą man pavyko tikrai labai gerai išnaudoti, visuose startuose turėjau vietos aplink save ir galėjau išnaudoti greitį. Džiaugiuosi ir tuo, kad plaukiau gana stabiliai – visi mano šiandienos rezultatai buvo tarp dešimtos ir dvidešimtos vietos“, – po finišo dalinosi šiuo metu 33 vietą bendroje įskaitoje užimantis ir į auksinį laivyną patekęs Rytis Jasiūnas.

Auksiniame laivyne varžysis ta visų 118 dalyvių pusė, kuri per pirmas tris kvalifikacinių lenktynių dienas užėmė aukštesniąsias pozicijas bendrojoje įskaitoje (nuo 1 iki 59 vietos). Būtent šiame laivyne vis dar vyks kova ir dėl olimpinio kelialapio, kuris Europos žemyno atstovams skirtas tik vienas. Kol kas šioje kovoje pirmauja 22 poziciją užimantis Danijos atstovas Johan Soe.

Kitas Lietuvos atstovas, olimpietis Juozas Bernotas po trijų dienų lenktynių bendroje įskaitoje užima 65 vietą ir pasirodymą tęs sidabriniame laivyne, taigi, tarp tos pusės dalyvių, kurie po kvalifikacinių lenktynių bendroje įskaitoje užėmė vietas nuo 60 iki 118.

„Šiandien praleidom kokias penkias valandas ant vandens, suplaukėm penkias lenktynes. Buvo tikrai sunki diena. Viskas susidėjo iš detalių, tačiau man bent per tris pirmas lenktynes niekas nesidėliojo į vietas nuo pat starto. Nors atrodo, kad greitis ir visa kita buvo gerai, bet galutiniam rezultatui to neužteko – pritrūko varžybinės sėkmės. Tad man po šiandien jau skęsta tolimesnės viltys kovoti dėl gerokai aukštesnių pozicijų“, – nusivylimo neslėpė sportininkas.

Trečiąją pasaulio čempionato dieną buriuotojai varžėsi penkiose priešvėjinėse-pavėjinėse lenktynėse, kurios iš jų pareikalavo ne tik gerų startų ir gero greičio, bet ir taktinių sprendimų – teisingo numatymo, kur ir kada pasisuks vėjas distancijoje bei gebėjimo laiku į tai reaguoti.

Šiame pasaulio čempionate Lietuvos atstovai kovoja dėl vienintelio Europos žemynui šiose varžybose skirto kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes. Iš 40 valstybių ir 118 sportininkų, startuojančių šiame čempionate, pagrindiniai Lietuvos konkurentai yra 16 kitų Europos žemyno valstybių, taip pat dar neturinčių kelialapio, atstovai. Jų yra 27.

Pasaulio IQFOIL čempionatas vyksta sausio 29 – vasario 3 d. Lansarotėje, Ispanijoje

lbs.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Liepos 27 – Rugpjūčio 1Paris La Défense Arena50 m baseinasAtrankosPusfinaliai / finalai12:0021:30 A – Atranka / P – Pusfinalis / ...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img