2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Ties praraja buvę lietuviai įveikė Sakartvelo tenisininkus

Privalai perskaityti

Per vieną tašką nuo pralaimėjimo buvę Lietuvos tenisininkai galiausiai Daviso taurės susitikime 3:2 įveikė Sakartvelo rinktinę ir toliau varžysis pirmoje varžybų grupėje. Šį rezultatą lėmė Ričardo Berankio ir Viliaus Gaubo pergalės vienetų susitikimuose. 

Sekmadienio vidurdienį lietuvių ir kartvelų dvikova buvo pratęsta dvejetų susitikimu tarp Edo Butvilo (ATP-638) ir Tado Babelio bei Aleksandro Metreveli (ATP-882) ir Aleksandro Bakshi (ATP-904). Sakartvelo tenisininkai jame po beveik dvi su puse valandos trukusios kovos įveikė lietuvius 7:5 4:6 6:4. 

E. Butvilas Lietuvos dvejeto pasirodymą po susitikimo apibūdino vienu žodžiu – tragedija. 

„Varžovai žaidė gerai, tačiau nepamenu susitikimo, kuriame būtumėme iššvaistę tiek galimybių. Viską atidavėme patys. Ypač skaudu, kad padarėme tai prie savų sirgalių. Taip, niekas dar neprarasta, tikiuosi, jog mums pavyks iškovoti dvi pergales vienetų susitikimuose”, – kalbėjo E. Butvilas. 

Po dvejetų susitikimo į centrinį „SEB arenos” kortą žengę rinktinių lyderiai Ričardas Berankis (ATP-248) ir Saba Purtseladzė (ATP-450) žiūrovams padovanojo neįtikėtiną teniso spektaklį, trukusį net 2 valandas ir 56 minutes. Sakartvelo tenisininkas turėjo dvi galimybes vienu smūgiu pabaigti susitikimą, tačiau jomis nepasinaudojo. R. Berankis iškovojo pergalę 7:6(5) 3:6 7:6(7).

„Tai buvo turbūt buvo vienas iš pačių sunkiausių ir dramatiškiausių mano kada nors Daviso taurėje žaistų mačų”, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos tenisininkas. 

„Tikrai nežaidžiau gerai, tačiau trečiame sete turėjau iniciatyvą. Deja, tačiau paduodamas, kuomet rezultatas buvo 4:3, padariau kelias labai grubias klaidas. Negaliu taip žaisti tokiu momentu. Tai ir leido mano varžovui grįžti į susitikimą. Na o paskutinis mačo geimas jau buvo šiokia tokia loterija. Pradėjau jį keliomis klaidomis, tačiau pabaigoje sėkmė lydėjo mane. Manau, kad prie to smarkiai prisidėjo ir žiūrovų palaikymas. Jis mums yra labai svarbus”.

Tai buvo pirmasis Sabos Purtseladzės pralaimėtas vienetų mačas Daviso taurės varžybose. Iki mačo prieš R. Berankį jis buvo laimėjęs visose 8 dvikovose.

Lietuvos-Sakartvelo mačo baigtį lėmė paskutinis penktasis susitikimas, kuriame žaidė Vilius Gaubas (ATP-366) ir Zura Tkemaladzė (ATP-721). Lietuvos tenisininkas užtikrintai įveikė varžovą 7:5 6:3 ir iškovojo rinktinei lemiamą pergalę. 

„Neapsakomas jausmas iškovoti lemiamą tašką. Tikrai nepamiršiu to labai ilgai. Jei kalbėti apie mačą, šiandienos varžovas, jo žaidimas buvo man pakankamai parankus. Todėl didžiąją dalį susitikimo kontroliavau situaciją, laikiausi žaidimo plano neskubėti, versti jį sunkiai dirbti dėl kiekvieno taško”, – kalbėjo V. Gaubas.  

Rudenį Lietuvos teniso rinktinė tęs kovą Daviso taurės varžybose, pirmojoje jų grupėje.

tennis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img