2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Vasilijus Lendel varžybose Australijoje – 9-as

Privalai perskaityti

Adelaidėje (Australija) vykstančio 2024 m. Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų pirmojo etapo vyrų keirino rungtyje (37 dalyviai) Vasilijus Lendel iškovojo 9-ą vietą. Lietuvos dviratininkas B finale (dėl 7-12 vietų) finišavo trečias.

V. Lendel, į priekį praleidęs 6 šalių (Malaizijos, Japonijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Kinijos ir Vokietijos) atstovus, Lietuvai pelnė 480 olimpinės atrankos taškų. Iki šių varžybų Lietuva olimpiniame keirino reitinge buvo 22-a. Vasilijus Adelaidėje aplenkė net 11-os olimpiniame reitinge aukščiau esančių šalių atstovus.

Keirino rungtį laimėjo Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas ir 2017 m. pasaulio čempionas malaizietis Mohd Awang. Jis pelnė 800 olimpinės atrankos taškų. Antrą ir trečią vietas užėmė japonai – atitinkamai Shinji Nakano ir Kaiya Ota.

V. Lendel B finale nusileido tik 2022 m. Europos vicečempionui Maximilian Dornbach ir japonui Kento Yamasaki. Vasilijus, likus 2 ratams iki finišo, išsiveržę į priekį, bet, likus ratui, atsidūrė trečioje pozicijoje ir ją išlaikė iki finišo. Ketvirtas finišavo 2018 m. pasaulio sprinto čempionas australas Matthew Glaetzer, penktas Naujosios Zelandijos dviratininkas Sam Dakin, o šeštas – kazachas Andrej Čugaj.

V. Lendel laimėjo pirmojo etapo antrąjį važiavimą ir iškart pateko į antrąjį etapą – pusfinalį (tarp 12-os greičiausiųjų). Vasilijus aplenkė Malaizijos, Taivano, Kanados ir Kolumbijos atstovus. Antrajame pusfinalio važiavime V. Lendel kovojo su Japonijos, Didžiosios Britanijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos dviratininkais ir liko paskutinis, šeštas.

Moterų sprinto kvalifikacijoje (40 dalyvių) Miglė Lendel liko 34-a ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Miglė 200 m iš eigos įveikė per 11,291 sek. Lietuvos dviratininkę nuo 28-os vietos ir šešioliktfinalio skyrė 0,208 sek. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė dabartinė pasaulio ir Europos čempionė britė Ema Finucane – 10,414 sek. M. Lendel pranoko 6 varžoves iš Pietų Korėjos, Honkongo, Ispanijos ir Egipto.

Sprinto lenktynes laimėjo 2020 ir 2021 m. pasaulio čempionė vokietė Emma Hinze. Antrą vietą iškovojo japonė Mina Sato, o trečią – 2022 m. pasaulio čempionė prancūzė Mathilde Gros.

Sekmadienį, 1.30 val. (Lietuvos laiku) V. Lendel dalyvaus sprinto kvalifikacijoje (37 dalyviai). Vasilijus startuos 33-ias. Šešioliktfinalio važiavimai prasidės 2.56 val., o aštuntfinalio – 4.06 val.

2.22 val. prasidės moterų omniumo kvalifikacijos varžybos – 10 km (40 ratų; 4 tarpiniai finišai) grupinės lenktynės dėl taškų. Pirmoje grupėje (15 dalyvių) važiuos Olivija Baleišytė. Norint patekti į omniumo varžybas, reikia pranokti tris varžoves.

Nuo 3.34 val. vyks moterų keirino pirmasis etapas (39 dalyvės). Trečiajame važiavime kartu su Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos ir Naujosios Zelandijos atstovėmis dalyvaus M. Lendel. Į antrąjį etapą pateks tik važiavimo nugalėtoja, o kitos dviratininkės dalyvaus paguodos važiavimuose.

REZULTATAI

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img