2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel Australijoje „įvažiavo“ į Top-10

Privalai perskaityti

Adelaidėje (Australija) surengto 2024 m. Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų pirmojo etapo paskutinę dieną – sekmadienį – Lietuvos atstovai Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel iškovojo vietas pirmajame dešimtuke ir svariai papildė olimpinės atrankos taškų taupykles. Olivija omniume (daugiakovėje) buvo aštunta, o Vasilijus sprinto lenktynėse užėmė dešimtą vietą.

O. Baleišytė Tautų ar pasaulio taurės varžybų omniume nuo 2017 m. aukštesnę vietą yra iškovojusi keturis kartus. Aštuntą vietą ji iškovojo ketvirtą sykį.

Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinė omniume, kurį sudaro keturios rungtys, surinko 79 taškus. Nugalėjo Naujosios Zelandijos atstovė Ally Wollaston, surinkusi 134 taškus. Antroje vietoje – 2017 ir 2021 m. pasaulio ir keturiskart Europos čempionė britė Katie Archibald (125 tšk.), o trečioje – Tokijo olimpinių žaidynių bei 2022 ir 2023 m. pasaulio čempionė amerikietė Jennifer Valente (100 tšk.).

O. Baleišytė skreče užėmė aštuntą, tempo rungtyje – dešimtą, o eliminavime – devintą vietas. Lietuvos dviratininkė po dviejų rungčių buvo septinta, o po trijų – šešta. Olivija 20 km (80 ratų; 8 tarpiniai finišai) grupinėse lenktynėse dėl taškų pelnė 7 taškus (I tarpinis finišas – 4 vieta, 1 tšk.), VI tarpinis finišas – 2 vieta, 3 tšk., VII tarpinis finišas – 2 vieta, 3 tšk.), bet ją pranoko šių metų Europos vicečempionė britė Neah Evans (100 tšk., 4 vieta) ir Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė ir 2020 m. pasaulio čempionė japonė Yumi Kajihara (79 tšk., 7 vieta). Pastaroji paskutiniame finiše, kuriame taškai dvigubinami, finišavo antra (6 tšk.). Tai jai leido pastumti O. Baleišytę iš septintos pozicijos į aštuntą.

Sekmadienį buvo surengta ir atranka į omniumą – 10 km (40 ratų; 4 tarpiniai finišai) grupinės lenktynės dėl taškų. O. Baleišytė pirmoje grupėje tarp 15-os dalyvių buvo šešta (4 tšk.). Antroje grupėje lenktyniavo 14 dviratininkų, o finale iš viso kovojo 23 sportininkės.

O. Baleišytė, kuri eliminavime penktadienį buvo septinta, omniume į priekį praleido šešių šalių atstoves. Olivija Lietuvai pelnė 480 omniumo olimpinės atrankos reitingo taškų. Nugalėtoja A. Wollaston Naujajai Zelandijai atnešė 800 taškų.

Iki varžybų Adelaidėje Lietuva omniumo olimpinės atrankos reitinge buvo 17-a. O. Baleišytė Australijoje aplenkė net aštuonių aukštesnes vietas reitinge užimančių šalių atstoves, tarp jų ir pagrindines konkurentes Ispanijos, Čekijos, Honkongo dviratininkes. Dalinant olimpinius kelialapius į omniumą pirmiausiai bus atsižvelgta į komandų persekiojimo lenktynių ir medisono rungčių reitingus. Pagal šiuos du reitingus į omniumą bus išdalinta 15 kelialapių. Likę 7 kelialapiai atiteks šalims, kurios neturės savo atstovių komandų persekiojimo ir medisono rungtyse.

V. Lendel sprinto lenktynių kvalifikacijoje (37 dalyviai) iškovojo šeštą vietą. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,734 sek. (vid. greitis – 73,968 km/h). Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė 2022 m. pasaulio vicečempionas australas Matthew Richardson – 9,499 sek. (vid. greitis – 75,797 km/h).

V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė čeką Dominiką Topinką (27-as kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje 0,037 sek. nusileido 2018 m. pasaulio čempionui australui Matthew Glaetzer (11).

Nugalėjo japonas Kaiya Ota. Jis finale 2-1 įveikė australą M. Richardson. Trečią vietą užėmė M. Glaetzer.

V. Lendel, kuris keirine šeštadienį buvo devintas, į priekį praleido šešių šalių atstovus. Vasilijus Lietuvai pelnė 480 sprinto olimpinės atrankos reitingo taškų. Nugalėtojas K. Ota Japonijai atnešė 800 taškų.

Iki etapo Adelaidėje Lietuva vyrų sprinto olimpinės atrankos reitinge buvo 12-a. V. Lendel Australijoje aplenkė artimiausius persekiotojus Kanados, Kolumbijos ir Vengrijos dviratininkus. Dalinant olimpinius kelialapius į sprintą pirmiausiai bus atsižvelgta į komandų sprinto reitingą (iš ten pateks 16 dviratininkų). Per sprinto reitingą į žaidynes turėtų patekti 7 šalių, neturėsiančių savo atstovų komandų sprinte, dviratininkai. Tiesa, yra sąlyga, kad sprinte turi būti dalyviai iš kiekvieno žemyno (viena vieta iš septynių gali atitekti Afrikai).

Moterų keirino rungtyje (39 dalyvės) Miglė Lendel pasidalijo 23-ią vietą. Nugalėjo 2021 ir 2022 m. pasaulio vicečempionė japonė Mina Sato. Antrą vietą užėmė britė Katy Marchant, o trečią – Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja kanadietė Lauriane Genest.

M. Lendel pirmojo etapo trečiajame važiavime, kuriame dar dalyvavo Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Naujosios Zelandijos ir Japonijos dviratininkės, finišavo paskutinė, penkta. Važiavimą laimėjo britė Sophie Capewell. Miglė pirmajame paguodos važiavime finišavo ketvirta (aplenkė Lenkijos ir Prancūzijos atstoves). Važiavimą laimėjo italė Miriam Vece. Antrą vietą užėmė Honkongo, o trečią – Japonijos atletės.

M. Lendel į priekį praleido 13-os šalių atstoves. Miglė pelnė 256 keirino olimpinės atrankos taškus. Iki etapo Adelaidėje Lietuva moterų keirino olimpinės atrankos reitinge buvo 28-a.

M. Lendel sprinto lenktynėse šeštadienį užėmė 34-ą vietą.

Atranka į Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybas baigsis balandžio 14 d. Antrasis UCI Tautų taurės etapas vyks kovo 15-17 d. Honkonge, o trečiasis balandžio 12-14 d. – Miltone (Kanada). Iš trijų šių metų Tautų taurės varžybų etapų į olimpinės atrankos reitingą bus įskaitomi du geriausi rezultatai.

REZULTATAI

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)

Foto: Foto: Zac Williams / SWpix.com

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img