2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuvos plaukimo estafetė pasaulio čempionate – 15-a, Tomui Lukminui iki pusfinalio trūko 0,25 sek.

Privalai perskaityti

Kataro mieste Dohoje tęsiasi „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatas. Vakar pirmąjį karjeroje šio čempionato medalį iškovojo Danas Rapšys, o šiandien rytinėse atrankose startuoja būrys kitų Lietuvos plaukikų.

Atrankos plaukimų Dohoje pradžia – nuo 8.30 val. (transliacija internetu – eurovisionsport.com), o pusfinalių ir finalų – nuo 18 val. (Lietuvos laiku). Vakarines sesijas kasdien tiesiogiai transliuoja LRT.lt bei LRT PLIUS.

50 m NUGARA, MOTERYS – KVALIFIKACIJA

 • Pasaulio rekordas: Kaylee McKeown, Australija – 26.86 (2023)
 • Čempionatų rekordas: Zhao Ling, Kinija – 27.06 (2009)
 • 2023 m. pasaulio čempionė: Kaylee McKeown, Australija – 27.08
 • Lietuvos rekordas: Ugnė Mažutaitytė – 28.76 (2021)
Pusfinalio dalyvės

Trečiadienio varžybas pirmoji iš lietuvių atidarė 16-metė šiaulietė Patricija Geriksonaitė. Čempionato debiutantė savo atrankos plaukime finišavo šešta ir distanciją įveikė per 29,88 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvė užėmė 36 vietą tarp 55 plaukikių ir į pusfinalį nepateko.

„Sakyčiau, ganėtinai neblogai. Gal minty turėjau šiek tiek geresnį rezultatą, bet atidaviau tą, ką galėjau geriausiai. Tikrai nenusivyliau savo pasirodymu, – po finišo sakė lietuvė. – Labai smagu matyti visas tas žvaigždes, tuos visus gerus plaukikus ir bent praplaukti, kad ne su jais kartu viename plaukime, bet tose pačiose varžybose. Prieš atvažiuodama į čempionatą tikėjausi, kad bus didesnis stresas plaukiant, bet, atrodo, kažkaip visai jo nėra. Didesnis stresas man yra Europos jaunimo arba pasaulio jaunimo varžybose.“

Patricija Geriksonaitė (archyvas) / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

P. Geriksonaitės šios rungties karjeros rekordas – 29,12 sek.

Ryte greičiausia buvo kanadietė Ingrid Wilm (27,81 sek.).

100 m LAISVU STILIUMI, VYRAI – KVALIFIKACIJA

 • Pasaulio rekordas: David Popovici, Rumunija – 46.86 (2022)
 • Pasaulio rekordas: Zhanle Pan, Kinija – 46.80 (2024) – laukia patvirtinimo
 • Čempionatų rekordas: Cesar Cielo, Brazilija – 46.91 (2009)
 • 2023 m. pasaulio čempionas: Kyle Chalmers, Australija – 47.15
 • Olimpinis (OQT) normatyvas: 48.34
 • Lietuvos rekordas: Simonas Bilis – 48.64 (2016)
Pusfinalio dalyviai

Tomas Lukminas vyrų 100 m laisvu stiliumi atrankoje užfiksavo 49,18 sek. rezultatą – tai naujas asmeninis karjeros rekordas. Iki šių varžybų greičiausiai 19-metis buvo plaukęs per 49,62 sek.

Savo kvalifikaciniame plaukime panevėžietis finišavo šeštas, o bendroje įskaitoje užėmė 23 vietą ir į pusfinalį nepateko. Lietuvį nuo pusfinalio 16-uko ribos skyrė tik 0,25 sek.

„Stengiausi finišuoti šiek tiek greičiau. Esu patenkintas karjeros rekordu, beveik pusę sekundės pasigerinau. Labai gerai. Jeigu taip ir toliau… Reikia nesustoti, tobulėti ir viskas, – sakė T. Lukminas. – Iki olimpinio normatyvo dar reikia padirbėti, bet nieko, su darbu tikrai pasiekiama.“

Iš viso atrankoje varžėsi 109 dalyviai. Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko kinas Zhanle Pan (47,82 sek.).

200 m KOMPLEKSINIU BŪDU, VYRAI – KVALIFIKACIJA

 • Pasaulio rekordas: Ryan Lochte, JAV – 1:54.00 (2011)
 • Čempionatų rekordas: Ryan Lochte, JAV – 1:54.00 (2011)
 • 2023 m. pasaulio čempionas: Leon Marchand, Prancūzija – 1:54.82
 • Olimpinis (OQT) normatyvas: 1:57.94
 • Lietuvos rekordas: Danas Rapšys – 1:59.14 (2019)
Pusfinalio dalyviai

Daniil Pancerevas vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje parodė 2 min. 4,16 sek. rezultatą. Savo plaukime 19-metis klaipėdietis finišavo trečias.

Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 25 vietą ir į pusfinalį nepateko.

„Didelių tikslų dabar nekėliau, buvo įdomu pasižiūrėti, kaip galiu pasirodyti šioje rungtyje, nes kadangi dabar treniruojuosi JAV, buvo sunku adaptuotis, ten sunkesnės treniruotės, kur kas stipresnis intensyvumas, daugiau darbo sporto salėje. Man tiesiog vyksta adaptacija, nesakyčiau, kad neprogresuoju, vis tiek jaučiu tą progresą“, – pasirodymą įvertino D. Pancerevas.

Daniil Pancerevas (archyvas) / World Aquatics nuotr.

Plaukiko šios rungties karjeros rekordas – 2 min. 2,82 sek.

Ryte geriausiai pasirodė Šveicarijos sportininkas Jeremy Desplanchesas (1 min. 58,17 sek.).

MIŠRI ESTAFETĖ 4×100 m KOMPEKSINIU BŪDU – KVALIFIKACIJA

 • Pasaulio rekordas: Didžioji Britanija – 3:37.58 (2021)
 • Čempionatų rekordas: JAV – 3:38.56 (2017)
 • 2023 m. pasaulio čempionai: Kinija – 3:38.57
 • Lietuvos rekordas: Gytis Stankevičius, Kotryna Teterevkova, Deividas Margevičius, Rūta Meilutytė – 3:51.85 (2018)
Finalo dalyviai

Lietuvių pasirodymą trečiadienio varžybose užbaigė komandinė estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Mūsiškiai laimėjo antrąjį kvalifikacinį plaukimą, užfiksavę 3 min. 51,99 sek.

Pirmame estafetės etape nugara plaukė Erikas Grigaitis, antrame – Rūta Meilutytė (krūtine), trečiame – Andrius Šidlauskas (peteliške) ir laisvu stiliumi finišavo Smiltė Plytnykaitė.

Lietuviai buvo arti šalies rekordo (3 min. 51,85 sek.).

Bendroje įskaitoje Lietuvos komanda užėmė 15 vietą  ir į finalą nepateko. Greičiausi ryte buvo britai (3 min. 45,50 sek.).

Lietuvių rezultatai

„Sveikinu visus su Valentino diena. Būkit mylimi, mylėkit kitus, – į žurnalistų zoną linksmai nusiteikęs atėjo peteliške plaukęs A. Šidlauskas. – Startavau sau neįprastoje rungtyje, padėjau komandos draugams siekti olimpinės svajonės. Gavosi, kaip gavosi. Atidaviau visas savo jėgas. Aišku, nelabai treniravausi šiam plaukimo būdui, bet, sakyčiau, rezultatas nėra toks blogas, o ir reakcijos laikas nebuvo estafetinis, praktiškai gavosi toks pat, kaip iš normalaus starto. Manyčiau, kaip rytiniui plaukimui, rezultatas mane tenkina.“

„Buvo daug sunkiau negu užvakar vykusioje individualioje 100 m rungtyje rungtyje. Nežinau, galbūt todėl, kad penktame takelyje plaukiau, o ten lubos prastesnės negu iš nulinio takelio. Nežinau, tiesiog buvo didelė baimė plaukti žiūrint į lubas ir labai stipriai ieškojau vėliavėlių, nuplaukęs gal jau 40 metrų“, – pasirodymą įvertino estafetę pradėjęs E. Grigaitis.

„Esu laiminga, plaukdama su komanda. Turim labai nuostabią komandą. Džiaugiuosi atidavusi viską ir, manau, kad kaip komanda mes labai gražiai susidirbom, smagu. Atplaukiau taip, kaip norėjau ir esu labai patenkinta. Manau, kad judame gera linkme“, – sakė R. Meilutytė.

„Labai smagu, kad galėjau sudalyvauti su tokia rinktine, nes tikrai tokio amžiaus ne kiekvienas turi galimybę sudalyvauti tokioje estafetėje. Tikrai buvo labai smagu plaukti tarp tokių žmonių“, – tikino estafetę užbaigusi S. Plytnykaitė.

Atrankoje iš viso varžėsi 33 šalių komandos.

Lietuviai dar nėra iškovoję teisės plaukti olimpinėje estafetėje, kurioje iš viso gali startuoti 16 komandų.

Vietas olimpinėse žaidynėse jau užsitikrino praėjusio pasaulio čempionato prizininkės, o likę 13 kelialapių kiekvienoje estafetės rungtyje bus išdalyti susumavus rezultatus iš abiejų pastarųjų plaukimo čempionatų (Fukuokos 2023 ir Dohos 2024).

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LFF II lyga: savaitės viduryje – lygiųjų turas

Pirmą šio sezono dvigubą savaitę net aštuoni LFF II lygos klubai užbaigė lygiosiomis. Po ketvirtojo turo lygoje taškų nepraradusių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img