2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

 Kovoje dėl medalių Gintarės Scheidt nesustabdė net patirtas kaulo lūžis: ant nugalėtojų podiumo lipo visa olimpietės šeima

Privalai perskaityti

Vasario 10-17 dienomis San Paule vykusiame Brazilijos ILCA buriavimo čempionate triumfavo visa Lietuvos olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės Scheidt šeima – ji pati iškovojo sidabrą ILCA 6 jachtų klasėje, jos vyras, Robertas Scheidt – auksą ILCA 7 jachtų klasėje, o sūnus Erikas Scheidt – auksą ILCA 4 jachtų klasėje. Tiesa, paskutiniąsias dvi lenktynes sportininkei teko buriuoti patyrus kaulo lūžį, tačiau tai nesutrukdė jai išlaikyti prizinę vietą.

(Scheidt šeima dominavo Brazilijos ILCA čempionate, 2024, nuotr. aut. Blacksailimports)

Pasak buriuotojos, paskutiniąją čempionato dieną prie stipresnio vėjo apsukinėjant lenktynių ženklą ji atleidinėjo vieną iš laivo bures padedančių valdyti virvių, atotampą, ir ši, kadangi buvo labai įtempta, su didele jėga pagavo jos rankos pirštą, kuris manevro metu lūžo.

„Tiesą sakant, nes neįsivaizdavau, kad taip įmanoma. Tačiau iškart pajutau labai didelį skausmą. Pagalvojau, kad tikriausiai reikėtų plaukti į krantą, tačiau aš kovojau dėl pirmos vietos – negi dabar imsiu ir pasiduosiu? Laukdama kitų lenktynių starto susidėliojau taktiką, kad buriuosiu paprastai, darysiu mažiau manevrų ir bandysiu visas virves sutampyti viena, kairiąja, ranka. Su dešine, kurios pirštas lūžo, galėjau tik vairalazdę laikyti. Tokia mano taktika pasiteisino – paskutines dienos lenktynes sugebėjau netgi laimėti“, – apie sportinį ryžtą pademonstravusį sprendimą pasakoja G. Volungevičiūtė Scheidt.

Galutinėje įskaitoje Lietuvai atstovavusi sportininkė tarp 78 dalyvių ILCA 6 klasės bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą, o moterų įskaitoje – pirmą.

„Šiuo metu Brazilijoje į šią jachtų klasę ateina daug jaunimo, dauguma jų – tikrai stiprūs jauni sportininkai, tad buvo labai smagu su jais varžytis. Varžybos buvo įtemptos iki galo, nes sąlygos permainingos, vėjas sukinėjasi, tad buriuoti tokiomis sąlygomis – tarsi žaisti šachmatais, reikia daug taktikuoti, gerai startuoti“, – dalinosi buriuotoja.

Čempionate startavo ir sportininkės vyras, Brazilijos buriavimo legenda Robertas Scheidt, buriavęs olimpine ILCA 7 jachtų klase, ir Brazilijai šįkart atstovavęs sūnus Erikas Scheidt, buriavęs ILCA 4 jaunimui skirta jachtų klase. Abu buriuotojai iškovojo aukso medalius savo grupėse, tad Scheidt šeimyna Brazilijos čempionate visi drauge lipo ant apdovanojimų pakylos.

Pasak G. Volungevičiūtės Scheidt, E. Scheidt aktyviai ruošiasi sportiniam ILCA 4 sezonui. Praėjusiais metais nuo vaikų „Optimist“ į ILCA 4 jaunimo klasę perėjęs sportininkas dėl smulkesnio sudėjimo dar stokojo konkurencingumo pučiant stipresniems vėjams, tačiau dabar sparčiai auga ir stiprėja.

Jaunojo sportininko planuose – ir balandį vyksiantis Europos ILCA 4 čempionatas, ir rugpjūčio mėnesį numatomas pasaulio ILCA 4 čempionatas, kur buriuotojas ketina startuoti atstovaudamas Lietuvai.

lbs.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img