2024/04/22 - Pirmadienis
No menu items!

Kovo mėnesį – paplūdimio tinklinio klubų lygos startas

Privalai perskaityti

Paplūdimio tinklinio lyga (PTL.lt) skelbia šių metų naujieną – jau kovo mėnesį startuosiančias paplūdimio tinklinio Klubų lygos varžybas.

Komandinės varžybos tampa vis populiaresnės Europoje, o praėjusiais metais surengtos pirmasis CEV Europos paplūdimio tinklinio klubų taurės turnyras. Jame nebuvo Lietuvos komandų, o viena iš priežasčių – mūsų šalyje iki šiol nebuvo rengiami paplūdimio tinklinio klubų čempionatai.

„Atstovavimas komandai prideda azarto, komandos draugų palaikymo. Lengvesnis yra varžybų organizavimas, nes žaidėjai gali keistis vieni su kitais, renkasi komandos viduje, kam kada ir prieš ką žaisti. Komandos gali atstovauti rėmėjus, įmones, vadintis jų vardais – kas didina rėmimo/reklamos galimybes. Komandiniai sportai masina ir žiūrovus. Todėl, kai Lietuva nepateko į CEV Europos klubų taurę, nes neturėjo savo vidinio turnyro – nusprendėme imtis šio reikalo ir pabandyti jį sukurti“, – sakė idėjos autorius, ptl.lt įkūrėjas Tomas Steikūnas.

Paplūdimio tinklinio klubų lyga skirta visiems paplūdimio tinklininkams. Dėl didžiausio mėgėjų skaičiaus, pirmasis sezonas startuos Vilniuje ir Kaune. Savo jėgas kviečiami išbandyti ir profesionalai.

„Kadangi šio sporto žaidėjų pagrindą sudaro mėgėjai, tai iš jų ir laukiame didžiausio aktyvumo. Labai norime matyti besivaržantį ir jaunimą. Taip pat A lygyje apribojimų dėl dalyvavimo nėra – jei kažkas norės savo komandoje matyti ir aukščiausio pajėgumo sportininkus – mes tik džiaugsimės turėdami galimybę matyti žaidžiančius stipriausius ir perspektyviausius sportininkus Lietuvoje“, – teigė T. Steikūnas.

Naujojo turnyro formatas planuojamas toks: kovo-rugpjūčio mėnesiais vyks grupių varžybos. Jos klubams bus rengiamos individualiai. Klubai galės organizuotis varžybas sau patogiu metu ir savo išsirinktoje vietoje. Finalinį etapą organizuos PTL organizatoriai rugsėjo 14-15 dienomis.

Komandos grupėse sužais pilnus septynis setus, o atkrintamosiose žais iki keturių laimėtų setų. Finalinis etapas vyks CEV Tautų taurės formatu – dvi rungtynės ir lemiamas auksinis setas.

Būtent ši nauja organizuojama Klubų lyga ateityje galės tapti tašku, reikalingu norint išbandyti savo jėgas ir europiniame fronte.

„Kartu su Lietuvos tinklinio federacija pildysime visas reikiamas paraiškas, dėsime visas pastangas, kad Lietuva turėtų šansą dalyvauti tarptautinėse varžybose, o Klubų lyga būtų to dalimi“, – pabrėžė T. Steikūnas.

Lietuvos tinklinio federacija džiaugiasi PTL lygos inciatyva ir žengtu drąsiu žingsniu.

„Apie tai, kad klubinio paplūdimio tinklinio vystymąsi Europoje kalbama gana seniai, tačiau pirmieji žingsniai žengti tik praėjusiais metais. Buvo įdomu pamatyti ar CEV klubų turnyro projektas bus vystomas toliau, kokie bus tolimesni žingsniai. Įis formatas dar nėra itin populiarus, nes daugelis šalių taip pat stebi, kas vyks toliau. Tikimės, kad laikui bėgant CEV turnyras didės tiek dalyvių skaičiumi, tiek priziniais fondais, o klubai turės galimybę atstovauti bei garsinti savo miestus Europoje kartu su stipriausiais savo sportininkais“, – sakė LTF atstovai, linkėdami sėkmingo starto PTL Klubų lygai.

Visa informacija ir registracija: https://ptl.lt/klubulyga

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Erikas Grigaitis pateko į dar vieną plaukimo finalą Belgijoje

Antverpene tęsiasi atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas. Sekmadienį į vyrų 200 m plaukimo nugara finalą sėkmingai pateko sidabro medalį šiose...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img