2024/04/22 - Pirmadienis
No menu items!

Paryžiaus paralimpinės žaidynės: įdomieji skaičiai

Privalai perskaityti

Ar žinojote, kad šių metų paralimpinės žaidynės Paryžiuje bus surengtos pirmą kartą? Kiek paraatletų iš viso pasaulio varžysis paralimpiniame Paryžiuje? Kiek žurnalistų pasakos apie žaidynes visam pasauliui? Kiek medžių bus pasodinta olimpiniame ir paralimpiniame kaimelyje? Apie šiuos ir kitus įdomius skaičius pasakoja Vilniuje studijuojantis ir praktiką Lietuvos paralimpiniame komitete atliekantis prancūzas Marc-Antoine Malfilatre.

Paris2024 nuotr.

1 – Paralimpinės žaidynės Paryžiuje šiemet bus surengtos pirmą kartą istorijoje. Olimpinės žaidynės, kurios vyksta prieš paralimpines žaidynes, Prancūzijos sostinėje vyks jau trečią kartą – olimpiečiai Paryžiuje jau varžėsi dukart, o tai vyko prieš šimtmetį – 1900 m. ir 1924 m.

22 – Tiek sporto šakų įtraukta į vasaros paralimpinių žaidynių programą. Paryžiuje paraatletai varžysis lengvosios atletikos, šaudymo, šaudymo iš lanko, badmintono, aklųjų futbolo, golbolo (aklųjų riedulio), bočios, irklavimo, kanojų irklavimo, dviračių, žirgų sporto, dziudo, sunkiosios atletikos, tinklinio sėdint, plaukimo, stalo teniso, tekvondo, triatlono, vežimėlių krepšinio, vežimėlių fechtavimosi, vežimėlių regbio ir vežimėlių teniso varžybose.

184 – Planuojama, kad tiek delegacijų dalyvaus Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse.

3000 – Tiek žurnalistų iš viso pasaulio iš Prancūzijos sostines pasakos apie Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

4400 – Tiek sportininkų dalyvaus Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse. Iš jų mažiausiai – 1860 moterų. Tarptautinio paralimpinio komiteto strategijoje numatyta siekti visiškos lyčių lygybės paralimpinėse žaidynėse.

5000 – Tiek sporto infrastruktūros objektų yra atnaujinami ir pritaikomi žmonėms su negalia artėjant Paryžiaus vasaros olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms.

8876 – Tiek medžių bus pasodinta 6 hektarų plote Paryžiaus žaidynių olimpiniame ir paralimpiniame kaimelyje, įsikursiančiame Sen Deni rajone.

150 000 – Tiek papildomų darbo vietų, tikimasi, bus sukurta dėl 2024 m. vasaros olimpinių ir paralimpinių žaidynių.

3 400 000 – Tiek žmonių, planuojama, gyvai aplankys Paryžiaus paralimpinių žaidynių varžybas, kurios 11 dienų vyks 22 sporto šakose.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Erikas Grigaitis pateko į dar vieną plaukimo finalą Belgijoje

Antverpene tęsiasi atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas. Sekmadienį į vyrų 200 m plaukimo nugara finalą sėkmingai pateko sidabro medalį šiose...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img