2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Rotariečių žaidynėse – dėmesys ir parama Lietuvos paralimpiniam judėjimui

Privalai perskaityti

Druskininkus savaitgalį drebino žiemos Rotariada – tradicinis Lietuvos Rotary bendruomenės paramos, sporto ir kultūros renginys. Vasaros ir žiemos Rotariadų metu yra renkamos paramos lėšos paralimpinio judėjimo plėtrai. Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, tvari rotariečių ir paralimpiečių draugystė yra ypatingai vertinama ir svarbi žmonių su negalia sporto vystymui mūsų šalyje.

Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio Lietuvos Rotary apygarda skyrė iš viso 15 000 eurų dydžio paramą Lietuvos paralimpiniam komitetui.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius paralimpinės bendruomenės vardu dėkojo Lietuvos Rotary klubų atstovams už palaikymą ir draugystę, besitęsiančią ne pirmus metus.

„Mūsų draugystės tvarumas parodo nuoseklų ėjimą koja kojon link svarbių tikslų – mes kartu siekiame, kad žmonių su negalia sportas Lietuvoje plėtotųsi, kad kuo daugiau žmonių, turinčių negalią, būtų fiziškai aktyvūs. Tai yra raktas į sveikesnę, laimingesnę ir tvirtesnę mūsų šalies visuomenę. Rotariečiams aš labai noriu padėkoti ir už paralimpinio judėjimo palaikymą, ir už labdaringas iniciatyvas, apie kurias turime kalbėti, nes jos yra labai svarbios ir reikalingos Lietuvos visuomenei“, – sakė M. Bilius.

Rotary bendruomenė žiemos Rotariados metu rinko paramą ne tik Lietuvos paralimpiniam komitetui, bet ir asociacijai „Padėkime vaikams“, įsikūrusiai Druskininkuose. Surinkta 5000 eurų suma bus skirta nupirkti sensorinę grindų sistemą su programine įranga. Prie Rotary apygardos organizuojamų labdaros iniciatyvų prisideda ne tik organizacijos nariai dalyvaudami Rotariados varžybose, bet taip pat ir prekiniai ženklai, tokie kaip „SmartHit“, „Fjord“, „Alsieroyal“, „Akvilė“.

„Džiaugiuosi mūsų bendradarbiavimu su paralimpiniu komitetu ir surenkama parama, kuri tikslingai skiriama sportininkams ruoštis ir siekti aukštų rezultatų, rodyti pavyzdį bei garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje. Esu dėkingas Rotary bendruomenei ir įmonėms, kurie palaiko mūsų iniciatyvas ir prisideda renkant paramos lėšas“, – sakė Rotariados pirmininkas, išrinktasis Lietuvos Rotary apygardos valdytojas 2024-2025 m. Andrejus Geraščenko.

Praėjusiais metais Palangoje vykusioje jubiliejinėje XX-oje Rotariadoje į renginio programą buvo oficialiai įtraukta paralimpinė sporto šaka – tinklinis sėdint. Rotariečių šventėje įprastai aktyviai dalyvauja ir Lietuvos paraatletai, dalyvaujantys rungtyse ir prisidedantys prie iniciatyvų.

Rotary yra tarptautinė labdaros organizacija, vienijanti 1,4 mln. narių – verslo lyderių, visuomenininkų, įvairių sričių profesionalų, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Lietuvoje veikia 61 Rotary klubas, vienijantis daugiau nei 1800 narių.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img