2024/04/22 - Pirmadienis
No menu items!

Iki Europos jaunimo čempionato – 100 dienų

Privalai perskaityti

Iki 50-ojo „European Aquatics“ jaunimo plaukimo čempionato liko 100 dienų. Pirmą kartą šalies plaukimo istorijoje Europos jaunimo čempionatas bus surengtas Lietuvoje – liepos 2–7 dienomis vyksiantį renginį priims Vilniaus Lazdynų baseinas.

„Šis čempionatas ne tik jubiliejinis, bet ir sutampa su dar vienu reikšmingu įvykiu – būtent prieš 100 metų mūsų šalyje surengtos pirmos oficialios plaukimo varžybos, todėl Lietuvos plaukimui – tai dviguba šventė. Viliamės, kad dirbdami išvien sukursime tikrai įsimintiną reginį“, – įsitikinęs „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius.

Trys dienos iki varžybų (birželio 29 – liepos 1) bus skirtos oficialioms čempionato dalyvių treniruotėms, o komandų vadovų ir varžybų teisėjų susirinkimai suplanuoti liepos 1 dieną.

„Lietuvoje plaukimas laikomas strategine sporto šaka, svarbia ne tik elito sportininkams, bet ir visai bendruomenei. Nuoširdžiai dėkoju mūsų draugams iš „LTU Aquatics“ už jų dedamas pastangas organizuoti renginį, kuris, tikiu, bus aukščiausios klasės“, – sakė „European Aquatics“ prezidentas Antonio Silva.

Per šimtametę šalies plaukimo istoriją Europos jaunimo plaukimo čempionų titulus yra iškovoję dešimt lietuvių – Aiškutė Buzelytė, Aleksas Savickas, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova, Raimundas Mažuolis, Rimvydas Šalčius, Rolandas Gimbutis, Rūta Meilutytė ir Smiltė Plytnykaitė.

Smiltė Plytnykaitė / Istvan Derencsenyi (European Aquatics) nuotr.

Pastaroji triumfavo pernai Belgrade (Serbija) vykusiame čempionate, kai pelnė auksą merginų 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Bronzos medalius tąkart Lietuvai iškovojo ir šalies vaikinų komandinė estafetė 4 × 100 m laisvu stiliumi.

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Erikas Grigaitis pateko į dar vieną plaukimo finalą Belgijoje

Antverpene tęsiasi atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas. Sekmadienį į vyrų 200 m plaukimo nugara finalą sėkmingai pateko sidabro medalį šiose...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img