2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Be įvarčio nė vieno čempionato: Norvegijoje- rekordai, Lietuvos rinktinėje- stabilumas

Privalai perskaityti

Geram puolėjui ledo ritulyje norint pelnyti įvarčius reikia turėti ne vieną ištobulintą savybę. Čiuožimo greitis, ritulio valdymo technika ir metimų tikslumas bei stiprumas – visa tai susideda į svarbiausio žaidimo elemento išpildymą. Lietuvos rinktinėje netrūksta ritulį į vartus siųsti galinčių žaidėjų, o bene geriausiai tai atlikti gali Norvegijoje rungtyniaujantis Paulius Gintautas.

Nors paskutinį kartą Lietuva Vilniuje ledo ritulio čempionatą rengė dar prieš dešimt metų, o nuo to laiko pasikeitė didžioji dalis Lietuvos rinktinės narių, žaidėjų prisimenančių šį turnyrą yra ir dabartinėje Lietuvos rinktinėje. Bene labiausiai jis įstrigti turėjo P. Gintautui: būtent 2014 metais Vilniuje jis pirmą kartą apsivilko Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius oficialiose rungtynėse.

Jau pirmose savo rungtynėse tuomet vos 18-kos metų puolėjas pamiršo apie jaudulį ir siuntė ritulį į Nyderlandų rinktinės vartus. Vėliau sekęs dešimtmetis su Lietuvos rinktinės marškinėliais nuolatos galėjo priminti, jog tai nebuvo atsitiktinumas – nebuvo nė vieno čempionato, kurį P. Gintautas paliktų nenuliūdinęs bent vieno varžovų vartininko.

Nenuostabu, jog stabiliai įvarčius štampuojantis puolėjas, kartu su Ugniumi Čižu, yra rezultatyviausi, tarp rinktinės kandidatų į turnyrą Vilniuje. Pavojų oponentų vartams jis nuolatos kelia netik rinktinėje – tarp įvarčių autorių P. Gintautas nuolatos atsiduria ir žaisdamas klube.

Prieš dešimtmetį į Norvegiją pasukęs ir šioje šalyje legionieriumi nebelaikomas lietuvis sugebėjo tapti Haldeno „Comet“ legenda. Jis visiems laikams įsirašė į šio klubo metraščius, tapdamas rezultatyviausiu visų laikų jų žaidėju (170 įvarčių).

Apskritai per savo profesionalo karjerą 237 įvarčius pelnęs P. Gintautas per vienas rungtynes vidutiniškai pelno po daugiau nei pusę įvarčio (0,58 įvarčio per rungtynes). Jo talentą įvarčiams vainikuoja ir du pelnyti rezultatyviausio sezono žaidėjo titulai Norvegijoje.

Įvarčius galinčių pelnyti žaidėjų Lietuvos rinktinėje yra ne vienas, bet greitas, techniškas ir galingai ritulį į vartus galintis mesti P. Gintautas turėtų būti vienas iš tų žaidėjų, kuriam kontroliuojant ritulį žiūrovai privalės nenuleisti savo akių nuo veiksmo ant ledo. Kartu su savo komandos draugais jis Vilniuje sieks džiaugsmą lietuvių pelnytais įvarčiais paversti neatsiejama Lietuvos rinktinės palaikymo dalimi.

Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Avia Solutions Group“ arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.

hockey.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img