2024/07/20 - Šeštadienis
No menu items!

Į Vilnių atvyks teniso pasaulio legenda ir kovos už lygybę simbolis

Privalai perskaityti

Balandžio 8-13 d. SEB arenoje vyksiantis Billie Jean King taurės – moterų teniso komandinio pasaulio čempionato – turnyras sulauks ypatingos viešnios. Vilniuje jį gyvai stebės pasaulinė sporto ikona ir kovos už lygybę simbolis Billie Jean King, kurios garbei šis turnyras ir yra pavadintas.

Pernai aštuoniasdešimtąjį gimtadienį paminėjusi tenisininkė per karjerą yra laimėjusi 39 didžiojo kirčio turnyrus: 12 kartų ji tai padarė vienetų varžybose, 16 kartų – moterų dvejetų turnyruose, dar 11 – mišriuose dvejetuose. 

Kartu su JAV rinktine ji 7 kartus tapo Federacijos taurės (taip anksčiau vadinosi Billie Jean King taurės varžybos) čempione kaip žaidėja, o dar 4 kartus – kaip šios komandos kapitonė. Turnyras Billie Jean King garbei buvo pervadintas 2020 metais.

Vilniuje sporto pasaulio legenda ne tik stebės moterų teniso rinktinių kovas ir bendraus su rinktinių žaidėjomis. Vilniaus universiteto 445 gimtadienio proga ji dalyvaus atviroje diskusijoje, kurioje bus kalbama apie lygybę sporte ir globalinę to svarbą visam moterų sportui.

„Sulaukti tokios viešnios yra neeilinis įvykis ne tik varžybas organizuojančiai Lietuvos teniso sąjungai, bet, galiu drąsiai pasakyti, Vilniui ir visai Lietuvai. Juk turėsime puikią galimybę pabendrauti su žmogumi, kurio dėka iš esmės atsirado šiuolaikinis moterų tenisas, kurio veikla, dar būnant karjeros pike, gerokai peržengė teniso kortų ribas“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Billie Jean King taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyre Vilniuje kovos Lietuvos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Egipto, Estijos, Sakartvelo, Izraelio, Kosovo, Maltos, Maroko ir Šiaurės Makedonijos tenisininkės.

tennis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Liepos 27 – Rugpjūčio 1Paris La Défense Arena50 m baseinasAtrankosPusfinaliai / finalai12:0021:30 A – Atranka / P – Pusfinalis / ...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img