2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Lietuvos rankininkės stoja į lemiamą kovą dėl kelialapio į Europos čempionatą

Privalai perskaityti

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pirmadienį Vilniuje pradėjo pasirengimą lemiamoms 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėms. Balandžio 3 d. Lietuvos rankininkės Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje priims Ispanijos rinktinę, o atrankos turnyrą baigs balandžio 7 d. Šiaurės Makedonijoje.

Bent vienas iškovotas taškas Lietuvos rinktinę labai priartintų prie Europos čempionato finalinio etapo, kuriame Lietuvos rankininkės nėra žaidusios nuo 1996 metų.

„Džiaugiamės, kad surinkome ko gero pajėgiausią rinktinės sudėtį, ką šiuo metu turime. Šį atrankos ciklą žaidėme pakankamai daug tiek oficialių, tiek draugiškų rungtynių ir jau nusistovėjo rinktinės branduolys. Rinktinės sudėtis mažai keičiasi ir tai mums palengvina darbą, nes laiko pasiruošti rungtynėms labai mažai. Į treniruočių stovyklą susirinkome pirmadienį, o jau trečiadienį laukia rungtynės, – sako Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Neužtenka laiko ko nors naujo mokytis ir turime laiko tik prisiminti ką šlifavome visus metus. Dauguma rinktinės žaidėjų rungtyniauja Lietuvos klubuose, atvyko ir dvi legionierės iš Vokietijos ir Čekijos klubų. Gerai yra tai, kad turime daugiau lygiaverčių žaidėjų, o ne vieną ar dvi išreikštas lyderes. Tai neretai padeda, nes vieną dieną gali viena geriau sužaisti, kitą dieną – kita. Neakcentuojame, kad viena žaidėja privalo prisiimti visą atsakomybę. Duok Dieve, kad visos rankininkės sužaistų savo geriausias rungtynes.“

Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvos rankininkės per 4 rungtynes iškovojo vieną pergalę ir su 2 taškais užima trečią vietą 5-oje grupėje. Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos. Nustatant geriausias trečią vietą užėmusias komandas, bus skaičiuojami tik jų rezultatai su pirmąsias dvi vietas iškovojusiomis rinktinėmis. 

Būsimos lietuvių varžovės ispanės iškovojo visas keturias pergales ir jau užsitikrino kelialapį į Europos čempionatą. Antrą vietą užimančios makedonės turi 4 taškus ir jeigu trečiadienį nugalės autsaiderę Azerbaidžano ekipą, taip pat užsitikrins vietą Europos čempionate.

„Matematika būtų daug paprastesnė, jeigu per likusias dvejas rungtynes iškovotume bent tašką. Tai ir yra akcentuojama žaidėjoms, nes taškas mums praktiškai garantuotų vietą tarp geriausių trečią vietą grupėse užėmusių komandų. Aišku, svarbus ir kiekvienas įvartis, nes žiūrint į kitus pogrupius, gali lemti ne tik taškai, bet ir įvarčių santykis, – teigia K. Kaladinskas. – Ispanėms rungtynės jau nieko nelems, bet į Vilnių jos atvyksta stipriausios sudėties, nes kitą savaitę ispanių laukia olimpinis atrankos turnyras. Paskutinis turas jau gali nieko nelemti ir kitoms mūsų varžovėms makedonėms. Bet nemanau, kad makedonės į šias rungtynes žiūrės pro pirštus, nes namuose mes joms pralaimėjome tik po atkaklios kovos. Namuose jos norės laimėti užtikrintai, bet neatmeskim galimybės, kad gali leisti pasireikšti ir mažiau rungtyniaujančioms jaunoms rankininkėms. Turime šansą kabintis kelialapio į Europos čempionatą ir dėl jo atiduosime visas jėgas.“

Atrankos turnyrą Lietuvos rankininkės pradėjo skaudžiu pralaimėjimu Ispanijoje 14:47. Antrose rungtynėse Vilniuje lietuvės po atkaklios kovos 28:31 pralaimėjo makedonėms. Vėliau lietuvės apsikeitė pergalėmis su Azerbaidžano rinktine 33:35 svečiuose ir 41:26 Vilniuje. Revanšas didesniu skirtumu leido Lietuvos rinktinei pakilti į trečią vietą.„Lietuvos rinktinei rungtynės Ispanijoje buvo sugrįžimas į oficialias varžybas po ilgokos pertraukos, nes Lietuvos rinktinė nedalyvavo praėjusiame pasaulio čempionato atrankos turnyre. Labai atsinaujinusiai rinktinei, kurios pagrindą sudaro jaunos rankininkės, jau pirmose rungtynėse teko svečiuose kautis su aiškia grupės favorite Ispanijos rinktine. Todėl tas pirmas blynas gavosi toks prisvilęs, – tvirtina Lietuvos rinktinės treneris. – O namuose mums žaisti daug lengviau ir tai jau parodė vykusios rungtynės. Jausdamos sirgalių palaikymą, merginos žaidžia daug kokybiškiau, labiau nusiteikia kovai ir tai prideda charakterio. Merginos aukojasi dėl rezultato ir dėl kiekvieno kamuolio ne tik dėl savęs ir dėl rinktinės, bet ir dėl kiekvieno sirgaliaus, kuris ateina jų palaikyti.“

Lietuvos ir Ispanijos rinktinių susitikimas vyks balandžio 3 d. 19.00 val. „Avia Solutions Group“ arenoje. Bilietus į rungtynes galite įsigyti čia: bilietai.

Lietuvos rinktinės sudėtis:
Vartininkės: Evita Žilionytė, Kotryna Vasiliauskaitė (abi Vilniaus RSK „Eglė) ir Saulė Česnulevičiūtė (Kauno r. „Cascada-HC Garliava“).
Kairieji kraštai: Dominyka Andronik (Vilniaus SM „Sostinės tauras“) ir Martyna Vaitkutė („Cascada-HC Garliava“).
Kairieji pusiau kraštai: Aušra Arciševskaja („Banik Most“, Čekija) ir Gabija Pilikauskaitė („Sostinės tauras“).
Įžaidėjos: Greta Makovskytė („Eglė“) ir Inesa Verbovik („Sostinės tauras“).
Linijos žaidėjos: Rita Rakauskienė („Eglė“), Singrida Kulikovaitė („Sostinės tauras“) ir Greta Burkaitė („Cascada-HC Garliava“).
Dešinieji pusiau kraštai: Vakarė Damulevičiūtė („Bad Wildungen Vipers“, Vokietija), Agnė Gudlinkytė (Kauno „Žalgiris“) ir Austėja Rimkutė („Eglė“).
Dešinieji kraštai: Beatričė Ruseckaitė („Eglė“) ir Samanta Dunkulytė („Žalgiris“).

rankinis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img