2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Geriausi 2023 metų Lietuvos regbininkai – Pedro Soto, Emilija Banytė ir Kęstutis Karbauskas

Privalai perskaityti

Iškilmingoje ceremonijoje Šiauliuose buvo paskelbti geriausi 2023 metų Lietuvos regbio žaidėjai, treneriai ir teisėjai.

Geriausiu Lietuvos regbio-15 žaidėju pirmą sykį išrinktas Pedro Soto. Argentinos lietuvis 2022 metais atvyko į Lietuvą ir turėdamas lietuviškas šaknis, gavo šalies pilietybę. Nuo to laiko jis neatsisako padėti Lietuvos rinktinei ir tapo vienu svarbiausiu jos žaidėju. Jis rungtyniauja „Rennes Etudiants Club“ klube Prancūzijoje.

„Esu labai laimingas. Mėgaujuosi akimirkomis Lietuvoje nuo pat pirmo atvykimo. Iš pradžių man viskas buvo nauja, o dabar jaučiu tikrai gerą ryšį su komandos draugais, treneriu – su visais. Galiu pasakyti, kad rinktinėje jau jaučiuosi kaip namuose“, – džiaugėsi P. Soto.

Besibaigiančiame Europos regbio čempionato „Trophy“ divizione Lietuvos rinktinė yra ties iškritimo į žemesnį divizioną riba. P. Soto sako, kad ši Lietuvos komanda yra brendimo laikotarpyje.

„Manau, kad esame dar tik proceso viduryje ir turime dar daug kur patobulėti. Galvoju, kad turime gerus pagrindus ir jeigu dirbsime dar sunkiau tęsdami procesą, turėsime konkurencingą komandą „Trophy“ divizione“, – kalbėjo P. Soto. Jis pabrėžė, kad karjerą norėtų tęsti Prancūzijoje arba Ispanijoje, o klubams leidus, jis sutiktų padėti ne tik regbio-15, bet ir regbio-7 rinktinei.

Tarp nominantų taip pat buvo Donatas Vilimavičius („Vairas-Kalvis-Jupoja“) ir Dovydas Taujanskas („Geležinis vilkas“).

Geriausia Lietuvos regbio žaidėja antrus metus iš eilės išrinkta plungiškė Emilija Banytė. Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė su „Vairo“ komanda tapo šalies čempione.

„Tikėjausi tokio įvertinimo, nes praėjusiais metais taip pat buvau pripažinta geriausia žaidėja. Tai man reiškia labai daug, nes skatina toliau kilti karjeros laiptais. Praėjusiais metais pavyko sėkmingai sužaisti tiek Lietuvos čempionate, tiek atstovaujant Lietuvos rinktinei Europos čempionate“, – sakė E. Banytė.

Sportininkė neslepia, kad norėtų savo jėgas išbandyti ir užsienyje, juolab, kad tokį pasiūlymą jau yra gavusi.

Geriausiu Lietuvos regbio-7 žaidėju išrinktas Kęstutis Karbauskas. Puikiai Lietuvos rinktinėje Europos čempionato elite atrodęs regbininkas pernai atstovavo Klaipėdos „Kuršių“ regbio-7 komandai, kurią treniruoja kitas puikiai žinomas Lietuvos regbininkas Jonas Mikalčius.

„Iš tiesų, tai nustebino ši žinia. Prieš renginį žinojau tik tiek, kad esu nominuotas. Visi nominuoti žaidėjai yra labai stiprūs bei turi didelę įtaką rinktinės žaidimui. Labai malonu gauti tokį įvertinimą. Pačius praėjusius metus vertinu dvejopai. Su Lietuvos rinktine nepasiekėme tokių rezultatų, kokių norėjome. Asmeniškai sekėsi neblogai, bet už juos turiu dėkoti komandos draugams, sukūrusiems man gerus epizodus, kuriuos turėjau išnaudoti. Turėjome įspūdingą patirtį sudalyvauti Europos žaidynėse, kur buvo įspūdingas renginys“, – kalbėjo K. Karbauskas.

Artimiausi regbininko planai – darbas su Lietuvos regbio-7 rinktine bei naujuoju jos treneriu Paulu Delportu.

„Tikėkimės, kad kitais metais su rinktine pavyks parodyti geresnius rezultatus, todėl didžiausias mano dėmesys yra ten. Žinoma, svarbūs yra ir klubiniai reikalai. Esu jau trumpam žaidęs Lenkijoje, todėl visai smagu būtų vėl išbandyti savo jėgas užsienyje. Užsidirbti kažkiek pinigų iš mėgstamo sporto visada būtų puiku“, – teigė K. Karbauskas.

Geriausiu Lietuvos regbio-7 žaidėju taip pat pretendavo tapti Arnas Urbonas („Baltrex-Šiauliai“) ir Donatas Vilimavičius („Vairas-Kalvis-Jupoja“).

Geriausiu 2023 metų Lietuvos regbio treneriu išrinktas Baltijos „Top“ lygos čempionės Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ bei šalies vyrų regbio-15 rinktinės strategas Gediminas Marcišauskas.

Geriausiu Lietuvos jaunuoju regbio treneriu tapo Vilniaus „Geležino vilko“ žaidžiantysis treneris Dovydas Taujanskas.

Renginio metu buvo apdovanoti ir geriausi šalies teisėjai. Geriausiu metų teisėju tapo Rimantas Zeringis, o jaunuoju teisėju – Lukas Riškus.

Robertas Petrošius iš „Baltrex-Šiaulių“ buvo pripažintas geriausiu 2023 metų Lietuvos jaunuoju regbininku.

Prizu už gyvenimo nuopelnus regbiui buvo apdovanotas ilgametis Lietuvos rinktinių narys Ignas Jankaitis. Jis Lietuvos rinktinėms atstovavo 13 metų.

regbis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img