2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Tarptautiniame Trakų turnyre susitinka 12 golbolo komandų

Privalai perskaityti

Penktadienį prasidėjo Tarptautinis Trakų golbolo (aklųjų riedulio) turnyras, kuriame šiemet dalyvauja net 12 šios paralimpinės sporto šakos vyrų komandų iš 10 Europos ir Azijos šalių: Belgijos, Ispanijos, Izraelio, Kazachstano, Lenkijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

„Trakų turnyras jau tapo tradiciniu, susikūrė tarptautinį vardą, užsienio komandos jį pamėgo ir rekomenduoja viena kitai ne tik dėl aukšto lygio golbolo varžybų, bet ir dėl patogios logistikos, jaukaus apgyvendinimo, skanaus maisto, išskirtinės Trakų panoramos ir ramybės – ypač tai vertina iš karo zonų atvykstančios Ukrainos, Izraelio komandos, kurių vyriausybės ragina aukščiausio lygmens sportininkus pagal galimybes vykti ir dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – pasakoja Tarptautinio Trakų golbolo turnyro direktorė Vilma Venckutonytė.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinei Trakų turnyre atstovauja 6 žaidėjai:  Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Normantas Prušinskas ir Juozas Eigminas, vadovaujami trenerio Klaido Janeikos ir trenerio asistento Aurimo Skinulio.

Olimpiniame sporto centre Trakuose pogrupio rungtynes lietuviai žais: balandžio 11 dieną 11 val. su Suomijos komanda, 17 val. su Švedijos komanda, balandžio 12 dieną 10 val. – su Paryžiaus paralimpinių žaidynių šeimininkais Prancūzijos komanda. Atkrintamosios rungtynės vyks visą šeštadienio popietę nuo 15 val. iki 21 val., kovos dėl vietų ir finalai – sekmadienį 8-14 val.

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje kultivuojamas golbolas yra vienintelė paralimpinė komandinė sporto šaka, sukurta specialiai žmonėms su regėjimo negalia, o ne adaptuota iš sveikųjų sporto.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė yra iškovojusi paralimpinius aukso, bronzos ir dukart sidabro medalius; 3 kartus tapusi pasaulio čempione ir 5 kartus – Europos čempione.

Tarptautinį Trakų golbolo turnyrą nuo jo pradžios 2017 metais remia Trakų rajono savivaldybė ir Olimpinis sporto centras, o taip pat Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjai vaistinių tinklas „Camelia“, akių lipdukų gamintoja „3M“, apdovanojimų gamintoja „Desata“, Vilniaus miesto aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Šaltinis“, Lietuvos aklųjų sporto federacija ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Vilniuje – pirmasis elitinis plaukimo renginys Baltijos šalyse

Daugiau nei 800 dalyvių iš 36 valstybių, Lietuvos plaukimo pergales simbolizuojantis talismanas ir didžiulė nauda šaliai. Šiuos dalykus ketvirtadienį...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img