2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Amžini varžovai krepšinio aikštelėje susivienijo dėl bendro tikslo: kviečia pasirūpinti valstybės saugumu

Privalai perskaityti

Istorinė vienybės akimirka: amžini priešininkai krepšinio aikštelėje – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ – petys petin stojo dėl Lietuvos valstybės saugumo. Sekmadienį vykusiame Lietuvos krepšinio derbyje abi komandos kvietė tūkstančius žiūrovų „Žalgirio“ arenoje ir prie televizorių ekranų palaikyti „4 procentų“ iniciatyvą.

Prieš rungtynes abiejų komandų žaidėjai į aikštelę įbėgo su vienodais apšilimo marškinėliais, raginančiais pasirašyti www.4procentai.lt peticiją. Paramą šiai iniciatyvai įtvirtino „Žalgirio“ ir „Ryto“ komandų kapitonai – Edgaras Ulanovas ir Margiris Normantas, taip pat klubų vadovai – Paulius Jankūnas ir Artūras Jomantas.

„Jau ne vieną dešimtį metų krepšinis Lietuvai – ne vien tik sporto šaka, bet ir vienybės bei laisvės išraiška. Nuo principinių kovų prieš Maskvos CSKA iki bronzos medaliais papuoštų pergalių olimpinėse žaidynėse – krepšinis visada buvo, yra ir bus aiškus mūsų valstybės vienybės simbolis. Šiandien turime dar labiau susitelkti ir būti dar vieningesni, nes siekiame bendro tikslo – stiprios ir saugios valstybės“, – sako Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Jankūnas.

„Nors ir esame varžovai aikštelėje, už jos ribų dirbame išvien, Lietuvai ir dėl jos – esame tikri jos patriotai. Todėl negalime likti nuošalyje – valstybės saugumas yra kiekvieno mūsų reikalas, pamirštant bet kokius asmeniškumus ir nesantaikas aikštelėje bei tribūnose“, – teigia Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius Artūras Jomantas.

Absoliuti dauguma – už Lietuvos gynybos stiprinimą

Beveik 3 iš 5 Lietuvos gyventojų sutinka, kad Lietuva skirtų 4 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai, o 69 proc. apklaustųjų nori, kad politikai kuo greičiau susitartų dėl gynybos finansavimo. Tai rodo iniciatyvos „4 procentai“ užsakymu šių metų vasarį rinkos tyrimų bendrovės „Norstat LT“ atlikta apklausa.

Tvirtą Lietuvos gyventojų poziciją dėl valstybės gynybos stiprinimo įrodo ir rekordiškai augantis pasirašiusiųjų „4 procentų“ peticiją skaičius – kone 50 tūkst. unikalių parašų. Tai – išskirtinis rezultatas, pasiektas vos per kelias savaites nuo iniciatyvos pradžios.

Siekiant suvienyti visuomenę ir paskatinti politikus kuo greičiau susitarti dėl 4 proc. BVP skyrimo gynybai, pilietiškai nusiteikę Lietuvos verslai ir organizacijos susivienijo iniciatyvai „4 procentai“. Ji kviečia visus Lietuvos saugumui neabejingus piliečius puslapyje www.4procentai.lt pasirašyti peticiją, tą jau padarė tūkstančiai šalies gyventojų.

„4 procentus“ inicijuoja asociacija „Unicorns Lithuania“, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. Palaikymą iniciatyvai išreiškė per pusšimtį didžiųjų Lietuvos verslų ir organizacijų: asociacija „Investors’ Forum“, organizacija „Blue/Yellow“, įmonės „Telia“, „Bitė“, „Tele2“, „Tesonet“, „Vinted“, „Hostinger“, „Omnisend“, „Nord Security“, „TGS Baltic“ ir dar daugiau organizacijų.

Visi iniciatyvos „4 procentai“ surinkti parašai kartu su peticijos tekstu bus perduoti Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei.

Apklausa, kurią iniciatyvos „4 procentai“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat LT“, siekta išsiaiškinti, kokia yra Lietuvos visuomenės nuomonė dėl gynybos finansavimo didinimo. Apklausa atlikta 2024 m. vasario 13–22 dienomis, 1000 šalies gyventojų.

zalgiris.lt naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img