2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Danes sutriuškinusioms Lietuvos tinklininkėms iki istorinio pasiekimo trūksta vieno palankaus rezultato

Privalai perskaityti

Lietuvos U18 merginų tinklinio rinktinė įspūdinga pergale baigė pasirodymą Austrijoje vykusiame Europos jaunių čempionato antrojo atrankos etapo E grupės turnyrą, bet tik sekmadienį sužinos, ar turės savo rankose istorinį bilietą į finalinį etapą.

Kęstučio Galdiko ir Astos Jansonienės treniruojamos lietuvės trečiosiose rungtynėse šeštadienį 3-0 (25:17, 25:13, 25:15) nepaliko vilčių autsaiderei Danijos komandai ir iškovojo antrąją pergalę.

Tai leido grupėje užimti antrąją vietą, o kelialapiai į Europos pirmenybes atiteks penkių grupių nugalėtojoms bei keturioms geriausioms antrąsias pozicijas užėmusioms ekipoms.

Negailestinga turnyro sistema kol kas nėra palanki lietuvėms, nes B grupės lyderių akistatoje olandės 3-2 nugalėjo serbes ir būtent penkių setų rezultatas buvo neparankus mūsiškėms, nes antroje vietoje likusios serbės pagal papildomus rodiklius lietuves aplenkė.

Kitų grupių kovos baigsis sekmadienį. Realiausios viltys lietuvėms yra sulaukti palankaus rezultato iš mačo tarp D grupės lyderių slovėnių ir prancūzių. Jei Slovėnijos tinklininkės laimės 3-0 arba 3-1, tai Lietuvos rinktinė pelnys kelialapį į Europos čempionatą.

Tuo tarpu savo darbą lietuvės šeštadienį padarė be priekaištų. Danijos tinklininkės dar priešinosi Lietuvos rinktinei setų pradžiose, bet nuo vidurio mūsiškės atitrūkdavo ir užtikrintai įrodydavo savo pranašumą.

Lietuvos komandai 15 taškų pelnė Gintarė Nutautaitė, 14 – Meda Dedūraitė, 7 – Vakarė Bartkutė, po 5 – Diana Ivčenkaitė ir Barbora Rakauskaitė, 4 – Karina Vilkicka.

„Kaip nedidelė šalis, neturinti daug tinklinio rinktinių, sukūrėme istoriją. Dabar lieka laukti kitų rungtynių rezultatų, – sakė Lietuvos rinktinės trenerių štabe dirbęs Laurynas Galdikas. – Džiaugiamės žaidėjomis, kurios išpildė sudėliotą planą ir visos komandos darbu. Įdėjome daug darbo analizuodami kiekvienos komandos žaidimą, aiškinome žaidėjomis kiekvieną priešininkių žingsnį ir viską pasiekėme kartu“.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=X38mm1Oz6gs

Grupės nugalėtoja tapo favoritė Bulgarija, paskutinėse rungtynėse 3-0 (25:18, 25:15, 25:16) nugalėjusi trečioje pozicijoje likusias šeimininkes austres.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Du klubai atsisveikino su strategais

„Panevėžio“ futbolo klube įvyko pasikeitimai – vyr. trenerio pareigas abipusiu susitarimu paliko Gino Lettieri. Ekipos vairą laikinai perims komandos trenerio...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img