2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Istorinė Lietuvos ledo ritulio veteranų pergalė prieš Latviją

Privalai perskaityti

Lietuvos ledo ritulio veteranų 50+ rinktinei pavyko iškovoti istorinę pergalę prieš mūsų kaimynus latvius. Iki šiol tokio pasiekimo nepavyko pasiekti nei vienai Lietuvos ledo ritulio rinktinei per visą Lietuvos ledo ritulio ilgametę istoriją. Pagaliau ši diena atėjo. Balandžio 10 dieną didžiausioje Latvijos sporto arenoje „Arena Riga“, talpinančioje virš 10 000 žiūrovų, buvo perrašyta šios sporto šakos lietuviškoji istorija. Mūsų šalies veteranų komanda, sudaryta iš Kauno, Elektrėnų, Klaipėdos, Kėdainių, Rokiškio, Marijampolės ledo ritulio entuziastų įtemptoje kovoje rezultatu 6-5 (3-3, 0-0, 3-2) įveikė savo varžovus, tuo nustebindama daugelį ledo ritulio gerbėjų tiek Latvijoje, tiek ir Lietuvoje.

Bendradarbiavimas tarp abiejų šalių ledo ritulio žaidėjų-veteranų tęsiasi jau daugelį metų, tačiau rinktinių lygmenyje tai buvo pirmasis toks susitikimas. Esame dėkingi Latvijos ledo ritulio federacijai ir ypatingai daug prie šių varžybų suorganizavimo prisidėjusiam Latvijos ledo ritulio legendai Ralfui Bukarts, kurio trys sūnus šiuo metu atstovauja Latvijos jaunimo ir vyrų rinktines, už kvietimą surengti šias draugiškas tarpvalstybines rungtynes. Įgyvendinant šį sumanymą daug darbo įdėjo Kauno Hockey Džentelmenų ledo ritulio klubas ir ypač didelis šios sporto šakos entuziastas – Raimundas Vaitkevičius, be kurio pastangų ir patirties nebūtų šios istorinės pergalės. Labai dėkingi Lietuvos ledo ritulio federacijai, suteikusiai galimybę pasipuošti Lietuvos rinktinės apranga. Prieš rungtynes dalyvius pasveikino ir simbolinį ritulio numetimą atliko Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas Aigars Kalvytis.

Rungtynių pradžia Lietuvos rinktinei buvo sunki. Uraganiniu greičiu pradėję susitikimą, Latvijos ledo ritulininkai, įpusėjus pirmajam kėliniui, pirmavo trimis įvarčiais. Apsipratę su varžovų pasiūlytu tempu, lietuviai ėmė lyginti rezultatą ir, pasibaigus pirmajam kėliniui, švieslentėje žibėjo lygus rezultatas 3-3. Simboliška, kad pirmąjį įvartį į varžovų vartus po Žydrūno Šerelio perdavimo įmušė vienas iš varžybų organizatorių, komandos kapitonas Raimundas Vaitkevičius, pasiųsdamas ritulį tiesiai į viršutinį kampą. Nors Latvijos ledo ritulininkai visą laiką spaudė mūsiškius, tačiau puikus abiejų mūsų vartininkų Andrejaus Šutovo ir Vadimo Beličenkos žaidimas leido išlaikyti lygų rezultatą ir po antrojo kėlinio.

Trečiajame kėlinyje mūsų ledo ritulininkams pavyko išsiveržti į priekį, tačiau latviai netrukus išlygino rezultatą. Įnirtinga kova tęsėsi ir Lietuvos ledo ritulininkai vėl įgijo vieno įvarčio persvarą. Ypač sunkios buvo paskutinės susitikimo minutės, kada Latvijos rinktinė vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju.

Pasiaukojantis mūsų ledo ritulininkų žaidimas leido iškovoti pirmąją ledo ritulio istorijoje pergalę prieš mūsų kaimynę Latviją, kur ledo ritulys yra populiariausia sporto šaka. Net tris įvarčius mūsų komandai pelnė Julius Misikonis. Latvijos komandos gretose rezultatyviu žaidimu išsiskyrė buvę Latvijos vyrų ledo ritulio klubų žaidėjai.

Po rungtynių Latvijos ledo ritulininkai visiems mūsų žaidėjams įteikė po bilietą į vakare įvykusias rungtynes tarp Latvijos ir Suomijos vyrų ledo ritulio rinktinių, besiruošiančių šių metų pasaulio čempionatui Čekijoje. Paskatinta sėkmės mūsų šalies ledo ritulio veteranų komanda planuoja sužaisti draugiškas rungtynes Helsinkyje su Suomijos veteranais.

Įsimintinose ledo ritulio rungtynėse Rygoje Lietuvai atstovavo šie žaidėjai (išvardinta abėcėlės tvarka):

Bajorūnas Linas, Baskutis Saulius, Beličenka Vadimas, Buivė Arūnas, Gavrilovas Artūras, Goriančikovas Jurijus, Janušauskas Virginijus, Karpavičius Kęstutis, Kiršys Sergejus, Kuzminovas Igoris, Limontas Saulius, Macijauskas Aušrys, Misikonis Julius, Paražinskas Linas, Piazenko Dmitrijus, Raibikis Rolandas, Spaičys Virginijus, Šabūnas Gintaras, Šerelis Žydrūnas, Šutovas Andrejus, Vaitkevičius Raimundas (komandos kapitonas). Komandos treneris – Vaidas Pivoras, komandos vadovai – Linas Bajorūnas ir Jonas Slušnys.

hockey.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img