2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Vienintelis toks pasaulyje: unikalus M.Kiero pasiekimas, kuris nepakartotas per visą istoriją

Privalai perskaityti

Lietuva per savo istoriją gali pasigirti savo gretose turinti ir pasaulio čempionatų rekordininką. Mindaugas Kieras yra vienintelis ledo ritulininkas per visą istoriją, kuris sugebėjo į pasaulio čempionatus nuvykti 20 metų iš eilės.

Neįtikėtiną stabilumą ir atsidavimą gimtinei M. Kieras pademonstravo 1999-2018 metais. Būtent 2018 metų pasaulio čempionatas Kaune tapo paskutiniu gynėjo akordu ilgoje ir pavyzdinėje karjeroje.

Paskutinėse savo rinktinėse M. Kieras ne tik užėmė kapitono pareigas auksinėse rungtynėse, tačiau ir paminėjo įspūdingą atžymą: tapo pirmuoju, ir iki šiol, vieninteliu Lietuvos ledo ritulininku, sužaidusiu šimtą oficialių rungtynių.

Čempionatas Kaune taip pat buvo paskutinis, kuriame buvo vilkėti 3 numeriu pažymėti marškinėliai. Po jo karjerą pabaigus M. Kierui, šis numeris rinktinėje dedikuotas jo nepakartojamai karjerai.

M. Kiero pasiekimas yra unikalus visame ledo ritulio pasaulyje. Nė viena kita šalis, negali pasigirti turinti tokį atsidavimą ir ilgaamžiškumą turėjusį ledo ritulininką. Į 20 pasaulio čempionatų yra pavykę nuvažiuoti keliems ledo ritulininkams, bet nė vienam iš jų nepavyko to padaryti nė karto nesakant rinktinei „ne“.

Net ir pabaigęs savo karjerą, M. Kieras nepasitraukė nuo ledo ritulio ir Lietuvos rinktinės. Tapęs treneriu jis ne tik perduoda savo patirtį klube bei „Hockey Punks“ akademijoje, bet ir sugrįžo į rinktinę. Nuo 2020 metų jis užima rinktinės trenerio Rono Pasco asistento pareigas.

Prieš šešerius metus su rinktine šventęs auksą gimtinėje dar kaip žaidėjas, dabar M. Kieras sieks pakartoti šį triumfą jau trenerio poste. Savo patirtį jis sieks perduoti noru pakartoti istorinį triumfą degantiems rinktinės žaidėjams.

Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Twinsbet” arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.

hockey.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img