2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Šalies sporto istorijoje naujas puslapis – tarptautinės lenktynės „Tour of Lithuania“

Privalai perskaityti

Lietuvos dviračių sporto padangėje tvyro džiugios nuotaikos – šalyje pirmą kartą rengiamos tarptautinės vyrų elito dviračių sporto varžybos „Tour of Lithuania“, kurios sukvies daugiau nei 150 dviračių sporto meistrų iš įvairių pasaulio šalių.

Šios dviračių plento lenktynės įtrauktos į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) varžybų kalendorių ir joms suteikta II kategorija. Organizuojant tokias varžybas privaloma laikytis specialaus protokolo, o lenktynės vykdomos pagal griežtas taisykles.

Net penkias dienas iš eilės vyksiančios tarptautinės dviračių lenktynės pareikalaus iš sportininkų visos įmanomos ištvermės, mat lietuviškos lygumos ir vėjingos trasos  dviratininkams atsipūsti neleis. Visų varžybų metu dviratininkai turės įveikti 842 km. Lenktynių trasos drieksis keliais, jungiančiais gražiausius Lietuvos miestus ir miestelius.

Lenktynės prasidės birželio 5 d. Klaipėdoje. Tokia varžybų starto vieta pasirinkta siekiant pagerbti praeityje daug dviračių sporto meistrų, olimpinių ir pasaulio čempionų išugdžiusį miestą. Birželio 6 d. dviratininkai startuos ir finišuos Klaipėdos rajono širdyje – Gargžduose. Po to „Tour of Lithuania 2024“ karavanas keliasi į Aukštaitiją – starto šūvis birželio 7-ąją aidės Ukmergėje. Ten pat numatytas ir trečiojo etapo finišas. Ketvirtasis etapas vyks birželio 8 d. Utenoje, o finalinis, penktasis, etapas – birželio 9 d. Alytuje.

Į tarptautines dviračių varžybas „Tour of Lithuania 2024“ jau užsiregistravo 18 komandų, iš kurių net keturios – Lietuvos. Svečiuose sulauksime sportininkų iš Danijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos ir net Mongolijos.  

Dviratininkai kovos dėl absoliutaus lenktynių nugalėtojo, aktyviausio, kovingiausio ir geriausio jaunojo dviratininko titulų. Varžybose bus apdovanota ir geriausius rezultatus pasiekusi komanda. Lenktynių priziniam fondui skirta beveik 10 tūkst. eurų.

„Pagrindinis varžybų tikslas – parodyti Lietuvos patrauklumą tarptautiniam profesionaliam dviračių sportui. Stengiamės pritraukti į Lietuvą didelius varžybų rėmėjus, pajėgias komandas. Siekiame, kad šios lenktynės taptų tradicinėmis ir kad profesionalų komandos norėtų jose dalyvauti, nes Lietuvoje tikrai turime puikias trasas ir palankias sąlygas, – teigia pagrindinis plento dviračių lenktynių „Tour of Lithuania 2024“ organizatorius Darijus Džervus. – Labai svarbu, kad mūsų vaikai matytų gerai suorganizuotas aukšto meistriškumo dviračių sporto varžybas, tik taip pritrauksime jaunimą ir užauginsime olimpiečius. Tai – mūsų pagrindinė sporto vertybė. Jei nedėsime šių pastangų, Lietuvos dviračių sportas stagnuos. 2023 m. surengėme bandomąsias „Tour of Lithuania“ lenktynes, skirtas tik Lietuvos dviratininkų komandoms, o šiais metais jau sulaukėme Tarptautinės dviračių sporto sąjungos pritarimo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos palaikymo. Tai – didelis žingsnis į priekį. Šios lenktynės tikrai įeis į Lietuvos sporto istorijos puslapius.”

„Tour of Lithuania 2024“ lenktynes birželio 5-9 dienomis bus galima stebėti ir tiesioginių transliacijų metu.

Daugiau informacijos – www.touroflithuania.eu

Informacija parengta pagal organizatorių pranešimą.

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img