2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

„Šviesos“ rankininkai pateko į finalą ir sieks ketvirto titulo iš eilės

Privalai perskaityti

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) aiški finalo pora. Antrus metus iš eilės finale kovos Vilniaus „Šviesa“ ir Klaipėdos „Dragūnas“.

Čempionės titulą ginanti „Šviesa“ pusfinalyje pranoko kitą sostinės komandą HC „Vilnių“. Nors „Šviesa“ tapo reguliariojo sezono nugalėtoja, o HC „Vilnius“ užėmė tik penktą vietą, atkaklioje pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių prireikė visų trijų susitikimų.

„Šviesos“ aikštelėje vykusios lemiamos rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir įpusėjus susitikimui šeimininkų persvara buvo minimali 16:15. Iškart po pertraukos „Šviesa“ laimėjo atkarpą 5:0 ir nutolo negrįžtamai. „Šviesa“ iškovojo pergalę 36:30 ir laimėjo pusfinalio seriją 2:1.

„Apie kitokią baigtį net negalvojome. Turėjome anksčiau baigti pusfinalio seriją, bet toks yra sportas ir prireikė lemiamų rungtynių. Pralaimėjimas antrose serijos rungtynėse mums buvo geras spyris į vieną vietą. Reguliarųjį sezoną baigėme dešimties pergalių serija, praleidome ketvirtfinalio etapą, laimėjome pirmas pusfinalio rungtynes ir tai mus kažkiek užmigdė. Lemiamose rungtynėse svarbiausia buvo tinkamai nusiteikti ir žaisti savo žaidimą. Tai ir pavyko padaryti. Nors pradžioje dar jautėsi startinis jauduliukas, antrame kėlinyje mes diktavome savo sąlygas. Labai džiaugiamės į finalą patekę jau aštuntus metus iš eilės. Tai didelis pasiekimas tiek „Šviesos“ klubui, tiek ir visam Vilniaus miestui“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Tomas Bernatavičius, pelnęs net 12 įvarčių. Mantas Urvikis prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, Eimantas Sinkevičius ir Karolis Bliuvas įmetė po 5 įvarčius. HC „Vilniaus“ ekipą į priekį vedė Martynas Lapinskas, pelnęs 8 įvarčius, Mindaugas Urbonas įmetė 7 įvarčius, Vaidas Drevinskas ir Laurynas Palevičius surinko po 5 įvarčius.

„Po pralaimėjimo antrose rungtynėse komanda buvo sukrėsta ir po tokių rungtynių visada kyla klausimų ir atsiranda nepasitikėjimo momentų. Bet man labai patiko mūsų komandos reakcija treniruotėse, rungtynių peržiūrose. Buvo greitai nusileista ant žemės ir rasti tinkami sprendimai. Nors pirmame kėlinyje dar vyko lygi kova, po pertraukos mums pavyko perlaužti rungtynes mūsų meistriškumo ir geresnės kondicijos dėka. Pralaimėjimas praėjusiose rungtynėse motyvavo ir mane patį asmeniškai, todėl norėjosi įrodyti, kad mes tikrai verti žaisti finale“, – tvirtino vos vieną metimą iš 13-os prametęs T. Bernatavičius.

Ketvirto iš eilės Lietuvos čempionų titulo siekiantys „Šviesos“ rankininkai finale iki trijų pergalių susitiks su „Dragūno“ klubu. Antrą vietą reguliariajame sezone užėmusi Klaipėdos komanda laimėjo pusfinalio seriją 2:0 prieš Kauno „Granitą-Karį“.

Pusfinalyje pralaimėję HC „Vilnius“ ir „Granitas-Karys“ dėl bronzos medalių kovos mažajame finale iki dviejų pergalių.

„Koncentracija kovai dėl bronzos bus visapusiška, nes jau seniai nesame laimėję medalių. „Granitas“ – stipri komanda, laukia rimta kova, kur gali prireikti ir fortūnos. Tikimės, kad pavyks surinkti visus geriausius rankininkus. Lemiamose pusfinalio rungtynėse mums labiausiai trūko traumą gavusio pagrindinio vartininko Rolando Uoslio. Antrose pusfinalio rungtynėse buvo nemažai situacijų, kai gelbėjo vartininkas, šįkart to trūko. Aišku, reikėjo susimesti ir savo metimus. Kovojom iki galo, susikūrėme geras progas, bet jų nepavyko išnaudoti ir „Šviesa“ pabėgo“, – sakė paskutinį kartą 2009 m. medalius laimėjusio HC „Vilniaus“ treneris Kęstutis Lapinskas.

LRL finalas prasidės gegužės 15 d., o kova dėl bronzos – diena vėliau.

Dabar čempionate bus trumpa pertrauka, nes lemiamas pasaulio čempionato atrankos rungtynes žais Lietuvos rinktinė. Gegužės 9 d. Vilniaus „Twinsbet“ arenoje ir gegužės 12 d. Vesprėme Lietuvos rankininkai lemiamame pasaulio čempionato atrankos etape susitiks su Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyve Vengrijos rinktine.

rankinis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img