2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Atnaujintą „Nemuno žiedo“ trasą išmėginę motociklininkai liko nustebę

Privalai perskaityti

Tradicinių „Gazo terapijų“ ir prieš-sezoninių treniruočių metu, atnaujintus Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasos posūkius išmėginę sportininkai neslėpė nuostabos ir džiaugsmo, kad iki pirmųjų šio sezono lenktynių liko visai nedaug: renginys jau šį savaitgalį, gegužės 11-12 dienomis. Tai – „Baltic Motorcyclists Association“ ir „Navas Racing Club“ organizuojamo „BalticSuperbike“ (BSBK) čempionato pirmasis etapas: „Navas racing club trackday and BMA BSBK Championship round 1 – Kauno taurei laimėti“. Tai Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamas renginys, organizuojamas „Iniciatyvos Kaunui“ – Kauno miesto savivaldybės programos pagrindu.

„Net neabejojame, kad renginyje dalyvaus gausybė daugiau ar mažiau patyrusių sportininkų bei entuziastų, norinčių išmėginti mūsų visų mylimą „Nemuno žiedo“ trasą. Ypatingai – kai jau tie motociklistai, kurie turėjo galimybę apsukti bent porą ratų, nenustoja džiaugtis turimu pagerėjimu. Pasidarėme apklausą po vieno iš smagia tradicija tapusių mūsų ketvirtadienio vakarų trasoje ir iš dalyvių išgirdome „labai gerai“, ar „kaip per sviestą“, tad išties smagu. Džiaugiamės kartu su dalyvaujančiais mūsų renginiuose. Juk tai ne vien malonesnis važiavimas, bet ir saugesnis“, – sakė vienas iš organizatorių, „Navas Racing Club“ vadovas Linas Navickas.

 Šeštadienis – treniruotėms, sekmadienis – varžyboms

Organizatoriai pabrėžia, kad visi jų organizuojami renginiai – subalansuoti tiek jau patyrusiems sportininkams, tiek pradedantiems. Ne išimtis ir šį savaitgalį organizuojamos Kauno taurei laimėti skirtos varžybos. Šeštadienio „Trackday“ treniruotėje galės dalyvauti visi motociklininkai, turintys pilną ekipiruotę (nugaros apsauga – būtina) bei tvarkingą motociklą. Na, o sekmadienis orientuotas į kiek daugiau patyrusius sportininkus.  

Siekdami užtikrinti renginio saugumą ir leisti dalyviams maksimaliai pasidžiaugti naujuoju asfaltu, visi, norintys važiuoti grupuojami pagal tai, kaip greit sugeba apvažiuoti ratą trasoje bei pagal turimus įgūdžius: „A“ – velniškai greiti; „B“ – greiti; „C“ – pažengę; „D“ – naujokai;

Pirmieji trasoje pasirodys naujokai: jų pirmoji grupė startuoja 10:00 valandą ryto, juos nuo 10:15 keis greitesni ir labiau patyrę motociklininkai, nuo 10:30 laukia greitų sportininkų važiavimas ir, galiausiai, nuo 10:45 – trasoje pirmuosius savo ratus galės sukti itin greiti dalyviai. Važiavimai planuojami iki pat 18:00 valandos.

Sekmadienio varžybose pasirodys net 13 skirtingų klasių dalyvių. „Dalyviai turėtų nepamiršti, kad šalia asmeninių jų įskaitų ir pasiekimų, skaičiuojami ir komandiniai taškai, kurie sumuojami ir įtraukiami į turnyrinę lentelę. Pernai turėjome apie 20 komandų, vienijančių gausybę sportininkų – panašių skaičių tikimės ir šiemet“, – apie čempionatą pasakojo „Baltic Motorcyclists Association“ prezidentas Vidas Stankevičius.

Jau dar į varžybas, skirtas Kauno taurei laimėti, užsiregistravo 14 komandų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių. „Na, taip jau yra, kad daugelis, planuodamas savaitgalį, žiūri ne tik į savo asmeninį užimtumo kalendorių, bet ir į dangų arba į orų prognozę. Paprastai mums pasiseka, panašu, kad meldžiamės tam, kam reikia“, – juokėsi L. Navickas.

„Visad investuojame ne tik į renginių saugumą, bet ir į dalyvių motyvaciją, norą lakstyti trasoje, o ne gatvėse. Tad norime padėkoti visiems, be kurių mūsų renginiai nebūtų tokie smagūs: tai ir ilgamečiai mūsų partneriai „ARV Auto“, ir „Bikeparts.lt“, „Litchema“, „SPIDI“, Dynami:t Energy Drink“, „TG Group“, „Vimota“, MotoBaysport“, „Bauen“, „GT Servis“. Varžybų neįsivaizduojame ir be nepakeičiamo teisėjų klubo „Startas“. Tikime, kad pirmosios šio sezono varžybos bus išties smagios, užkuriančios visą sezoną“, – sakė „Navas Racing Club“ vadovas.

Dalyviai varžybose gali dalyvauti „Street-street“, „Street-superbike600“, „Street-superbike1000“, „Super-Street“, „C600“, „C1000“, „B600“, „B1000“, „Supersport“, „Superbike“, „MiniGP100“, „Supersport300“ ir „BMA Senior TT“ įskaitose. Šiame renginyje pirmą kartą bus galima išvysti ir „Supersport300“ klasės važiavimą didžiuoju trasos ratu. Šios įskaitos dalyviai – jau ketvirtus metus besitreniruojantys „Navas Racing School“ vaikai, šiemet jau persėdę ant galingesnių motociklų. 

Daugiau apie renginius, klases, techniniai reikalavimai bei visa informacija dalyviams – nrc.lt.

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img