2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Pajūryje toliausiai diską metė pergalių seriją pratęsęs M. Alekna ir rekordą gerinusi P. Stulgytė

Privalai perskaityti

Sekmadienį Palangoje finišavo dvi dienas vykęs Lietuvos ilgų metimų čempionatas. Antrąją čempionato dieną stadione varžėsi disko metikai, o suaugusiųjų grupėse triumfavo 23-erių Martynas Alekna (62.03 m) ir 19-metė Paulina Stuglytė (51.04 m). Martynui tai buvo jau antroji pergalė šiemet iš tiek pat galimų, o Paulinai čempionės titulą atnešė beveik 2 metrais pagerintas asmeninis rekordas (senasis – 49.23 m).

Vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse siekiantis M. Alekna sezoną pradėjo galingai. Antradienį disko metikas laimėjo varžybas Ispanijoje (63.99 m), o grįžęs į Lietuvą nepaliko vilčių konkurentams. Antroje ir trečioje vietose likę Armandas Miliauskas (56.10 m) bei Aleksas Abromavičius (56.04 m) buvo aplenkti beveik 6 metrais. Tiesa, Lietuvos ilgų metimų čempionate pademonstruotu rezultatu nugalėtojas patenkintas neliko:

„Vertinčiau vidutiniškai, nieko įspūdingo. Paprastos varžybos, gal trūko truputėlį stipresnių varžovų, kad įdomiau būtų dalyvauti. Palyginus su praeitu sezonu, šių metų pradžia visai gera (2023 m. pirmose varžybose diskas skriejo 58.68 m – aut. past.). 64 m pirmame starte – tikrai džiuginantis rezultatas.“

Būtent pernai Manto Jusio treniruojamas lengvaatletis dėjo didelį žingsnį į priekį, kai varžybose Latvijoje įrankį numetė 67.23 m ir įvykdė Europos čempionato normatyvą. Be to, net aštuoniuose startuose rezultatas viršijo 62 m žymą. Pasak sportininko, jokia paslaptis rezultatų šuolio negaubia – viskas pasiekta sunkiai dirbant.

„Norėtųsi daugiau stabilumo, tikėjausi ir šiose varžybose mesti 64–65 m. Vėjas tikrai nebuvo pats stipriausias, gal ir ne iš tos pusės. Savaitę dar turime treniruočių, o tada turėsiu dvi rimtas varžybas. Vienos bus bronzinio turo Tenerifėje, o po to „Deimantinės lygos“ etapas Maroke (gegužės 19 d.). Ten ir Mykolas (Alekna) bus ir Andrius (Gudžius), tai trys lietuviai, smagu“, – lūkesčius ir artimiausius startus aptarė čempionas.

Garantuoto kelialapio į rugpjūčio mėnesį vyksiančias olimpines žaidynes dar neturintis M. Alekna aktyviai stebi reitingų sistemą. Paskutiniais duomenimis, joje lietuvis užima 32 vietą, o į Paryžių, disko metimo rungtyje, pateks būtent 32 lengvaatlečiai.

„Patekti į olimpines žaidynes – pagrindinis tikslas. Tikslas yra normatyvas (67.20 m), kiekvienose varžybose tikiu, kad galiu jį pasiekti. Reitingų sistemoje po varžybų Ispanijoje truputėlį pakilau, dabar esu ant ribos. Manau, kad po minėtų artimiausių varžybų pakilsiu aukštyn. „Deimantinėje lygoje“ svarbu, kiek numesiu, nes ten galima užsidirbti daug taškų. 64–65 m jų tikrai daug duotų“, – aktualijomis pasidalino ir šių metų tikslus aptarė varžybų nugalėtojas.

Atkakli ir dinamiška kova vyko moterų disko metimo sektoriuje. Aukso medalį laimėjusi P. Stuglytė vos 2 centimetrais aplenkė antroje vietoje likusią Sonatą Rudytę (51.02 m), kuri taip pat gerino asmeninį rekordą. Trečią vietą varžybose užėmė Eglė Zarankaitė (49.95 m). Būtent pastaroji po pirmų trijų metimų buvo lyderė, tačiau ketvirtieji varžovių bandymai kardinaliai pakeitė išsidėstymą.

„Visada siekiu pagerinti asmeninį rekordą, o galutinė vieta nėra tokia svarbi. Svarbiausia parodyti geriausią savo versiją. Po ilgo laiko, kadangi rezultatai buvo sustoję, pagaliau pavyko perlipti 50 m – labai džiaugiuosi ir neplanuoju čia sustoti. Tikiuosi dar geresnių rezultatų šį sezoną“, – sakė antrose varžybose šiemet startavusi P. Stuglytė. Pirmas startas nebuvo toks sėkmingas, kadangi prieš 2 mėnesius vykusioje Europos metimų taurėje diskas geriausiu bandymu skriejo 39.38 m.

Jau 2021 m. diską netoli 49 m žymos metusi sportininkė neslėpė, jog rezultatų stagnacijai įtakos turėjo buvęs treneris. Visgi, dabar lengvaatletę treniruoja legendinis disko metikas Vaclovas Kidykas, kuris padeda tobulinti technikos niuansus:

„Gyvenant Vilniuje rezultatai sustojo. Jie buvo 3–4 metus panašūs. Buvo blogas treniravimas, aišku, niekada nebūna tik treneris kaltas, bet šiuo atveju tiesiog nebuvau treniruojama. Gal ir pačiam treneriui nelabai rūpėjau. Visgi, baigusi mokyklą turėjau galimybę išvažiuoti į Kauną, čia atsirado naujas treneris, tai ir rezultatai pradėjo kilti.

Dabar pasikeitė visa technika, daugiau gilinimosi į ją. Visą žiemą dirbome su disko metimu, turėjau dvi stovyklas, aišku, buvo ir įvairių ligų. Pavyzdžiui, prieš pat stovyklą užklupo veido paralyžius, buvo ir peršalimų, bet vis tiek su treneriu daug dirbome ir šlifavome techniką. Ieškojome tinkamiausio varianto.“

Į Europos čempionatą ir olimpines žaidynes šią vasarą dar nepretenduojanti sportininkė teigia, jog šie metai pereinamieji, kadangi svarbiausias startas laukia kitąmet (Europos U23 čempionatas):

„Dabar svarbu atidirbti techniką, pridėti jėgos ir greičio. Jeigu nebus geros technikos, nesvarbu, kad turi daug greičio ir jėgos – toli nemesi. Be to, vienas iš tikslų yra permesti 50 m ribą – tą šiandien ir pavyko padaryti. Šis sezonas nėra labai svarbus, pereinamasis, nes Europos čempionatas bus kitąmet, o šiemet labai svarbių varžybų neturiu, išskyrus Lietuvos čempionatą (birželio 28–30 d.) ir SELL studentų sporto žaidynes (gegužės 16–19 d.). Stengsiuosi toliau gerinti rezultatą.“

Lietuvos ilgų metimų čempionato disko metimo rungties aukso medalius jaunuolių grupėje susižėrė Arminas Ačas (55.00 m) ir Aurėja Streikutė (41.21 m), jaunių – Karolis Zizas (48.92 m) ir Austė Kvaukaitė (33.26 m), jaunučių – Vilentas Cibauskis (44.12 m) ir Miglė Ranceva (37.97 m).

Autorius – Justas Virbickas

Dariaus Kibirkščio nuotr.

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img