2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Kaune finišavo Lietuvos meistrų plaukimo čempionatas

Privalai perskaityti

Kauno „Girstučio“ baseine savaitgalį vyko atviras Lietuvos meistrų plaukimo čempionatas, sutraukęs per 130 dalyvių. Konkurenciją lietuviams čia palaikė svečiai iš kaimyninės Latvijos ir Lenkijos.

Geriausiu čempionato plaukiku pripažintas Edgaras Štura (3094 tšk.). Vilnietis Kaune nugalėjo vyrų 400 m laisvu stiliumi (4:14.82), 50 m (26.96), 100 m (58.43) ir 200 m (2:10.96) peteliške rungtyse.

Puikiai varžybose pasirodė ir alytiškis Sigitas Katkevičius (3004 tšk.). Jis Kaune laimėjo vyrų 100 m (1:21.12) ir 200 m (3:00.68) plaukimus krūtine.

Trečią vietą čempionate užėmė Irina Vaitone (2929 tšk.) iš Latvijos.

Į geriausiųjų dešimtuką taip pat pateko Eimantas Milius (2766 tšk.), olimpietė Rugilė Binevičienė (2714 tšk.), Aida Vilimienė (2610 tšk.), Eugenijus Rakitinas (2608 tšk.), Vedestas Šefleris (2554 tšk.), Ugnė Mažutaitytė (2527 tšk.) ir Tadas Lėveris (2387 tšk.).

Dešimt geriausių plaukikų absoliučioje įskaitoje (pagal surinktus taškus trijose rungtyse) buvo apdovanoti „LTU Aquatics“ ir varžybų rėmėjų UAB „ADP LT“ įsteigtais prizais.

Lietuvos meistrų čempionais asmeninėse rungtyse taip pat tapo Aleksandras Zamorskis (50 m laisvu stiliumi), Rugilė Binevičienė (50 m, 100 m laisvu stiliumi, 50 m nugara), Eugenijus Rakitinas (100 m, 200 m laisvu stiliumi), Lina Beresnevičienė (200 m laisvu stiliumi), Aida Vilimienė (400 m laisvu stiliumi, 200 m peteliške), Eimantas Milius (50 m, 100 m nugara), Ramunė Ivanauskaitė (100 m nugara), Linas Kerševičius (200 m nugara), Ugnė Mažutaitytė (200 m nugara), Milda Dubosienė (50 m peteliške), Erika Briedelienė (100 m peteliške, 200 m kompleksiniu) ir Vedestas Šefleris (200 m kompleksiniu).

Šiemet pirmą kartą čempionate surengtame atvirame 50 m mėgėjų plaukime geriausiai tarp vyrų pasirodė Rokas Drevinskas (25.40), o tarp moterų – Aušra Štreimikytė (32.71).

Specialus varžybų prizas atiteko ir vyriausiam 400 m plaukimo laisvu stiliumi distancijos dalyviui – 83-ejų marijampoliečiui Stasiui Grigui.

Visiems čempionato dalyviams įteikti dalyvio medaliai ir varžybų rėmėjų „VitirON“ dovanos. Asmeninėse rungtyse aukso, sidabro ir bronzos medaliais buvo apdovanoti trys geriausi vyrai ir moterys, surinkę daugiausiai taškų, neatsižvelgiant į amžiaus grupes, o komandinėse rungtyse – estafečių čempionai (pagal amžiaus grupes).

Ugnė Mažutaitytė, Rugilė Binevičienė ir Ramunė Ivanauskaitė / A. Juodeškos nuotr.

25 m. ir vyresni plaukimo meistrai čia ne tik varžėsi dėl apdovanojimų, bet ir gerino šalies rekordus savo amžiaus grupėse. Kaune iš viso buvo pagerinti 23 šalies meistrų amžiaus grupių rekordai. Lietuvos meistrų rekordus pagerinę plaukikai tradiciškai gavo po atminimo ženklelį.

Rekordinius plaukimus varžybose užfiksavo Aida Vilimienė, Rugilė Binevičienė, Aleksandra Ylienė, Ugnė Mažutaitytė, Monika Poškienė, Aušra Gardžiulienė, Eugenijus Juodzevičius, Eimantas Frankonis, Edgaras Štura, Arvydas Burinskas, Pijus Andrejauskas, Eimantas Skalandis, Kęstutis Devėnas, Valdas Abalikšta, Paulius Ausmanas, Merūnas Garbatavičius, Miglė Dubosienė, Irina Šutkova, Arlandas Juodeška ir Ramunė Ivanauskaitė.

Kaune pagerinti Lietuvos plaukimo meistrų rekordai:

  1. 50 m laisvu stiliumi, mot. (AG 60–64 m.) – Aida Vilimienė – 34.75
  2. 100 m laisvu stiliumi, mot. (AG 35–39 m.) – Rugilė Binevičienė – 1:02.51
  3. 100 m laisvu stiliumi, mot. (AG 60–64 m.) – Aida Vilimienė – 1:14.81
  4. 100 m laisvu stiliumi, mot. (AG 75–79 m.) – Aleksandra Ylienė – 2:01.12
  5. 50 m nugara, mot. (AG 25–29 m.) – Ugnė Mažutaitytė – 31.04
  6. 50 m nugara, mot. (AG 35–39 m.) – Rugilė Binevičienė – 32.07
  7. 200 m nugara, mot. (AG 25–29 m.) – Ugnė Mažutaitytė – 2:37.57
  8. 50 m krūtine, mot. (AG 40–44 m.) – Monika Poškienė – 38.47
  9. 50 m krūtine, mot. (AG 55–59 m.) – Aušra Gardžiulienė – 43.96
  10. 50 m krūtine, vyr. (AG 75-79 m.) – Eugenijus Juodzevičius – 48.83
  11. 100 m krūtine, mot. (AG 40–44 m.) – Monika Poškienė – 1:25.19
  12. 100 m krūtine, vyr. (AG 55–59 m.) – Eimantas Frankonis – 1:24.24
  13. 100 m krūtine, vyr. (AG 75-79 m.) – Eugenijus Juodzevičius – 1:24.24
  14. 200 m krūtine, mot. (AG 40–44 m.) – Monika Poškienė – 3:09.40
  15. 200 m krūtine, vyr. (AG 75-79 m.) – Eugenijus Juodzevičius – 4:06.49
  16. 50 m peteliške, vyr. (AG 35–39 m.) – Edgaras Štura – 26.96
  17. 100 m peteliške, vyr. (AG 35–39 m.) – Edgaras Štura – 58.43
  18. 200 m peteliške, mot. (AG 60–64 m.) – Aida Vilimienė – 3:39.10
  19. 200 m peteliške, vyr. (AG 50–59 m.) – Arvydas Burinskas – 3:13.24
  20. 4 × 50 m laisvu stiliumi, vyr. (AG 120–159 m.) – Šiaulių Armada (Pijus Andrejauskas, Eimantas Skalandis, Kęstutis Devėnas ir Valdas Abalikšta) – 1:43.56
  21. 4 × 50 m laisvu stiliumi, mišri (AG 120–159 m.) – PK Šilainiai (Paulius Ausmanas, Merūnas Garbatavičius, Miglė Dubosienė ir Rugilė Binevičienė) – 1:54.03
  22. 4 × 50 m laisvu stiliumi, mišri (AG 240–279 m.) – Kauno Takas (Irina Šutkova, Arlandas Juodeška, Ramunė Ivanauskaitė ir Arvydas Burinskas) – 2:28.14
  23. 4 × 50 m kompleksiniu, mišri (AG 120–159 m.) – PK Šilainiai (Rugilė Binevičienė, Miglė Dubosienė, Merūnas Garbatavičius ir Paulius Ausmanas) – 2:05.21

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Vilniuje – pirmasis elitinis plaukimo renginys Baltijos šalyse

Daugiau nei 800 dalyvių iš 36 valstybių, Lietuvos plaukimo pergales simbolizuojantis talismanas ir didžiulė nauda šaliai. Šiuos dalykus ketvirtadienį...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img