2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Pasaulio rekordininkas A. Sorokinas atskleidė šių metų planus: „Koją buvo pakišusi trauma“

Privalai perskaityti

„Bėgimas tapo narkotiku, be jo neįsivaizduoju savo gyvenimo – nusijuokė ilgų nuotolių bėgikas, pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas, sulaukęs klausimo, kaip atrodo jo diena. – Bėgti, valgyti, miegoti, kartoti“.

Bėgikas atvirai išdėsto savo šių metų planus: svarbiausi akcentai – 100 kilometrų distancija.

Jau rugsėjo 7 dieną Vilniuje vyksiančiame „The World’s fastest run powered by Nord Security“ bėgime 42-ų atletas mėgins pagerinti sau pačiam priklausantį pasaulio 100 kilometrų bėgimo rekordą, gruodį Indijoje lauks pasaulio 100 kilometrų bėgimo čempionatas.

„100 kilometrų distancija yra daugiausiai baimės kelianti, – nusišypsojo A. Sorokinas. – O ką mes darome su baime? Taip, bandome su ją susidoroti. Šiemet koreguoti planus privertė  trauma, kurią patyriau metų pradžioje. Tai buvo stresinis kaulo lūžis, negalėjau bėgti kelis mėnesius. Kodėl tai įvyko? Manau, kad tai kelerių metų sunkaus darbo be poilsio pasekmė. Jau praėjusią vasarą pajutau, kad kažkas negerai su kūnu…“

Apie savo planus dažniausiai nedaugžodžiaujantis A. Sorokinas prisipažino, kad mato sparčiai tobulėjančius ir greitėjančius konkurentus.

„Auga perspektyvi ir ambicinga jaunų bėgikų karta. Ne vienas kėsinasi ir labai arti priartėjo prie mano rekordo. Jie visi pakviesti rugsėjį pasivaržyti Vilniuje 50 ir 100 kilometrų distancijose. Tikiu, kad ne vienas galvos mane „nukarūnuoti“, todėl pasistengsiu apsiginti“.

Primename, kad A. Sorokinui priklauso ne tik 100 kilometrų pasaulio rekordas (6 val. 5 min. ir 35 sek.), tačiau ir geriausias Lietuvos rezultatas 50 kilometrų trasoje (02 val., 53 min. ir 51 sek.).

Būtent šį šalies rekordą „The World’s fastest run powered by Nord Security“ bėgime pabandys pagerinti Remigijus Kančys.

„Tikrai galvoju apie Lietuvos rekordą, nes man tikrai nėra daug iki jo… – šypsojosi bėgikas, įveikęs Rio de Žaneiro olimpinį maratoną. – Jeigu atvirai, 50 kilometrų dar neteko bėgti geriausiomis sąlygomis: pirmas kartas – kalvomis, antras – Indijoje, kur teko taikytis prie oro sąlygų. Todėl dabar laukiu bėgimo Vilniuje. Tikrai bus smagu bėgti „namuose“, Lietuvoje. Kuo yra ypatinga 50 kilometrų distancija? Tai yra greitas bėgimas, bet… Pats bėgimas prasideda jau įveikus maratoną. Po 42 kilometrų pamatai konkurentų strategijas, galimybes, pamatai, kas taupėsi, o kas jau atidavė visas jėgas. Maratone sakoma, kad viskas prasideda po 35 kilometro, o bėgant 50 kilometrų „linksmybės“ laukia po 42-ojo“.

Savo ambicijų prieš greičiausią pasaulio bėgimą neslepia ir Lietuvos moterų 100 kilometrų bėgimo rekordininkė (07 val., 34 min. ir 5 sek.) Gitana Akmanavičiūtė.

„Manau, kad galiu dar geriau, – pabrėžė bėgikė. – Pernai nubraukiau nuo sau pačiai priklausiusio rekordo beveik 5 minutes, nors norėjau sumušti įveikti 7 val. ir 30 minučių ribą. Tuomet juokavau, kad pasilikau dar rezervo kitam kartui, dar vienam rekordui. Toks tikslas ir išlieka – 7 val. ir 30 minučių – ir maksimaliai gera savijauta nuo bėgimo pradžios iki pat pabaigos“.

„The World’s fastest run powered by Nord Security“ bėgimas šiais metais apjungia jėgas su „Vilniaus maratonu“ ir sostinėje sukurs unikalią bėgimo savaitgalio atmosfera: rugsėjo 7 dieną sirgaliai turės galimybę stebėti 50 ir 100 kilometrų lenktynes, o rugsėjo 8 dieną visi galės mėgautis maratono varžybomis.

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img