2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Vilniuje – pirmasis elitinis plaukimo renginys Baltijos šalyse

Privalai perskaityti

Daugiau nei 800 dalyvių iš 36 valstybių, Lietuvos plaukimo pergales simbolizuojantis talismanas ir didžiulė nauda šaliai. Šiuos dalykus ketvirtadienį pabrėžė Vilniaus meras Valdas Benkunskas ir asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, pristatydami jubiliejinį 50-ąjį Europos jaunimo plaukimo čempionatą. Jis liepos 2–7 dienomis vyks Lazdynų baseine Vilniuje.

„Dėl sostinės patrauklumo vystant vandens sportą, organizatoriai pirmajam tokio elitinio rango čempionatui Baltijos šalyse pasirinko būtent Vilnių. Ir toliau geriname vandens sporto infrastruktūrą, investuojame į naujų talentų ugdymą, todėl tikimės, kad ateityje šios sporto šakos dar labiau klestės. Prie vandens sporto populiarinimo neabejotinai prisidės ir čia vykstantis čempionatas“, – sakė Vilniaus meras V. Benkunskas.

S. Binevičius Vilniaus merui įteikė simbolinę padėkos dovaną – Europos jaunimo čempionato talismaną Varlytę. Ji simbolizuoja Lietuvos plaukimo tradicijas ir pergales, kurių daugiausia pasiekė krūtine plaukę sportininkai. Šis plaukimas dažnai vadinamas „varlyte“.

Drauge su Varlyte pirmąsyk buvo parodytas ir oficialus čempionato logotipas. 

„Jei pasitelkti fantaziją kuriant talismaną galėjome, tai logotipas turėjo atitikti griežtus „European Aquatics“ stiliaus vadovo kriterijus. Galėjome pasirinkti tik spalvą. Logotipas ir techniniai Lazdynų baseino įrangos parametrai yra griežčiausi Europos plaukimo federacijos reikalavimai. Kitiems dalykams laisvės turime daugiau, tik laiko mažai“, –  sakė asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas S. Binevičius.

Valdas Benkunskas ir Saulius Binevičius | © Saulius Čirba

„European Aquatics“ ir „LTU Aquatics“ yra oficialūs čempionato organizatoriai. Iki šiol tokio rango tarptautinių varžybų nėra buvę ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse. Čempionate laukiama daugiau nei 800 varžybų dalyvių – sportininkų, trenerių ir aptarnaujančio personalo. Jie bus apgyvendinti šešiuose Vilniaus viešbučiuose. Lietuvai atstovaus apie 40 jaunųjų plaukikų ir plaukikių.

Renginio, kuris yra apdraustas nuo visų įmanomų rizikų, net ir neįvykimo, biudžetas – 1,3 mln. eurų. Pajamas sudaro dalyvių mokesčiai, valstybės parama, komercinių partnerių parama ir įplaukos iš bilietų. Prekyba bilietais prasidėjo ketvirtadienį. Bilietas į rytines atrankos varžybas kainuoja 10 eurų, į vakarinę finalinę dalį – 15 eurų. Visos dienos bilietas kainuoja 20 eurų. Bilietus platina platforma Bilietai.lt.

„Norime, kad šias įspūdingas varžybas pamatytų kuo daugiau žmonių, tačiau Lazdynų baseino tribūnos – ne guminės. Tad norintys iš arti pamatyti ateities pasaulio plaukimo žvaigždes, turėtų paskubėti. Juolab, kad kasdien sulaukiame daugybės užklausų dėl bilietų iš užsienio“, – sakė S. Binevičius.

„LTU Aquatics“ vadovas džiaugėsi, kad iš varžybų biudžeto 1,2 mln. eurų lieka Lietuvoje – valstybei per mokesčius, paslaugų sektoriui ir kitokiam verslui. 

„Galvoje reikia turėti ir kitokią naudą, kurios pinigais nepaskaičiuosi. Esu tikras, kad šios varžybos suteiks stiprų impulsą plaukimo sporto Lietuvoje plėtrai. Tai – taip pat puiki proga Vilniui parodyti, kad jame jau galima ne tik krepšinio arba kito komandinio sporto varžybas, bet ir vandens sporto. Čempionatas vyks gražiausiu metų laiku, tad svečiai galės įvertinti mūsų sostinės grožį ir patogumą“, – sakė S. Binevičius.

Čempionato ambasadore tapo olimpietė Kotryna Teterevkova / © Saulius Čirba

Žiniasklaidos konferencijos metu buvo pristatyta Europos jaunimo čempionato ambasadorė – olimpietė Kotryna Teterevkova. Vilniuje gimusi ir augusi plaukikė linkėjimus atsiuntė iš JAV, kur šiuo metu rengiasi Paryžiaus olimpinėms žaidynėms.

LPF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img