2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Pasaulio čempionate Japonijoje – Deivido Podobajevo bronzos medalis

Privalai perskaityti

Japonijos mieste Kobėje penktadienį prasidėjusiame žmonių su negalia pasaulio lengvosios atletikos čempionate medalį iškovojo Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkas Deividas Podobajevas. Triratininkas pelnė bronzos apdovanojimą 100 metrų distancijoje.

Deividas Podobajevas ir Arturas Plodunovas (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

Aušros Kriškoviecienės ir Ramūnės Motiejūnaitės treniruojamas D. Podobajevas 100 metrų finale nuotolį įveikė per 17.82 sek., užfiksavo geriausią sezono rezultatą ir finišą pasiekė trečias.

„Jaučiuosi labai gerai. Tikėjausi, kad pavyks ir pagaliau pavyko iškovoti prizinę vietą. Man tai pasiekti labai padėjo trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Ramūnė Motiejūnaitė, jos dirba su manimi ir stengiasi. Ačiū joms už tai. Varžybose visada būna sunku, reikia atiduoti visas jėgas. Dabar noriu siekti kitų tikslų ir labai laukiu kitų varžybų, kad galėčiau parodyti gerus rezultatus“, – sakė D. Podobajevas.

Tai – pirmas lietuvių medalis pasaulio lengvosios atletikos čempionate po ilgesnės pertraukos. Medalius paskutinį kartą pavyko iškovoti 2017 m. Londone vykusiose planetos pirmenybėse, kur rutulio stūmimo sektoriuje triumfavo Mindaugas Bilius, o bronzos medalį iškovojo Donatas Dundzys.

„Sveikinimai Deividui ir jo trenerėms Aušrai bei Ramūnei su puikiu pasiekimu, ačiū už didelį darbą ir atsidavimą. Nors triračiai kol kas dar nėra paralimpinė rungtis, tačiau neabejojame, kad jau 2028 m. Los Andželo žaidynių programoje šis sportas jau turėtų būti. Turime gražią perspektyvą ir tai prideda dar daugiau džiaugsmo“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Netoli garbės pakylos Kobės stadione buvo ir kitas lietuvis, šiaulietis Arturas Plodunovas. Deimanto Jusio auklėtinis nuotolį įveikė per 19.35 sek. ir finišavo ketvirtas.

Penktadienį Kobės stadione suplevėsavo Lietuvos trispalvė, kurią per čempionato atidarymo ceremoniją nešė nacionalinės komandos sprinteris, Europos vicečempionas Danas Sodaitis.

„Kiekvieno čia dalyvaujančio paraatleto noras, kad Lietuvos trispalvė kiltų kuo aukščiau. Stengiamės savo rezultatais tai padaryti maksimaliai. Gal šiandien man to nepavyko padaryti bėgimo takelyje, bet aukščiausiai iškelti vėliavą siekiau per atidarymo ceremoniją. Buvo smagu matyti savo kolegas, sėdinčius tribūnose ir mojuojančius trispalvėmis“, – sakė D. Sodaitis.

Danas Sodaitis šįryt startavo T47 klasės 100 metrų sprinto atrankoje, kur distanciją nubėgo per 11.74 sek., pademonstravo 17-tą rezultatą ir į finalą neprasibrovė.

Ramūnas Rojus F57 klasės ieties metimo kvalifikacijoje įrankį nuskraidino 31.30 metro ir į finalines varžybas nepateko.

Lietuvos paralimpinės rinktinės narys Donatas Dundzys žmonių su negalia pasaulio čempionate Japonijoje beveik pusmetriu pagerino savo asmeninį rekordą. Jono Baltrušaičio auklėtinis F37 klasės rutulio stūmimo rungties finale užfiksavo 14.36 metro rezultatą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą. 

F55 klasės rutulio stūmimo rungties finale Teresės Nekrošaitės auklėtinis Ramūnas Verbavičius pasiekė 10.69 metro žymą ir finišavo 5 pozicijoje. 

Planetos pirmenybėse Japonijoje Lietuvai atstovauja iš viso 17 paraatletų.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img