2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinė iškovojo istorinį kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes

Privalai perskaityti

Lietuvos vyrų rinktinė įrodė, kad yra viena stipriausių pasaulyje krepšinio 3×3 komandų – lietuviai pateko į lemiamo atrankos turnyro finalą ir dar prieš paskutinę dvikovą iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Istorinėmis mūsų šalies krepšiniui tapusiose varžybų Debrecene (Vengrija) pusfinalio rungtynėse Lietuvos nacionalinė komanda 21:15 įveikė lenkus ir užsitikrino vieną iš trijų paskutinių bilietų į Paryžių.

Emocingojo Dainiaus Novicko treniruojamai komandai Vengrijoje atstovauja Aurelijus Pukelis, Gintautas Matulis, Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Vingelis.

Pirmojo etapo A grupėje antrąją vietą užėmę lietuviai ketvirtfinalyje užtikrintai nugalėto C grupės laimėtojus ispanus 21:9.

Nors dvikovą sėkmingiau pradėjo Ispanijos krepšininkai, pirmavę 2:0, po to sąlygas diktavo Lietuvos komanda, spurtavusi 6:0 ir nutokusi 6:2. Tolimais metimais varžovus gniuždę lietuviai, pataikę net 7 iš 9 dviem taškais vertinamų metimų, pergalę garantavusią 21 taško ribą pasiekė likus žaisti 3 min. 1 sek.

8 taškus nugalėtojams pelnė A.Pukelis, 5 – Š.Vingelis, po 4 – G.Matulis ir E.Džiaugys.

Lemiamame atrankos turnyre Debrecene iš viso startavo po 16 vyrų ir moterų komandų

Lietuvos moterų rinktinė, kuriai atstovavo Kamilė Nacickaitė-Horst, Gabrielė Šulskė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė, grupės varžybose liko trečios ir į ketvirtfinalį nepateko.

Lietuvos vyrų rinktinė per žingsnį nuo olimpinio kelialapio buvo gegužės pradžioje Japonijoje vykusiame atrankos turnyre, kur vyko kova dėl vieno bilieto į Paryžių. Ten lietuviai finale 15:19 nusileido Nyderlandų ekipai.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img