2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Atkleistas 2025-ųjų Dakaro ralio maršrutas ir naujovės

Privalai perskaityti

2025-ųjų Dakaro ralio prezentacijos metu buvo atskleistas preliminarus lenktynių maršrutas bei pakoreguoti varžybų principai. Saudo Arabijoje vyksiantis Dakaro ralis prasidės sausio 3 dieną Bišos mieste ir baigsis sausio 17 dieną Šubaitoje – dviejose vietose, gerai pažįstamose ralio dalyviams.

Dakaro ralio direktorius Davidas Castera pranešė, kad lenktynės liks Saudo Arabijoje ir pasižymės keletu svarbių iššūkių. Vienas iš ryškiausių pokyčių – skirtingi maršrutai automobiliams, sunkvežimiams ir motociklams penkias lenktynių dienas. Dėl to organizatoriai turėjo sukurti daugiau trasų nei įprastai. Mėgėjai nevažinės naktį dėl anksti temstančios Saudo Arabijos, automobilių šturmanams teks daugiau naviguoti, o motociklininkai išvengs dulkių bei tarpusavio lenkimų su automobiliais.

Ralio lenktynės prasidės prologu ir žiediniu greičio ruožu, kuris startuos ir baigsis Bišos bivake. 10, 11 ir 12 etapai vyks pavojingajame „Empty Quarter“, kur dalyvių lauks greičio ruožai, kurių ilgis viršys 350 kilometrų, taip pat garsusis 48 valandų bei maratono greičio ruožai. Paskutinis 12 etapas baigsis masiniu startu, primenančiu senuosius Dakaro laikus.

Organizatoriai taip pat tęs „Dakar Future Mission 1000“ programą, kurios metu kiekvieno etapo 100 kilometrų atkarpoje galės dalyvauti visos naujos technologijos, pavyzdžiui, elektriniai ar vandeniliniai automobiliai.

„TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komandos pilotas Benediktas Vanagas pasidalino savo įspūdžiais po prezentacijos: „Dakaras lieka Saudo Arabijoje, bet tai yra tikrai didelė valstybė, galinti pasiūlyti visus iššūkius, reikalingus Dakarui. Organizatoriai žadėjo daugiau smėlio ir kopų. Rezervuotai žiūrėčiau į šį jų pažadą, nes tai girdime visą laiką, kai esame Saudo Arabijoje. Laikas parodys. Faktas, kad lenktynių organizatoriai daug dėmesio skiria Dakarą suorganizuoti įsimintiną, tai ir maratoniniai greičio ruožai, skirtinga geografija bei skirtingoms dalyvių kategorijoms – skirtingos trasos“, – sako tryliktą kartą startuoti Dakaro lenktynėse besiruošiantis pilotas.

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img