2024/06/24 - Pirmadienis
No menu items!

Vilniuje apdovanoti Lietuvos čempionai bei paskelbti geriausi sezono rankininkai

Privalai perskaityti

Pasibaigusius 2023-2024 m. Lietuvos rankinio lygos ir Lietuvos moterų rankinio lygos sezonus vainikavo sostinėje vykusi apdovanojimų ceremonija. Joje apdovanoti Lietuvos vyrų ir moterų rankinio čempionatų nugalėtojai bei prizininkai. Taip pat išrinkti naudingiausi rankininkai bei paskelbtos simbolinės vyrų ir moterų lygų rinktinės.

Įspūdinga Lietuvos rankinio lygos čempionų taurė ir aukso medaliai jau ketvirtus metus iš eilės įteikti Vilniaus „Šviesos“ rankininkams.

Antrus metus iš eilės nesikeitė ir kiti LRL prizininkai. Sidabro medaliai įteikti Klaipėdos „Dragūno“ rankininkams.

Bronzos apdovanojimus, kaip ir pernai, atsiėmė Kauno „Granito-Kario“ komanda.

Naudingiausiu LRL sezono rankininkus išrinktas 36-erių metų čempionės „Šviesos“ vartininkas Giedrius Morkūnas.

„Individualaus prizo tikrai nesitikėjau. Visada išlieku kuklus ir sakau, kad aikštelėje yra geresnių už mane. Aikštelėje visada atiduodu viską ką galiu ir galbūt tai ir padėjo laimėti naudingiausiojo prizą. Bet mano prioritetas yra komandos rezultatai. Individualūs prizai niekada neatstos kartu su komanda iškovotų pergalių ir čempionų titulo, – sakė po legionieriaus karjeros Prancūzijos, Islandijos ir Suomijos klubuose į Vilnių grįžęs ir jau trečią Lietuvos čempiono titulą su „Šviesa“ iškovojęs G. Morkūnas. – Dar kartą įsitikinom, kad titulą apginti visada yra sunkiau negu pirmą kartą laimėt. Reikia daugybės faktorių ir sėkmės, kad pavyktų tai padaryti ne vienerius metus iš eilės. Labai džiaugiamės, kad pavyko pratęsti čempionišką seriją. Labai dėkojam sirgaliams, kurie mus palaikė ne tik skinant pergales, bet ir sunkiais momentais. Laimėta čempionų taurė vainikavo visą mūsų sezoną.“

Rezultatyviausiu lygos rankininku tapo 175 įvarčius pelnęs M. Štarolis. „Granito-Kario“ atakų lyderis tik keturiais įvarčiais aplenkė antroje vietoje likusį HC „Vilniaus“ žaidėją Martyną Lapinską.

„Svarbiausia yra komandos rezultatai. „Granitui“ visada keliami aukščiausi tikslai. Deja, jų nepavyko įgyvendinti. Pritrūko rotacijos, nes visą sezoną mus persekiojo traumos. Dėl traumos iš rikiuotės ilgam netekome vieno lyderių Deivido Jovaišo. Tai daug lėmė, kad turėjome tenkintis bronza, – sakė M. Štarolis. – Nebuvo sėkmingas sezonas ir man asmeniškai. Daug mečiau 7 metrų baudinius, tai daug prisidėjo, kad tapau rezultatyviausiu žaidėju. Tikrai galėčiau ir turėčiau geriau žaisti, jeigu norime tapti čempionais. Bet gautas prizas, kvietimas į Lietuvos rinktinę prideda motyvacijos ir skatina dar daugiau įdėti darbo treniruotėse ir rungtynėse.“

Į simbolinę LRL rinktinę išrinkti net penki vicečempiono „Dragūno“ klubo rankininkai ir tik vienas čempionės „Šviesos“ atstovas. Geriausiu vartininku tapo Giedrius Morkūnas („Šviesa“), kairysis kraštas Laurynas Simonavičius („Dragūnas“), dešinysis kraštas Mykolas Lapiniauskas („Dragūnas“), įžaidėjas Lukas Juškėnas („Dragūnas“), kairysis pusiau kraštas Modestas Štarolis („Granitas“), dešinysis pusiau kraštas Gytis Šmantauskas („Dragūnas“), linijos žaidėjas Martynas Lapinskas (HC „Vilnius“), geriausias gynėjas Karolis Stropus („Dragūnas“).

Specialiu garbingo žaidimo prizu apdovanotas po sezono karjerą baigęs ilgametis Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komandos vartininkas Rytis Cipkus.

Lietuvos moterų rankinio lygos aukso medaliai ir čempionių taurė antrus metus iš eilės įteikta Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“ komandai.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas čempionėms įteikė ir 5 tūkst. eurų čekį.

Sidabras jau ketvirtus metus iš eilės atiteko Vilniaus „Eglės“ rankininkėms.

Bronzos medalius atsiėmė prizininke tapusi Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komanda.

Naudingiausia LMRL rankininke išrinkta čempionių atstovė 20-etė Martyna Ustilaitė.

„Naudingiausios žaidėjos prizas labai nustebino, jo tikrai nesitikėjau. Manau, kad lygoje tikrai yra daugiau gerų rankininkių. Bet neslėpsiu, labai smagu, kad kiti mato mano pastangas, taip įvertina mano žaidimą ir džiaugiuosi, sulaukusi tokio pripažinimo, – teigė naudingiausia LMRL sezono rankininkė M. Ustilaitė. – Svarbiausia, kad komanda apgynė titulą, nors mums šis sezonas buvo sunkesnis negu praėjęs. Sezono pradžioje sunkokai įsibėgėjom ir reikėjo daugiau laiko susiderinti žaidimą. Kitos komandos irgi sustiprėjo, tai buvo daug atkaklios kovos ir apginti titulą buvo sunkiau negu jį iškovoti.“

Rezultatyviausios sezono rankininkės prizas jau antrus metus iš eilės įteiktas Gabijai Pilikauskaitei. „Sostinės tauro“ atakų lyderė pelnė 121 įvartį.

„Rezultatyvumą lėmė daugiausia komandos žaidimas, nes be komandos draugių nebūtų ir tiek mano įvarčių. Aišku, prisidėjo ir mano pačios įdėtas darbas, – teigė šiais metais ir nacionalinėje Lietuvos rinktinėje debiutavusi 18-etė G. Pilikauskaitė. – Šis sezonas man davė labai daug patirties, tiek geros, tiek ir blogos. Apie blogą šiandien nesinori kalbėti, o geros patirties įgijau su kaupu. Kuo toliau, tuo labiau savimi pasitikiu ir manau, kad per sezoną pavyko visapusiškai patobulėti.“

Renkant simbolinę LMRL sezono rinktinę, lygiai taškų surinko vartininkės Evita Žilionytė („Eglė“) ir Daria Belokurova (Kauno „Žalgiris“). Į simbolinę rinktinę taip pat išrinktos: kairysis kraštas Dominyka Andronik („Sostinės tauras“), dešinys kraštas Beatričė Ruseckaitė („Eglė“), įžaidėja Emilė Aglinskaitė („Cascada-HC Garliava“), kairysis pusiau kraštas Karolina Sparnauskaitė („Cascada-HC Garliava“), dešinysis pusiau kaštas Agnė Gudlinkytė („Žalgiris“), linijos žaidėja Rita Rakauskienė („Eglė“), geriausia gynėja Grėta Burkaitė („Cascada-HC Garliava“).

Evaldo Šemioto nuotraukos

rankinis.lt naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Derbyje „Kauno Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Hegelmann“

https://youtu.be/iWeQUS3MT_Q zalgiris.lt naujiena

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img