2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Ralis „Žemaitija 2024“

Privalai perskaityti

Šią vasarą Lietuvos ralio bendruomenė mini liūdną sukaktį – prieš penkerius metus mirė LASF ralio komiteto narys ir „Žemaitijos ralio“ organizatorius Tomas Savickas. Jo netektis sukėlė abejonių dėl lenktynių tęstinumo, tačiau Kelmės ASK komanda, vadovaujama Ingridos Savickienės, nusprendė tęsti darbą.

„Apsispręsti buvo labai sunku. Tomas buvo pelnęs sporto meistro vardą ir žinojo, kas yra kokybiškos lenktynės. Mes visada buvome greta, bet ralio organizavimas iš vairuotojo pozicijos yra visai kas kita. Klaidos gali kelti grėsmę lenktynininkų sveikatai ir automobiliams,“ – prisimena Ingrida Savickienė.

Kelmės ASK vadovė atvirauja, kad jei ne senbuvių palaikymas, „Rally Žemaitija“ greičiausiai būtų tapęs istorija. Didžiausia atrama tapo žmonės, kuriuos Tomas užkrėtė ralio aistra. Edvinas Vašteris perėmė greičio ruožų planavimą, o Artūras Dzevintauskas tapo vienu didžiausių pagalbininkų.

„Ralio šauktiniais tapo bemaž visa mūsų giminė. Su sese Reneta Breiviene dažnai iki paryčių dėliodavome organizacines detales, o Simona Breivytė tapo puikiai lenktynių virtuvę išmanančia specialiste. Turime didelį būrį geranoriškų draugų. Su jų pagalba lenktynės Kelmėje ne tik išliko, bet ir padarė kokybinį šuolį,“ – šypsosi Ingrida.

Naujoji „Rally Žemaitija“ architektė tapo uolia LASF pateikiamų ataskaitų skaitytoja, siekdama suprasti, kaip pagerinti lenktynių kokybę. Šiais metais ralyje bus išbandytas naktinis greičio ruožas Kelmės gatvėse, siekiant pagerinti saugumą ir įspūdingumą.

„Rally Žemaitija 2024“ vyks birželio 14–15 dienomis. Vienuoliktą kartą Kelmės ASK komandos rengiamose lenktynėse sportininkų lauks 11 greičio ruožų, kurių bendras ilgis sieks beveik 111 kilometrų.

spot_img
spot_img
Naujausios

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: D. Karalienė ir 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img