2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Alinančius dešimtkovės iššūkius įveikęs E. Benkunskas: atidaviau paskutines jėgas

Privalai perskaityti

Antradienį Romoje (Italija) likusias penkias dešimtkovės rungtis įveikė Europos čempionato debiutantas Edgaras Benkunskas. Iš viso 7882 taškus surinkęs lietuvis užėmė 15-ą vietą tarp 24 dalyvių. Primename, kad po pirmos dienos E. Benkunskas rikiavosi 16-oje vietoje su 4072 taškais.

E. Benkunskas – pirmasis Lietuvos dešimtkovininkas nuo 2010 metų startavęs Europos čempionate. 2010 m. Barselonoje (Ispanija) daugiakovininkas Darius Draudvila iškovojo šeštą vietą, o po to sekė 5 Senojo žemyno čempionatai be Lietuvos atstovų dešimtkovės rungtyje.

Antrą dešimtkovės dieną E. Benkunskas 110 m barjerinio bėgimo rungtį įveikė per 14,70 sek., diską numetė 45.02 m, šuolio su kartimi rungtyje įveikė 4.60 m aukštį, numetė ietį 61.26 m ir 1500 m distanciją nubėgo per 4 min. 51,44 sek.

Pirmą dieną lengvaatletis 100 m nuotolį nubėgo per 11,17 sek., į tolį nušoko 7.17 m, nustūmė rutulį 14.92 m, šuolio į aukštį rungtyje peršoko 2.02 m, 400 m distanciją įveikė per 50,58 sek.

Lietuvis šuolio į tolį, 400 m bei 1500 m distancijose užfiksavo geriausius asmeninius sezono rezultatus, o lyginant su kitais dalyviais, aukščiausias vietas pavyko užimti šuolio į aukštį (6 vieta) bei rutulio stūmimo (8 vieta) rungtyse.

„Po finišo pakalbėjau su pasaulio rekordininku, kitais daugiakovininkais. Pasveikinau ir tikrai pasimėgavau. Visgi, iki paskutinio bėgimo šiek tiek graužatis ėmė, liūdesys. Viduje virė jausmai, bet finišavus ir viskam atslūgus, supranti, kad čia sportas – tokia mūsų dalia. Kai pasiseka – džiaugiamės, kai nepasiseka – liūdime, bet niekada nepasiduodame. Aš irgi nepasidaviau, kovojau iki pabaigos, atidaviau paskutines jėgas. Galutinis rezultatas galbūt ne toks, kokio norėjau ir tikėjausi, bet išsivešiu geras emocijas ir paliksiu blogas“, – po paskutinės rungties emocijas komentavo E. Benkunskas.

Į Romą sportininkas atvyko gegužės 19 d. varžybose Austrijoje pasiekęs naują asmeninį dešimtkovės rekordą – 8098 taškai. Pasak daugiakovininko, šio pasirodymo Europos čempionate pakartoti nepavyko tiek dėl fizinio, tiek ir psichologinio nuovargio:

„Pritrūko daugiau asmeninių rezultatų ir daugiau poilsio. Pirmą dieną baigiau beveik vidurnaktį, grįžęs bandžiau užmigti, bet emocijos dar viduje taškėsi. Antrą dieną reikėjo anksti atsikelti ir vėl važiuoti į stadioną apšilinėti. Sunku, nuo paskutinių varžybų dar nuovargis užsitęsęs. Kūnas neblogai laikėsi, bet trūko ugnelės viduje. Visgi, varžybos geros, laukiau jų, nes žinojau, kad čia emocijos verda. Bet šįkart to trūko.“

E. Benkunskas pasakojo, jog šuolio į tolį rungtyje vis dar pratinasi prie pokyčių, o ir metimų rungtyse galėjo pasirodyti geriau: „Labiausiai esu patenkintas šuoliu į tolį, kadangi turėjau problemų su juo. Teko keisti atsispiriamąją koją dėl traumų. Su viena koja jau buvau pasiekęs lygmenį, kai galėjau šokti 7.40–7.50 m, o po to teko viską vos ne nuo nulio krapštyti. Man ta rungtis vis dar yra sunkoka. Galėjau geriau ir ieties metimo, šuolio su kartimi, disko metimo rungtyse.“

Europos čempionato auksą pirmą kartą laimėjo estas Johannesas Ermas, kuris surinko 8764 taškus ir aplenkė norvegą Sanderį Skotheimą (8635 taškai) bei prancūzą Makensoną Gletty (8606 taškai). Dešimtkovininkas iš Lietuvos sveikino čempioną ir atidavė duoklę širdies draugei Livetai Jasiūnaitei, kuri jį nuolat palaikė stadione:

„Džiugu, baltiška jėga. Kartu su estu kaudavomės Baltijos jaunių ir jaunimo mačuose, tai malonu. Esame bendruomenė, kur vieni kitus palaikome, džiaugiamės ir liūdime kartu. Tokio dalyko, kaip pavydas, tikrai nėra. Labai smagu.

Esame pora, Liveta tikrai prideda daug. Kadangi abu esame sportininkai, siekiame to paties. Vienas kitą labai palaikome, tikrai didelę duoklę galėčiau atiduoti.“

Iš liūdesio ir piktumo ant savęs būsenos išeiti sieksiantis E. Benkunskas birželio 28–30 d. dalyvaus Lietuvos čempionate. Palangoje jis įveiks dar vieną dešimtkovę: „10 rungčių, reikia sugebėti 10 kartų nesusimauti. Tikrai žinau, kad dar mano bagaže yra, ką parodyti. Norėjosi šitose varžybose, apmaudu, bet dabar tikslas Lietuvos čempionatas.“

Pokalbio pabaigoje daugiakovininkas linkėjo sėkmės ieties metikui Edžiui Matusevičiui ir šuolininkei į tolį Jogailei Petrokaitei, kurie trečiadienį, paskutinę Europos čempionato dieną, dalyvaus savo rungčių finaluose.

Ieties metimo pradžia – 21:28 val., šuolio į tolį pradžia – 21:54 val. Tiesiogiai šiuos finalus transliuos LRT televizija ir portalas lrt.lt

lengvoji.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img