2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

PER CENTIMETRĄ NUO SVAJONĖS IŠSIPILDYMO BUVUSI J. PETROKAITĖ: ESU DĖKINGA UŽ ŠITĄ GALIMYBĘ

Privalai perskaityti

Trečiadienį, paskutinę Europos čempionato dieną, šuolio į tolį finale dalyvavo Jogailė Petrokaitė. Trečiame Senojo žemyno čempionate startavusi daugkartinė Lietuvos čempionė pirmą kartą pasiekė finalinį etapą, o jame užfiksavo geriausią sezono rezultatą (6.68 m) bei užėmė rekordinę sau dešimtą vietą. Iki aštuntuko, kuriame būtų atlikti dar 3 šuoliai, pritrūko vos 1 centimetro.

J. Petrokaitės šuolių serija finale (X–6.41–6.68) panaši ir į atrankos (X–6.65–6.49). Būtent po atrankos lengvaatletė minėjo, jog gerai jaučiasi pirmą šuolį peržengusi ir išsibandžiusi ribas. Visgi, finale ji jautė, kad pasirodymas galėjo būti ir dar geresnis:

„Labai gaila pirmo ir antro šuolių. Ir tas trečias šuolis… Visi buvo labai geri šuoliai, tikrai TOP8 šiandien galėjau lengvai būti, bet nesukrito kortos. Dar liūdniau dėl 1 cm. Jaučiausi tikrai labai gerai, finale svajonė buvo aštuntukas ir gaila, kad jo nėra, nes tikrai galėjo būti.“

Čempionate vieną už kitą geresnius šuolius atlikusi lietuvė priartėjo ir prie asmeninio rekordo (6.76 m), kuris buvo pasiektas prieš dvejus metus. Be to, pavyko užimti aukščiausią asmeninę vietą Senojo žemyno pirmenybėse, kadangi anksčiau geriausią pasirodymą sportininkė surengė 2022 m. Miunchene (Vokietija), kai užėmė 14-ą vietą ir liko šalia finalo.

„Tai yra pasiekimas, ne kiekvieną dieną žmonės tokius dalykus daro ir gali pasiekti. Esu dėkinga už šitą galimybę ir Dievulio duotą talentą. Tikrai smagu, bet visą laiką mes, sportininkai, esame maksimalistai ir norime daugiau. Šiek tiek gaila, bet smagu, kad pasiekiau geriausią sezono rezultatą, kuris duos reitingo taškų“, – pozityvo ieškojo J. Petrokaitė.

Šuolio į tolį finalo metu Romos (Italija) olimpiniame stadione vyko ir vyrų ieties metimo finalas, kuriame varžėsi Edis Matusevičius. Ketvirtą vietą užėmęs Lietuvos rekordininkas buvo nusivylęs, tačiau J. Petrokaitė džiaugėsi įspūdingu draugo rezultatu:

„Su Edžiu esame užaugę, nuo jaunų dienų važiuojame į įvairiausias varžybas, esame draugai ir už sporto ribų. Edį palaikiau visa širdimi. Aš manyčiau, kad ketvirta vieta yra labai gera. Žinau, Edis bus labai nusivylęs, nes jis yra itin didelis maksimalistas, visi norime to medalio, o jis buvo labai labai arti to. Aš manau, jis bus nusivylęs, bet tai yra geras pasiekimas.“

Šuolininkė į tolį bando išpildyti ir olimpinę svajonę. Paryžiaus olimpinių žaidynių reitingų sistema užsidarys liepos 1 d., o šiuo metu lietuvė rikiuojasi 36-oje pozicijoje. Jos rungtyje į Prancūzijos sostinę rugpjūtį keliaus 32 sportininkės.

„Motyvacijos būtų daug daugiau jeigu būtų TOP8, bet visą savo širdį ir darbą dedu su ta mintimi, kad Paryžius bus. Tikiuosi, išsipildys ši svajonė“, – pridūrė Europos čempionato finalininkė, kuriai 6.68 m rezultatas – antras geriausias karjeroje.

Šuolio į tolį rungtyje aukso medalį iškovojo geriausią sezono rezultatą pasaulyje užfiksavusi vokietė Malaika Mihambo (7.22 m). Vicečempione tapo italė Larissa Iapichino (6.94 m), o bronzos medaliu pasipuošė portugalė Agate de Sousa (6.91 m).

lengvoji.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img