2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Budapešte – atrankos turnyras į Paryžių ir dėmesys olimpinėms vertybėms 

Privalai perskaityti

Vengrijos sostinėje Budapešte savaitgalį vyko ne tik atrankos į Paryžiaus olimpines žaidynes turnyrai, bet ir Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) edukacinės veiklos, kurias organizavo Vengrijos nacionalinis olimpinis komitetas ir vengrų NOA. Dešimties nacionalinių olimpinių komiteto atstovai, tarp kurių ir Lietuvos, buvo pakviesti susipažinti su olimpinių vertybių ugdymo edukacinėmis veiklomis.

„Kartu su kitais Olimpinio švietimo kolegomis iš Graikijos, Saudo Arabijos, Italijos, Vokietijos, Portugalijos, Serbijos, Slovakijos ir Albanijos buvome pakviesti susipažinti su OVUP edukacinėmis veiklomis, kurios siejosi su skirtingomis olimpizmo, tvarumo ir lyderystės sporte bei gyvenime temomis. Buvo išties labai smagu ir naudinga pasisemti gerosios patirties, pamatyti kaip švietimietiškas veiklas organizuoja vengrai bei kaip jiems sekasi integruoti jaunimą bei pedagogus į ugdymą per sportą“, – po vizito Budapešte pasakojo LTOK Olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Olimpinių vertybių ugdymo programos edukacinių veiklų akimirka

Budapešte kaip tik savaitgalį vyko kova dėl kelialapių į žaidynes breiko, BMX dviračių, riedlenčių ir sportinio laipiojimo rungtyse. Todėl ir pats festivalis tapo tikra sporto ir kultūros švente, kur muzika, švietimas ir menas puikiai derėjo su „gatvės” sporto varžybomis, kur didžioji dalis sportininkų buvo jaunosios kartos atstovai.  

Olimpinio švietimo direkcijos direktorius K. Šileikis su kolegomis iš kitų nacionalinių olimpinių komitetų pasidalino ir LTOK patirtimi inicijuojant OVUP veiklas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiais.

„Ne paslaptis, kad esame vieni iš lyderių pasaulyje pagal suorganizuotų mokymų bei dalyvių šioje programoje skaičius, tad mano vizito metu sulaukėme daug dėmesio iš kitų olimpinių komitetų atstovų, kurie būtent norėjo sužinoti ir išmokti daugiau apie Lietuvos OVUP mokymų modelį“, – įspūdžiais dalijosi K. Šileikis. 

TOK prezidentas Thomu Bachas, atstovais iš Italijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Serbijos, Portugalijos, Albanijos, Lietuvos Olimpinių komitetų

Olimpinės kvalifikacijos turnyre lankėsi ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas, kuris stebėjo varžybas bei skyrė nemažai dėmesio aplankant kitas veiklas, dedikuotas kultūrai ir švietimui.

„Man asmeniškai smagu, kad turėjau šansą pasikalbėti su prezidentu apie patį renginį, artėjančias Paryžiaus olimpines žaidynes ir dar smagiau buvo išgirsti, kad Thomas Bachas išskiria LTOK kaip puikų pavyzdį visiems Olimpinių vertybių ugdyme ir Olimpizmo sklaidoje“, – sakė K. Šileikis.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img