2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Hamburge sieks nekartoti klaidų ir kilti aukštyn

Privalai perskaityti

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė jau penktadienį Hamburge (Vokietija) pradės kovą antrajame ir paskutiniame Europos čempionato etape.

Lietuvos regbininkai elitiniame „Championship“ divizione vėl turės rimtus išbandymus, bet mūsiškiai jau pirmajame etape Makarskoje (Kroatija) pademonstravo, kad gali kautis su visomis komandomis. Tiesa, ten lietuviai finišavo tik dešimti, todėl džiaugsmą dėl gero žaidimo temdė nusivylimas dėl minimalių pralaimėjimų.

„Galiu pakartoti, kad esu labai patenkintas mūsų komandos pasirodymu Makarskoje, tačiau apmaudu, kad tai neatsispindi rezultate. Žaidėme lygiai su profesionalais iš Ispanijos ir Didžiosios Britanijos, todėl esu nusiteikęs pozityviai“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris P. Delportas.

Trenerio teigimu, Lietuvos rinktinei labiausiai trūksta daugiau aukšto lygio rungtynių bei turnyrų. Europos čempionate jis išskyrė Prancūzijos, Airijos ir Vokietijos rinktines, bet ir su jomis gali kautis 4-10 vietas užimančios komandos. Tai parodo labai stipriai išaugusį regbio-7 lygį Senajame žemyne.

„Mes negalime kartu praleisti tiek laiko, kiek norėtume. Treniruojamės vakarais ir rinkomės į stovyklą savaitgalį, bet tie bendri susirinkimai yra labai trumpi. Nepaisant to, smagu matyti, kaip vyrai laikosi numatyto plano ir stengiasi dirbti, kad būtume konkurencingi Europoje, – kalbėjo P. Delportas. – Hamburge sieksime po pirmos dienos išsilaikyti geroje pozicijoje, o šeštadienį – pakovoti su ispanais, kurioje tikriausiai žais šios šalies akademijos talentai. Laukia įdomus turnyras, o nuotaikos – optimistinės“

Penktadienį 15.20 val. lietuviai susitiks su vokiečiais, o 19.58 val. – su Sakartvelu. Šeštadienį lauks akistata su ispanais. A grupėje rungtyniaus Prancūzija, Italija, Didžioji Britanija ir Ukraina, B grupėje – Airija, Portugalija, Belgija ir Kroatija. Į ketvirtfinalį pateks po dvi stipriausias grupių komandas bei dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios ekipos.

Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas sutinka, kad minimalūs pralaimėjimai visada yra skaudūs, bet lietuvių demonstruojamas žaidimo lygis suteikia nemažai pasitikėjimo.

„Prieš pirmąjį turnyrą nuotaikos buvo tikrai optimistinės, buvome gerai pasiruošę. Jau po pirmų rungtynių pamatėme, kad galime visai neblogai žaisti. Gaila, kad viena ar dvi klaidos nulemdavo rungtynių rezultatą ir ne tokią aukštą poziciją. Žinoma, visada apmaudu kai pralaimi minimaliu skirtumu, bet supratome, kad galime žaisti prieš kiekvieną komandą“, – kalbėjo D. Taujanskas.

Regbininkas priminė, kad Lietuvos rinktinės žaidėjai, nors ir rungtyniauja Europos elite, nėra profesionalai. Dėl to prisitaikyti vieniems prie kitų reikėjo ir patiems žaidėjams, ir aukšto lygio treneriui iš PAR P. Delportui.

„Treneris prie mūsų prisitaikė puikiai, visi žaidėjai noriai rinkosi į treniruotes. Manau, kad einame teisingu keliu. Ruošdamiesi antrajam turnyrui akcentavome žaidimą paskutinėmis minutėmis, kas nulemdavo nesėkmes Kroatijoje. Pačio žaidimo plano per daug nekeisime, bet didelį dėmesį skyrėme detalių šlifavimui, kas, tikimės, leis išvengti apmaudžių ir lemtingų klaidų“, – pabrėžė D. Taujanskas.

Tiek P. Delportas, tiek D. Taujanskas apgailestavo, kad Europos čempionatą sudaro tik du etapai, todėl dešimta vieta Kroatijoje sukomplikavo galimybes pakovoti dėl itin aukštų pozicijų. Visgi Lietuvos regbininkai yra nusiteikę pakovoti dėl prieš sezoną išsikelto tikslo – vietos pajėgiausiųjų aštuntuke.

Lietuvos regbio-7 rinktinės sudėtis: Kęstutis Karbauskas, Tautvydas Krasauskas, Paulius Sugintas, Donatas Vilimavičius, Eimantas Bagarauskas, Ervidas Bakutis, Martynas Lianzbergas, Karolis Liaukus, Irmantas Rumbauskas, Domantas Bagužis, Dovydas Taujanskas, Arnas Prielaidas, Donatas Trumpickas. Komandos vadovė – Austėja Minkevičiūtė, gydytojas – Tautvydas Melys, fizinio parengimo treneris – Domantas Tautkus.

regbis.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img