Šiomis dienomis, kai viešojoje ir privačiose erdvėse netyla diskusijos apie abiturientų ateitį ir pasirinkimus, kalbamės su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto dekane Loreta Jonavičiene. Ji džiaugiasi, kad jaunimas, besidomintis muzika, teatru ir šokiu, randa savo širdžiai artimas studijas jos vadovaujamame fakultete.
„Pastaruoju metu labai daug dirbame su kolegomis, kad mūsų programos būtų ne tik šiuolaikiškos, įdomios ir vertingos studentams, bet taip pat siekiame, jog po studijų jie atrastų savo širdžiai artimas kūrybines erdves ir vienytų bei ugdytų šokio bendruomenę“, – teigia L. Jonavičienė.
Ilgametės tradicijos ir šiuolaikiškos naujovės
LMTA Klaipėdos fakultetas ruošia muzikos, teatro ir šokio specialistus nuo 1967 metų. Per šį laikotarpį fakultetas paruošė beveik tūkstantį šokėjų. Ši tradicija yra ilgametė ir tvirta, tačiau fakultetas neketina ilsėtis ant laurų. L. Jonavičienė pabrėžia, kad besikeičiantis laikmetis verčia ne tik išlaikyti tradicijas, bet ir ieškoti naujovių.
„Nėra reikalingas matematikos brandos egzaminas! (šypsosi). Taip pat labai džiaugiuosi, kad nuo šių metų, baigusieji bakalauro studijas, mūsų fakultete galės gilinti savo profesines žinias šokio magistrantūros studijų programoje. Iki šiol tokios galimybės nebuvo“, – džiaugiasi dekanė.
Be to, LMTA Klaipėdos fakulteto absolventai įgyja pedagogo kvalifikaciją ir gali dirbti formaliojo bei neformalaus ugdymo įstaigose. Studijų procese studentai turi galimybę rinktis dalykų kreditus, todėl studijas gali derinti su darbu ir sportine ar menine karjera – šokėjams tai yra labai aktualu.
Tarptautiškumas ir bendradarbiavimas
Fakultetas itin skatina tarptautiškumą. Be jau įprastų tarptautinių mainų programų, dėstytojai pasinaudoja asmeniniais kontaktais ir akademijos bendradarbiavimo projektais. Esant uostamiestyje, LMTA Klaipėdos fakultetas planuoja pradėti kūrybinį bendradarbiavimą su Baltijos šalių aukštosiomis menų mokyklomis.
„Svarstančius ar besirenkančius kviečiu įsigilinti į studijų programas, kurios LMTA puslapyje yra skelbiamos viešai. Vilniuje ir Klaipėdoje jos skiriasi, bet kiekvienas gali pasirinkti savo polinkius labiau atitinkančią“, – sako L. Jonavičienė.
Klaipėda – ne provincija
L. Jonavičienė taip pat paneigia įsisenėjusį požiūrį, kad Klaipėda yra provincija. Pasak jos, pramogų, kultūrinių renginių vyksta daug ir pasirinkimas yra platus. Savivaldybė taip pat rodo iniciatyvas, siekiant pritraukti jaunus žmones likti Klaipėdoje, siūlo įvairias lengvatas, susijusias su apgyvendinimu ir infrastruktūra.
Puikios sąlygos studijoms ir repeticijoms
Lietuvos muzikos ir teatro akademijai perėmus Klaipėdos fakultetą savo žinion, didelis dėmesys buvo skirtas infrastruktūros atnaujinimui. Fakultetas turi puikias sąlygas vykdyti šokio studijų programą tiek paskaitoms, tiek repeticijoms. „Žuvėdros“ salė, turinti ypatingą aurą, įkvepia judėti ir veikti.
Aukštos kokybės mokymas ir dėstytojų atsidavimas
Pasak L. Jonavičienės, pagrindinis dalykas šokėjams yra dėstytojų atsidavimas savo darbui, aukšta kompetencija ir studijų proceso nuoseklumas. Fakultetas puoselėja profesorių S. ir R. Idzelevičių nubrėžtas gaires.
Tikimasi entuziastingų studentų
„Tikiuosi, kad būsimieji studentai bus degantys, žingeidūs, aktyvūs, norintys veikti, galintys inicijuoti ir prisidėti prie mūsų tradicijų puoselėjimo bei naujų idėjų sklaidos“, – sako L. Jonavičienė.
LMTA Klaipėdos fakultetas laukia naujų talentų, pasiruošusių atrasti savo kūrybinę erdvę šokio pasaulyje.