2024/07/17 - Trečiadienis
No menu items!

Raitelė neįsivaizduoja gyvenimo be „Sostų karų“

Privalai perskaityti

Dailiojo jojimo atstovė Justina Vanagaitė – didelė „Sostų karų“ gerbėja, todėl tiek vaizdiniai, tiek popieriniai šio kūrinio formatai jai niekada neatsibosta. Viskas aišku ir su muzika – bilietą į Paryžių iškovojusios raitelės grojaraštyje dominuoja populiariausi Lietuvos atlikėjai

Pirmąja Lietuvos raitele, su žirgu Nabab startuosiančia olimpinėse žaidynėse, tapusi Justina Vanagaitė prisipažįsta, kad vienintelis laikas, kai ji gali ilgiau paskaityti knygą, yra atostogos. Menka išimtis – tolimi skrydžiai, mat jai tenka nemažai keliauti, todėl ilgesnių kelionių metu knyga irgi būna naudinga.

Knygos – tik popierinės

„Pastaroji mano knyga, kurią įveikiau per du tris mėnesius, buvo Beno Lastausko „Tiems, kurie neskaito“. Jo tekstus skaitinėju iš anksčiau, todėl ir knyga man labai patiko. O šiaip esu didelė „Sostų karų“ gerbėja, todėl dabar skaitau penktą šios serijos knygą. Bet vėlgi, knygas skaitau tik tada, kai atostogauju, gulėdama šalia kokio  baseino“, – prisipažįsta J.Vanagaitė.

Kadangi per metus atostogauja vieną arba du kartus, vidutiniškai kasmet perskaito po vieną knygą. Beje, ji mėgsta jausti knygą, todėl visada renkasi tik popierinį variantą.

Visada lyg pirmas kartas

Savo susižavėjimą „Sostų karų“ serija J.Vanagaitė parodo neįprasta progresija.

„Man niekada neatsibosta žiūrėti „Sostų karus“. Kai išėjo antras sezonas, vėl pasižiūrėjau pirmąjį, kai pasirodė trečiasis, vėl peržiūrėjau pirmus du. Ir taip toliau. Ir šios serijos knygas skaitau, ir serialą žiūriu su dideliu pasimėgavimu“, – pabrėžia raitelė.

Ji turi nemažai mėgstamų filmų. Vienas tokių – „Pradžia“ („Inception“), kurį žiūrėjo jau kokių dešimt kartų.

„Man taip patinka, nes mano atmintis labai prasta. Dėl to galiu žiūrėti filmą dešimt kartų ir visada atrodo, tarsi jį žiūrėčiau pirmą sykį, – šypsosi sportininkė. – Be to, negaliu įsiminti aktorių, kurie vaidina mėgstamiausiuose filmuose. Atpažįstu balsą, bet negaliu pasakyti pavardės. Taip pat gali būti ir su filmų pavadinimais.“

Žanrams J.Vanagaitė nėra išranki. Jai patinka ir veiksmo filmai, ir komedijos, kuriose netrūksta gero humoro.

Filmus ji žiūri dažniausiai namie per didelį televizorių. J.Vanagaitė atskleidžia, kad būdama viena dažniausiai žiūri filmus, o kai būna su vyru – tada serialus. Kelionėse jai puikiai pasitarnauja programėlė, leidžianti stebėti lietuvišką televiziją, o filmams žiūrėti puikiai tinka telefonas.

Lietuviška muzika ir tinklalaidės

Nenuostabu, kad muzika – lengviausiai pasiekiamas pomėgis. Jos grojaraštyje – vien lietuviška muzika. Tiesa, J.Vanagaitė iškart prisipažįsta, kad ne mažiau nei muzikos jai patinka klausytis tinklalaidžių. Vienas jos mėgstamiausių Lietuvos tinklalaidžių kūrėjų – Dominykas Klajumas.

„Esu lietuviškos muzikos gerbėja gal nuo 13–15 metų. Kai buvau paauglė, nepraleisdavau nė vieno „ba.“ koncerto. Labai mėgau Lilą ir Innomine. Kalbant apie dabartį, numeris vienas man yra Jessica Shy. Patinka ir Justinas Jarutis. Šitie du būtų pagrindiniai, nors iš esmės klausausi viską – nuo lietuviško repo iki Jazzu kūrybos. Nesu labai išranki muzikai“, – prisipažįsta J.Vanagaitė.

Dažniausiai muzika raitelės ausyse skamba važiuojant automobiliu. Tiesa, yra viena įdomi detalė – vykdama į dailiojo jojimo varžybas ji muzikos nesiklauso.

„Nors atrodo keistai, bet taip yra. Pačiame žirgyne muzikos klausausi per kolonėlę, pasileidžiu savo „Spotify“ dainų sąrašą“, – atskleidžia J.Vanagaitė.

Sportininkė priduria, kad nėra prieš apsilankyti muzikos festivaliuose ar koncertuose. Lietuvoje jos favoritas – „Granatos Live“ festivalis.

„Man patinka klausytis muzikos festivaliuose, bet po to turiu patogiai išsimiegoti ir pailsėti. Tam reikia viešbučio arba tiesiog grįžti namo į Vilnių. Alkoholis man nėra būtinas linksmybėms, todėl parvažiuoti namo naktį jokia problema, – sako J.Vanagaitė. – Esu ne kartą buvusi Lietuvos atlikėjų koncertuose ir jie man labai patinka, tik dabar sudėtinga rasti laiko.“

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img